Sayfa 17/35 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Gram altın, ons altın, altın fonları

1.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Değişen bir durum yok daha önce verdiğimiz destek ver dirençler geçerlidir. Gelecek hafta doların hareketine de bağlı olarak biraz daha yön olarak belirleyici olacaktır.

Gram da ağır aksak yatayda yukarı yönlü hareket devam ediyor. 229.2 üstüne atar ve kalıcı olursa 237.5 ve 245 seviyeleri gündeme gelebilir. 221.5 destek seviyesidir. 219 kritik desteklerden biri konumundadır. Doğal olarak ons ve $/TL değişimine göre izlemeye devam edeceğiz.
    $/TL için zor olduğu gibi ons için de yorum değil biz, benim diyen ekonomist için bile çok zor. USA' de Trump gibi biri olduktan sonra herşey olabilir. Ticaret savaşları yakın zamanda piyasalar için belirleyici olacak görünüyor.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

2. Onsa ait grafiği koymadan geçemedim.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler ( http://www.ziraatyatirim.com.tr )
    Tarafından Hazırlanan Altın Analizi:
    "XAU/USD: Geçen hafta aylık ortalamasından destek bulan değerli maden, zayıf ABD perakende verisiyle birlikte kısmi yükseliş eğilimine girmişti. Dolar endeksindeki geri çekilmeye birlikte takip ettiğimiz
    1.316/18 direnç bölgesinin üzerine çıkan değerli maden kısa vadeli olarak bu destek bölgesinin üzerinde yükseliş eğilimini koruyabilir.
    ABD'de bugün borsa ve tahvil piyasası kapalı. Dolayısıyla, Ons
    Altın'da dar bir bantta hareket görülebilir. "
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Onsa ait grafiği koymadan geçemedim.

Altın inadım inat çanağı tamamlayacağım diyor. Tabii daha sonra çanağın kırılması da olacaktır tabii birlikte göreceğiz...

5.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Altın inadım inat çanağı tamamlayacağım diyor. Tabii daha sonra çanağın kırılması da olacaktır tabii birlikte göreceğiz...

Gramda haftalıklara bakınca 229.27 direncine dokunup geri gelmişiz. Kanal içinde yükselen trend hareketi devam ediyor. 237.56 bir sonraki direnç (Eğer gelecek hafta 229.27 aşılırsa) 237.56 aşılması durumunda 245.85 direnci gündeme gelir. Diğer göstergeler açısından değerlendirince hareketin bir süre daha devam etme ihtimali var gözüküyor. Tabii ticaret anlaşmaları ve doların hareketlerine de bağlı olarak.

Bu arada ons tarafında pazartesi eğer yön aşağı devam ederse 1315.54 desteğinin denenme olasılığı yüksektir. Hala 1360 ve üstü (1371 e kadar) hedef olmaya devam etmektedir.

6.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Gramda haftalıklara bakınca 229.27 direncine dokunup geri gelmişiz. Kanal içinde yükselen trend hareketi devam ediyor. 237.56 bir sonraki direnç (Eğer gelecek hafta 229.27 aşılırsa) 237.56 aşılması durumunda 245.85 direnci gündeme gelir. Diğer göstergeler açısından değerlendirince hareketin bir süre daha devam etme ihtimali var gözüküyor. Tabii ticaret anlaşmaları ve doların hareketlerine de bağlı olarak.

Bu arada ons tarafında pazartesi eğer yön aşağı devam ederse 1315.54 desteğinin denenme olasılığı yüksektir. Hala 1360 ve üstü (1371 e kadar) hedef olmaya devam etmektedir.

Yukarıda yazmışız 1317.34 denenmiş. Bir gözlük almalıyım artık. Bundan sonra nereye onu söyle diyenler olabilir. İşimiz müneccimlik değil. Tüm parametreleri kapsayan bir modelim de şimdilik yok. Ama ben ons için dünyaya bakıp değerlendirince bir süre daha yukarı diyorum. Bakalım neler olacak.

ONS ALTIN (F_XAUUSD0219)

Şubat ayı vadeli Altın kontratı, geçen günü %0.15 düşüşle 1323 seviyesinde tamamladı.
    ABD Başkanı Trump Çin ile gerçekleştirilen görüşmelerle ilgili olarak ticaret konusunda anlaşmaya ve imzaya çok yakın olduklarını söylemesi Ons Altın'da geri çekilmeler yaratsa da sonrasında belki de hiç anlaşma olmayabilir demesi kafaları karıştırdı. Powell'ın da sunumunda güvercin tutum sergilemesi sonrası dün 1320 desteğinin altına geçildiği gözlendi. Ayrıca dün ABD ticaret temsilcisi
    Lighthizer'ın Çin'in daha fazla ABD ürünü almasının anlaşma için yeterli olmadığını açıklaması ve anlaşma için alınması gereken daha uzun bir yolun olduğuna işaret etmesinin yarattığı endişe ile Dolar'da yeniden güçlenme meydana gelirken buna karşılık ons Altın'da düşüş eğilimi gözlendi. Kontratta da yine aşağı yönlü hareketlerin sürdüğü gözlendi.
    Şubat vadeli kontratta bugün 1320-1314 bölgesi takibimizde olacak.
    Bu seviyeler üzerinde kalabildiği sürece yükseliş isteğinin devam etmesi muhtemel. Bu durumda bugün 1330 ve 1335 takibimizde olacak.
    1320-1314 Dolar bölgesi altına olası geçişte ise 1307 seviyesi hedeflenebilir.
    Destekler 1320 / 1314 / 1307
    Dirençler 1330 / 1335 / 1346"
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Yukarıda yazmışız 1317.34 denenmiş. Bir gözlük almalıyım artık. Bundan sonra nereye onu söyle diyenler olabilir. İşimiz müneccimlik değil. Tüm parametreleri kapsayan bir modelim de şimdilik yok. Ama ben ons için dünyaya bakıp değerlendirince bir süre daha yukarı diyorum. Bakalım neler olacak.

Ons tarafında verdiğimiz destekler maalesef aşağı geçildi. Eğer yarın bu seviyelerden tepki görmezsek 1276 seviyesine kadar geri çekilem devam edecektir. Oradan tekrar tepkiler beklenebilr. Buna rağmen yarın bu seviyelerden tepki ihitmali de düşük değil.

Sayfa 17/35 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •