Sayfa 808/853 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

Evveliyatı çok eski olan 1154 s. parsele ilişkin uyuşmazlıkta dün çok önemli bir gelişme yaşandı ki örneğin linkteki haber 2003 yılından. Şirketin bugünkü kapanış fiyatı itibariyle piyasa değeri 660 milyon TL civarında, sermayesi 208 milyon TL. Şirketin 1.702.521 m2 lik kısmına sahip olduğu 1154 s. parseldeki yeniden değerleme sonucu m2 fiyatı 108 TL civarından 170 TL ye çıktığından oluşan değerleme farkını gelir tablosunda esas faaliyetlerden diğer gelirler kısmında gösterildi ve bu da kar olarak bilançoya yansıdı. Bu parselle ilgili sorunlar tamamen çözüldüğünde m2 fiyatının kaç TL olabileceğine ilişkin yönlendirme olmaması bakımından yorumda bulunmayacağım ancak parsele yakın bölgelerdeki imar sorunu olmayan arsalardaki m2 birim fiyatları az çok tahmin verecektir. Bu parsele ilişkin sorunlar çözüldükten sonra ikinci kısım gündeme gelecektir ki nakit akımı bakımından önemli olan kısım da burası çünkü parselin statüsünün değişmesi, daha değerli hale gelmesi, yeniden değerleme meseleleri önemli olsa da bunlar nakit akım tablosuna yansıyan hususlar değil ki şirketin çehresini değiştirecek, başka bir hikaye ortaya koyacak olan nakit akımı meselesidir. İkinci kısım ise şirketin yola nasıl devam edeceği sorunu. Gayrimenkul yatırım ortaklığı gibi hareket ederek kendi projeler mi gerçekleştirecek yoksa parselin bir kısmını veya tamamını nakde çevirmek suretiyle elde edilecek nakitle farklı bir faaliyet alanına mı yönelecek meseleleri gündeme gelebilir. Bunlar tabi ki belli bir sürece yayılacak meseleler. Bekleyip göreceğiz.
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...r-verir-166555
    Yazdıklarım, çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp bilgi ve düşünce paylaşımlarından ibarettir.

2. 15 Temmuz 2016 sonrası, hem Doğan Grubunun hemde Mipazın makus talihi değişmiş, vergi cezalarıyla, imar iptalleriyle, arazilere el koymayla devam eden zulmün yerine, el üstünde tutulan bir Grup haline gelmiştir...

Dolar 2.75 iken 1 milyar dolar civarı nakit ödenerek, basın ve TV den çıkartılmış adeta DOĞAN a milli piyango vurmuştur.

18 yıl sonra, ilk olarak 19 Nisan da hemde yeşil alan için m2 başına Mipaz lehine 590 TL tazminat kararı çıktı, mahkemeden...

İkinci olarak da 25 Şubat da İdare Mahkemesinden Mipaz lehine karar çıktı, ve kıytırık uyduruk imar iptal edildi, yeni imarın yolu açıldı...

Mipaz arazilerinde nihai hedefimiz nedir:

Üzerine konut/ticaret ünitelerinin yapılmasıdır....

Cumhurbaşkanımız 7 aralık 2019 tarihinde Doğan 60. yıl resepsiyonuna misafir olmuştur. Bu tüm kamuoyu için bir gösterge, bir işarettir...Bir mesajdır..

Nihai hedefimizin gerçekleşmesi yolunda çok önemlidir... Daha önceki zamanlarda yılbaşı resepsiyonlarına Doğan sığıntı olarak katılır, RTE nin elini sıkmak için fırsat kovalardı... 7 Aralık da ise Cumhurbaşkanımız DOĞAN ın bir nevi ayağına gitti. Niye: 15 Temmuz un vefa borcu...

Şahsi fikrim, arazimiz üzerinde konut/ticaret projesi yolunda adım adım ilerliyoruz... Bu aşamaya ulaştığımızda hisse fiyatı çok yukarılarda olacak ve bende çok zengin olacağım....

Dün neden bunları yazmadım:
    Çünki çok yukardan açabilirdi ve yeni gireceklere ve mevcut hissedarlara yukardan mal verilmiş olurdu. Bu nedenle piyasayı görmek istedim.

Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : temel analiz 1; 26-02-2020 saat: 23:17.

