Sayfa 799/853 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1.  Alıntı Originally Posted by Burak17 Yazıyı Oku
    3.20 ustune atıp kalmalı kalırsa devamı olası bugun bir tavan bakalım ytd
    evet tavan olmuş

2. J o ı n verecek

3. Tavanı bozuyor ve tekrar tavan oluyor. Bunu açıklayabilecek biri var mı? Acaba tavandan mal mı veriyor yoksa mal mı alıyor?
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

4. tavanda kaç lot var acaba

5.  Alıntı Originally Posted by ACA42 Yazıyı Oku
    tavanda kaç lot var acaba
    En son 583.000 lot bekliyordu
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

6. 3.447.000 lot tavana alış girerek kapattılar...

Bundan sonra (belli bir süre) mipaz ın fiyatını veriler falan değil, dün ve bugün giren grup veya gruplar veya büyük yatırımcı veya yatırımcılar belirler...

Mahkeme kararlarında bir gelişme olana dek böyle...

Bir süre analiz yerini bu yatırımcılara bırakacak...
    Çok götürebilirler de, basabilirler de... Bu nedenle ben kar ettiğim kısmı tutuyorum...

Umarım sürekli yukarı çekerler...

7. Temel Bey mrb,
    Yillarca hissenin icinde olan biri olarak hissenin ulasabilecegi noktayi nasil ongoruyorsunuz? 19 mart oncesi nereye gelir ve pozitif/negatif mahkeme sonucu etkisiyle 19 mart sonrasi nerelere gelir?
     Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    3.447.000 lot tavana alış girerek kapattılar...

Bundan sonra (belli bir süre) mipaz ın fiyatını veriler falan değil, dün ve bugün giren grup veya gruplar veya büyük yatırımcı veya yatırımcılar belirler...

Mahkeme kararlarında bir gelişme olana dek böyle...

Bir süre analiz yerini bu yatırımcılara bırakacak...
    Çok götürebilirler de, basabilirler de... Bu nedenle ben kar ettiğim kısmı tutuyorum...

Umarım sürekli yukarı çekerler...

8.  Alıntı Originally Posted by Sunnyfunny Yazıyı Oku
    Temel Bey mrb,
    Yillarca hissenin icinde olan biri olarak hissenin ulasabilecegi noktayi nasil ongoruyorsunuz? 19 mart oncesi nereye gelir ve pozitif/negatif mahkeme sonucu etkisiyle 19 mart sonrasi nerelere gelir?
    1154 parseldeki 1.720.000 m2 arazinin m2 si 170 TL olarak yer aldı, 2019 yıl sonu bilançosunda. 2018 de 105 TL/m2 idi. M2 başına 65 TL artış yapılmış ve 112.000.000 TL kar a ulaşılmış, bundan 26 milyon küsür vergi kesilmiş ve ertelenmiş, sonuçta 85.5 milyon TL net kar ortaya çıkmış...

Bence, hem 19 nisan 2019 tarihli mahkeme açıklamasına dayanak olan değerlemeler, bilirkişi raporları, hemde İLKSAN a ait komşu parselde yapılan kamulaştırma tutarları dikkate alınarak m2 için 800-900 TL belirlenmesi GERÇEĞE UYGUN DEĞER olurdu...

Bu resmi belgeler dikkate alındığında, 1.200.000.000 TL ile 1.400.000.000 arası bir değer, gerçekten GERÇEĞE UYGUN DEĞER olurdu...

İlerde mahkeme kazanılır ve konut/ticaret imarı gelir ise asıl değer o zaman ortaya çıkar...
    Umarım en kısa zamanda sonuçlanır.

Mart ortasındaki mahkemeden inşallah olumlu haber gelir.....

İdare mahkemesindeki dosyanın ise duruşması yok... Ne zaman bitirirse hakim, o zaman kararı direkt açıklayacak... 2 yıl geçti, umarım en kısa zamanda sonuçlanır..

Bundan sonra bu mahkeme süreçleri katalizör olacaktır, zira 2021 şubat ortasına kadar arsa değer artışı gündemimizden çıktı, (ama 1155 parselin orman ile mahkemesi sonuçlanır ise, ara bilançolarda değer artışı gündeme gelebilir)

Yukarıda belirttiğim gibi, bugünlerde MİPAZ hissesinin nereye gideceği veya nereye döneceği, hisseye dalan büyük yatırımcılar tarafından belirlenecektir... Bilgi, analiz şu bu bugünlerde tırı vırı dır..

-9.5 dan, +85 e çıkış bu harekete neden oldu ise, demek ki benim beklentim olan 1.2 milyar kar gelse günlerce kilitli koşarmış...

Mipaz, canım benim... Nikahlı hissem, iyi ki tekkeyi beklemişim, çoğu (sağlam) hissenin %10 civarı devrildiği bir gün %20 artması bizler için "on numara beş yıldız" oldu...

Hayırlı olsun,

Yukarıda yazdığım gibi, son alış maliyetine göre ana kısmı bugün sattım, şimdilik kar kısmını tutuyorum... Yukarı giderse az kazanacağım, aşağı gelirse az üzüleceğim....

Dün %20 artmış olması ve bugünde yüksek açma ihtimali nedeniyle, asla ve asla al veya sat demiyorum, artık top babalarda, onlar ne isterse o olur...

Sayfa 799/853 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •