Special Days Image
Sayfa 21/35 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Gram altın, ons altın, altın fonları

1. Altın ons'a noluyor böyle.Hani 2019 yılı altının yılı olacaktı? 1400 doları görecekti ons.Bir sürü uzman böyle derken 1270'lere düştü.

2. Yine battim yani... Sermaye piyasalarına çalışıyorum resmen

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by yasard Yazıyı Oku
    Yine battim yani... Sermaye piyasalarına çalışıyorum resmen

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altın altındır, batmazsınız da biraz sabır gerekecek.Eylüle doğru çıkış bekliyor, hiçbir öngörüleri tutmayan uzmanlar.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın altındır, batmazsınız da biraz sabır gerekecek.Eylüle doğru çıkış bekliyor, hiçbir öngörüleri tutmayan uzmanlar.
    Katılıyorum arkadaşımıza.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

altın yaz aylarında düşer veya stabil kalır. eylül,ekim den itibaren yatırımlar kış uykusuna yattığından yükselişe geçer

6. İstatistiksel bir değer taşımasa da, rastladığım ilginç bir detayı paylaşmak istiyorum.

2018 İlk yarısında tarihini hatırlayamadığım bir haftada, bir bilgi kaynağımın bulunduğu k.türk şubesine 7 gün arayla gelen 100 gramlık külçelerin arasındaki seri numarası farkı 4.
    Yani koskoca Türkiye çapında 1 haftada 4 külçe teslim edilmiş.

Bu tamamladığımız haftada ise 3 gün ara ile satılan 100 gramlık külçelerin arasındaki seri no farkı 150.

2018 = 7 günde 4 külçe
    2019 = 3 günde 150 külçe

Dediğim gibi istatistiksel bir değeri yok bu bilginin.
    Bir kişinin tek seferlik alımından da kaynaklanmış olabilir. Genel olarak halk fizikiye dönüyor da olabilir.
    Ben sadece rastladığım ilginç detayı yazmak istedim.

İAR'ın fiziki altın satış miktarlarını falan takip edebilsek keşke.

7. ABD ile Çin görüşmeleri sona ermek üzereymiş.Mayıs sonunda anlaşmaya varılacağı söyleniyor.
    Bu anlaşma olduğunda ons dibi bulurmu?

8.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Altında (ons) ta yön arayışı devam ediyor. Yine kanal desteklerinde dolaşıyoruz. Gelecek hafta çok kritik destek (1286) kırılırsa ve 1 gün daha teyit alırsa önce 1272 gündeme gelir. Onun altında ise 1262 desteği görünüyor. Ancak önce kanal desteğinin kırılıp kırılmadığını görmek gerekiyor. Yukarıda ise 1300 ve 1306 dirençleri var. 1306 geçilirse 1321 direnci gündeme gelecektir. Mayıs sonuna kadar altında yön belirlenmiş olacaktır. O tarihe kadar dirençleri zaten yoklamış olacağız sanırım.

Gram da ise haftalıklarda daha net bir görünüm var. 225 destek 223 kanal destek seviyelerimiz. 245 ilk daha sonra 250 bir üst kanal için direnç seviyemiz olarak duruyor. En azından pazartesi için. Orta vadede 272 seviyeleri yine test edilebiilr. O zaman gelirse değerlendiririz.

Ons için olabilecekleri yazmışız ve 1275 en düşük görmüşüz.Gelecek hafta için sınır 1270 artık. Altındaki destek ise artık pazartesi için 1266. Ben 1270 altı olsa da 1266 altını pek beklemiyorum. Artık altında bu seviylerden toparlanma görebiliriz.
    Gram tarafında ise 237.5 direnci üzerinde kalmış olmamız yakın vadede 245.8 seviylerini gündeme getirdi. Kanal içinde yukarı yönlü yükseliş trendimiz devam ediyor.
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Sayfa 21/35 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •