Sayfa 9/35 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 277 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Gram altın, ons altın, altın fonları

Alıntı Originally Posted by Met06 Yazıyı Oku
    Maalesef öyle olmuş.
    Yine de fazla karamsar olmayın, altın bu eninde sonunda değerleneceği an gelecektir.
    Bu aralar izlemeyin isterseniz
    Hayatımda ilk defa Altın aldım 1270 $ dan.. O seviyeden beri sürekli aşağı çekiyorlar ...Gözaltı pazarından bir kağıt alsam daha iyiydi ..En azından bi beklentim olmazdı ... Koskoca dünyanın güvenli limanı dedikleri teneke hergün %'de 1 aşağıda ... Tek fiyat emir toplamaya girse bari Verdiği 3-5 $'lık hareketlerin bile zerre inandırıcılığı yok ... sanki 1800 $'dan aşağı geliyor ...

2. Arkadaslar gram altin mi yoksa goldtr mi daha mantikli. Goldtr %15 kesinti oluyo gramda da makas cok calistigim banka da 120 kr.

Alıntı Originally Posted by bora67 Yazıyı Oku
    Arkadaslar gram altin mi yoksa goldtr mi daha mantikli. Goldtr %15 kesinti oluyo gramda da makas cok calistigim banka da 120 kr.
    Kapalı çarşıda gram kesme hasaltın, arada makas 3-4 kademeye kadar daralıyor ... Hele banka falan tam baş belası alım dada satımdada ben bankadaki kotasyonları görünce hiç bulaşmadım ...Kaldıki fiziki altında değil tamamen digital alıyorsun !!! Alım nerden baksan tam sıkıntı ... Dolar gibi de değil öyle hemen satma şansın olmuyor son 1 ayda olduğu gibi ...

4.  Alıntı Originally Posted by bora67 Yazıyı Oku
    Arkadaslar gram altin mi yoksa goldtr mi daha mantikli. Goldtr %15 kesinti oluyo gramda da makas cok calistigim banka da 120 kr.
    enparada makas alım satımda çok düşük oluyor ben orayı kullanıyorum.

5. SGLD - 10.05.2017

şu an yurt dışı XGLD piyasa 140.538 lerde çalışıyor ,, % -1.25 düşüşte ( 22.44 itibariyle ) yarın burada da Altın Kırmızı ,,,, yön aşağı

Altın hala düşüş trendinde ,, dolar eşlik ediyor

Altın fiyatları, Fed'in faiz artırımına ilişkin değerlendirmeler ile birlikte 8 haftanın en düşük seviyesi yakınında

Altın fiyatları, yatırımcıların dikkatlerini, Fed'in 2017 yılında üç faiz artırımı daha yapması gerektğini söyleyen Boston Fed Başkanı Eric Rosengren'in yorumlarına çevirmesi ile birlikte sekiz haftanın en düşük seviyesi yakınında tutundu.

Spot altın fazla değişmeyerek Singapur saati ile 08:57'de ons başına 1,218.82 dolarda kaldı. Metal Çarşamba günü yüzde 0.2 düşerek 1,219.10 dolar ile 14 Mart'tan bu yana en düşük seviyesinden kapandı.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi, Çarşamba günü yüzde 0.1 düştükten sonra fazla değişmedi.

Rosengren, ekonominin aşırı ısınmadına yönelik uyarıda bulunarak daha fazla faiz artırımı çaprısında bulundu.

Singapur'da Oanda Corp. piyasa stratejistlerinden Jeffrey Halley, "Aşırı miktarda uzun pozisyon, Fed'in gelecek ay faiz artırımına gideceği beklentisi ve güvenli liman alımlarını artıracak fazla bir gelişme olmaması, altının fiyatlama primini kademeli olarak eritiyor" dedi ve "Temel olarak, volatilite düşük ve bu da altına desteği azaltıyor. Tıpkı gelecek ayki Fed faiz artırımı olasılığı gibi" değerlendirmesinde bulundu.

Spot gümüş yüzde 0.2 yükselerek ons başına 16.2225 dolara çıktı. Platin yüzde 0.1 yükselişle ons başına 911.95 dolara ulaşırken, palladyum yüzde 0.1 düşüşle ons başına 797.11 dolara indi. (Bloomberg)
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Gram altın şimdide 3 günde %'de 2.5 değer kazanan euro/dolar paritesinin kurbanı oluyor ... Açık ara yapılacak en aptalca yatırım olma ünvanını elinde tutmaya devam ediyor ...

8. Abd 10 yıllık 2,30 altına geldi.Buranın altında kalması ve tabi Dolar endeksinin de 99,50 altında kalması Ons altını güçlendirecek.

Fakat Dolar endeksinin düşmesi Dolar/Tl yi de aşağı çekeceğinden Gram Altın için Ons Altının daha sert yükselmesi lazım.
    Bu haftayı 1255-60 lar üzerinde kapatırsa ilerki günler için güzel olabilir.

Gram Altın 142 üzerinde kalmalı. Takibe devam. Ytd.

Sayfa 9/35 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •