Sayfa 431/853 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Not 2: Karşılıksız paylaşım yapan kişilerin kırılganlık katsayıları yüksektir. Ama yine de yol göstericidirler.

Not 3: Not 3 yok.

Not 4: Bu gün çok neşeliyim..

2.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    "dünya dediğiniz abiler aha benim şu yüreğim kadar abiler, hayat dediğiniz ne kadar gülebiliyorsak o kadar."

Hem eğlenelim, hem bilgilenenelim diye 5 kişi dedim. Bir kişi evet deseydi, "ben, keyfim ve kahyası da evet diyor.. etti 4.. yok mu bir kişi daha" diyecektim.

Ama sen hemen "istemezük" dedin.

Bak ben yine de "yüreği geniş birisi" olarak seni bilgilendirmeye devam ediyorum..

"mipaz grafik dinlemez" diyorsun.. "spek" diyorsun..

KY'nın en büyük lafı budur.. "Spek".. Sahiip olduğuğu her hissenin bir spek'i olduğunu sanır.. Sorsan spek nedir.. Bilmez.. Bilse de açıklayamaz..

Spek lafı, spekülasyondan gelir arkadaşlar.

spekülasyon : Öngörü ve/veya tahmine dayalı hareket tarzı gibi bir anlama gelir. Batı dillerinden geçmiştir dilimize. Yani kötü bir şey değildir. Eğer spekülasyon yapan spek oluyorsa, hepiniz spek'siniz.. Bir öngörü veya tahminle girdiniz bu hisseye..

Kötü olan maniplasyondur.. Maniplasyon, tahrif etmek, yanlış bilgi ile kandırmak anlamına gelir..

Bırakın bu "spek" laflarını..

"spek" sizsizniz.. hepinizsiniz..

Bakın.. ekşi sözlükte ne yazıyor.

"spekülasyon, en basit şekliyle, ileride fiyat değişikliğine uğrayacak malların, aradaki fiyat farkından yararlanarak kâr etmek amacıyla önceden satın alınmasıdır.

özellikle bireyler, tahvil faizlerinin düşük ve gelecekteki fiyatların belirsiz olduğu dönemlerde, ileride tahvil fiyatlarının düşeceğini, dolayısıyla faizlerin yükselebilme olasılığını düşünerek paralarını ellerinde tutmayı tercih ederler. spekülatif amaçla tutulan para miktarının fırsat maliyeti düşük olduğundan, faiz oranları ile arasında tersine bir ilişki vardır. diğer bir deyişle, faiz oranları düştüğünde, spekülatif para talebi yükselir. spekülasyonun başlıca nedenleri şunlardır:

savaş, kıtlık, enflasyon gibi nedenlerle gelecekteki fiyat artışlarındaki belirsizlikler.
    tahvil fiyatlarındaki belirsizlikler.
    piyasadaki para miktarının artması.
    görüldüğü gibi spekülasyon, gelecekle ilgili tahminlere ve büyük ölçüde tesadüflere bağlı bulunmaktadır. fırsatları değerlendirmek amacıyla faaliyet gösteren kişilere ise spekülatör denir.
    "

Sonuç: o arkadaş rica ederse, ben keyfim ve kahyası da kabul ederse paylaşırım grafiği ve yorumumu..
    Ne demeliyim bilemedim !!! Allah cevrendekilere sabir versin!!!!

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Arkadaşım yazdıklarını hakikaten gülerek okuyorum. Yanlış anlama hani biraz eğlenelim demişsin ya hakikaten eğlendirdin. Ama bak sana bir tüyo vereyim. Bu forumda ki arkadaşların canı çok sıkkın, bende dahil. Bak ben sana değerlendirmek isterim de dedim. Esrarengiz havalara girmeye de gerek yok. Bu forum kimsenin tapulu malı da değil. Herkes istediğini paylaşıyor. Sende paylaşırsın olup biter.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by kirif Yazıyı Oku
    Allah cevrendekilere sabir versin!!!!
    Şimdilik bu topikteyim..