3. Normalde takaslari bir yildir takip ederim citi cok guzel goturdu 11 milyonun 5 mil satti 2.20 1.80 arasinda kendine satti cunku 2.20 den 3 ce goturende yatirim finans ti cogunlukla sonra tekrar el degistirdi sonra 3.560 ya surduler saglam surduler bikac defa 4 defa tavani bozdu alan aldi satan korkusuna satti ertesi gun yuzde 5 yapip gelene gecene mali verdiler bukez kendine almadi 374 ten 286 lara kadar verdiler.bu haberlerle goturmek isteseler gotururlerde ellerinde de ii lot var 20 yillik mipaz tarihininin 10 yilini takip ederim ben bole guzel haber ler gormedim.bu mipazda ama forumlara bakiyorum aglama duvari 360 370 lerden 3.50 den 100 bin lot alan bana twitirda yaziyor zararim 40 bin ne yapayim diye simdi bunlari gorunce kimse bana demesin kisa surede ii olacagini ben kisa da bisey beklemem uzunda ii seyler olacagini umit ediyorum ins olur cunku mipazin varsa eski yatirimcilari bunu hak ediyor 2012 yilinda 1.35 ten alip bir yil bekleyip 1.80 ler ciktiginda satmayip kuruslara duserken kol kesip 19 bin lira zarar eden birisi olarak sukur bu sefer kazandim aklima ozamanlar geldi belkli bi sene sonra 6 olcak belki 10 ama suanki goruntu mal yedirdiler bence sabir eden bence maliyetine yada ustune gelecegine inaniyorum insallah cunku hubvc gibi 20 kat yapmadi
    Teknosa gibi 6 kat yapmadi
    Rheag gibi 4 kat yapmadi

Bu rallide bi cok kagitlar 3 ce 5 katlamisken gecen senenin zirvesi 1.80 leri hesap esersek mipazda daha birebir yapti ondada durmadi saldi.inaallah ii olur saglicakla kalin

Asla yatirim tavsiyesi degildir.kendi yasadiklarim ve dusuncelerimdir.

GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hepimizin basi sagolsun tam 33 şehit..Allah razi olsun hepsinden...ne borsa ne birseyin onemi var bu durumda...sakin ve itidalli bir devlet aklı gerekiyor, savaş opsiyonu cocuk oyuncagi degil..

5.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    15 Temmuz 2016 sonrası, hem Doğan Grubunun hemde Mipazın makus talihi değişmiş, vergi cezalarıyla, imar iptalleriyle, arazilere el koymayla devam eden zulmün yerine, el üstünde tutulan bir Grup haline gelmiştir...

Dolar 2.75 iken 1 milyar dolar civarı nakit ödenerek, basın ve TV den çıkartılmış adeta DOĞAN a milli piyango vurmuştur.

18 yıl sonra, ilk olarak 19 Nisan da hemde yeşil alan için m2 başına Mipaz lehine 590 TL tazminat kararı çıktı, mahkemeden...

İkinci olarak da 25 Şubat da İdare Mahkemesinden Mipaz lehine karar çıktı, ve kıytırık uyduruk imar iptal edildi, yeni imarın yolu açıldı...

Mipaz arazilerinde nihai hedefimiz nedir:

Üzerine konut/ticaret ünitelerinin yapılmasıdır....

Cumhurbaşkanımız 7 aralık 2019 tarihinde Doğan 60. yıl resepsiyonuna misafir olmuştur. Bu tüm kamuoyu için bir gösterge, bir işarettir...Bir mesajdır..

Nihai hedefimizin gerçekleşmesi yolunda çok önemlidir... Daha önceki zamanlarda yılbaşı resepsiyonlarına Doğan sığıntı olarak katılır, RTE nin elini sıkmak için fırsat kovalardı... 7 Aralık da ise Cumhurbaşkanımız DOĞAN ın bir nevi ayağına gitti. Niye: 15 Temmuz un vefa borcu...

Şahsi fikrim, arazimiz üzerinde konut/ticaret projesi yolunda adım adım ilerliyoruz... Bu aşamaya ulaştığımızda hisse fiyatı çok yukarılarda olacak ve bende çok zengin olacağım....

Dün neden bunları yazmadım:
    Çünki çok yukardan açabilirdi ve yeni gireceklere ve mevcut hissedarlara yukardan mal verilmiş olurdu. Bu nedenle piyasayı görmek istedim.

Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Baba takibin güzel eyvallah. Ama savaşa giriyoruz ve bütün hisselerin süratle düşeceği belli, yüksek açma ihtimali 1/1000 tam tersi aklıma tabanın biraz üstüne alış koymak bile geldi ama geç kaldık. 245.000 lot 2.26 malı kapanlar kaptı

7.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Baba takibin güzel eyvallah. Ama savaşa giriyoruz ve bütün hisselerin süratle düşeceği belli, yüksek açma ihtimali 1/1000 tam tersi aklıma tabanın biraz üstüne alış koymak bile geldi ama geç kaldık. 245.000 lot 2.26 malı kapanlar kaptı
    Ne savaşı... TBMM de daha konu bile görüşülmedi...
    Ayrıca açıklamalara göre durum şu:

https://odatv.com/anlasmaya-varildi--29022040.html

8.  Alıntı Originally Posted by indian Yazıyı Oku
    Ne savaşı... TBMM de daha konu bile görüşülmedi...
    Ayrıca açıklamalara göre durum şu:

https://odatv.com/anlasmaya-varildi--29022040.html
    110.000 e kadar bir tepki çıkışı olacaktır. Bu duruma göre 112.000 seviyelerine kadarda olabilir. Fakat bu kademe kademe olacaktır.

Sayfa 808/853 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •