[QUOTE=matrix_11;3529191]
 Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku

Aynı direnç kanalını tekrar tekrar test ediyoruz ancak hala geçip üzerinde kalamadığımızdan 1364 ve 1376 seviyerini göremiyoruz. Bir süre daha beklemek gerekecek. Bu seviyelerden tekrar geri dönsek bile her denemede daha güçlü geliyor kanal direncine dolayısıyla geçip üzerinde kalma ihtimali de artıyor.

Gelecek hafta 1341 aşağı geçilirse 1330 seviyelerine doğru hareket hızlanacaktır. 1330 altı 1320 gündeme gelir. Ay sonundaki G20 zirvesi ve in ile USA arasındaki gerginliğin hangi stress seviyesine gerileceği veya çekileceği önemli olacak.

Gram altında dolara bağlı kanal içindeki hareket devam ediyor. 257.64 üstünde kalması durumun şeklini değiştirir. 272.67 seviyeleri bu durummda gündeme gelir.

Trump Bey' in de desteği ile (İran' a IHA' nın düşürülmesine karşı verilecek cevap) altında sonunda 1364 seviyesini çok sert kırdık. Artık bundan sonra hedefte 1479 var. Başkaları farklı rakamlar söyleyebilir ama benim grafiklerde görünen budur. Geri dönüşlerde 1376 destek seviyesidir. Bizler müneccim değiliz,ihtimalleri değerlendirip objektif olarak bakmaya çalışıyoruz yanılmayıp yanıltmamak için. Ancak os altın ben geliyorum diyordu. Süreyi tahmin etmek tabii ki mümkün değil. Bundan sonra dolardaki harekete bağlı olarak gram ın da benzer şekilde hareketlenmesi beklenebilir. Fakat gram da dolar da belki seçim sonrası da bir süre devam etmesi muhtemel geri çekilme gramın hareketini biraz geciktirebilir.