5.  Alıntı Originally Posted by kirif Yazıyı Oku
    Ne demeliyim bilemedim !!! Allah cevrendekilere sabir versin!!!!

Eğlence geldi bize

6.  Alıntı Originally Posted by cebibur Yazıyı Oku
    Eğlence geldi bize
    Trol herif ya=) komik gelmeye basladi zaten!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by cebibur Yazıyı Oku
    Bu forum kimsenin tapulu malı da değil.
    Forum kimsenin tapulu malı değil.. doğru.. o zaman mal da kimsenin malı değil.. o arkadaş "malımızı biliriz" derken sanki maldan tapulu malı gibi bahsediyordu..

Eee.. Bendeki 70 küsür bin lot ne o zaman.. O kimin tapulu malı..

Gene güldüm ha..

8.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    "dünya dediğiniz abiler aha benim şu yüreğim kadar abiler, hayat dediğiniz ne kadar gülebiliyorsak o kadar."

Hem eğlenelim, hem bilgilenenelim diye 5 kişi dedim. Bir kişi evet deseydi, "ben, keyfim ve kahyası da evet diyor.. etti 4.. yok mu bir kişi daha" diyecektim.

Ama sen hemen "istemezük" dedin.

Bak ben yine de "yüreği geniş birisi" olarak seni bilgilendirmeye devam ediyorum..

"mipaz grafik dinlemez" diyorsun.. "spek" diyorsun..

KY'nın en büyük lafı budur.. "Spek".. Sahiip olduğuğu her hissenin bir spek'i olduğunu sanır.. Sorsan spek nedir.. Bilmez.. Bilse de açıklayamaz..

Spek lafı, spekülasyondan gelir arkadaşlar.

spekülasyon : Öngörü ve/veya tahmine dayalı hareket tarzı gibi bir anlama gelir. Batı dillerinden geçmiştir dilimize. Yani kötü bir şey değildir. Eğer spekülasyon yapan spek oluyorsa, hepiniz spek'siniz.. Bir öngörü veya tahminle girdiniz bu hisseye..

Kötü olan maniplasyondur.. Maniplasyon, tahrif etmek, yanlış bilgi ile kandırmak anlamına gelir..

Bırakın bu "spek" laflarını..

"spek" sizsizniz.. hepinizsiniz..

Bakın.. ekşi sözlükte ne yazıyor.

"spekülasyon, en basit şekliyle, ileride fiyat değişikliğine uğrayacak malların, aradaki fiyat farkından yararlanarak kâr etmek amacıyla önceden satın alınmasıdır.

özellikle bireyler, tahvil faizlerinin düşük ve gelecekteki fiyatların belirsiz olduğu dönemlerde, ileride tahvil fiyatlarının düşeceğini, dolayısıyla faizlerin yükselebilme olasılığını düşünerek paralarını ellerinde tutmayı tercih ederler. spekülatif amaçla tutulan para miktarının fırsat maliyeti düşük olduğundan, faiz oranları ile arasında tersine bir ilişki vardır. diğer bir deyişle, faiz oranları düştüğünde, spekülatif para talebi yükselir. spekülasyonun başlıca nedenleri şunlardır:

savaş, kıtlık, enflasyon gibi nedenlerle gelecekteki fiyat artışlarındaki belirsizlikler.
    tahvil fiyatlarındaki belirsizlikler.
    piyasadaki para miktarının artması.
    görüldüğü gibi spekülasyon, gelecekle ilgili tahminlere ve büyük ölçüde tesadüflere bağlı bulunmaktadır. fırsatları değerlendirmek amacıyla faaliyet gösteren kişilere ise spekülatör denir.
    "

Sonuç: o arkadaş rica ederse, ben keyfim ve kahyası da kabul ederse paylaşırım grafiği ve yorumumu..
    Delikanlı sen gölge etme yeter. Ekşisözlük bilgilerini kendine sakla. Allah senin de gönlüne göre versin.

biz kimiz ki başkasına akıl verelim . Y.T.D.

Sayfa 431/853 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •