Sayfa 803/853 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1. 2.94 ustunde kaldıkça 3.00-3.10 ve 3.25 olası ytd

2. Teknik olarak incelenecek pozisyon için uygun noktasını bilemezsiniz 1 yıl sonra buradan alım yapanlar belkide 10 kat kazanç elde edecek bekleyip görmek gerekiyor.....
    Biz 40 krş ipek koza almadık bakın 3 yılda nerelerde üstelik kimi analiz uzmanlarına göre yerde sürünüyor.....
    Mipaz artık eski mipaz değil bu bilinmeli
    HAYAT SİZİN PLANLADIĞINIZ DEĞİL BAŞINIZA GELENLERDİR.H.SÜLE

3. 05.10.2019 da, hisse fiyatı 1.80 iken, aşağıdaki metni yazmışım, mipaz topiğinde, yani burada:

"Borsada beklentiler satın alınır... Yani su yavaş yavaş ısınır... Beklentiler gerçekleştiğinde su kaynamıştır artık...

Benim en büyük beklentim, Mipazın İdare mahkemesine yaptığı, imar itiraz müracaatıdır... İmar mevzuatını çok iyi bildiğim için, beklentim İdari yargının "yeniden değerlendirilmek ve arsa sahibinin hakkının gözetilmesi gerekçesi" ile imar kararını bozması ve Belediyeye "doğru dürüst imar ver" diye geri göndermesidir...
    Zira ilgili belediye, araziden imar geçirip arsa haline getirince, arsanın bir bölümünü alır... Mipaz dan 628.000 m2 bedelsiz, imar karşılığı arsa alacaktı, Belediye... Beleş... Yaklaşık 1.000 apartman yeri...
    Bunun karşılığında da, arsa sahibine daha fazlasını kazandıracak İMAR vermeli idi ki, Mipaz da itiraz etmesin...

Bu dava bozulunca ne olacakkk... Zurnanın zırt dediği yer burasıdır... "Yeni konut+ticaret İmarı" beklentisi ortaya çıkacak..

Zaten, konut+ticaret imar beklentisi ortaya çıksın.... Vayyy babam vayyy.

Mipazın arsası, 30-40 tane Akmerkez... Veya 20-25 Yeni Gimat.... 100 tane Panora... büyüklüğündedir... Onbinlerce konut yapılabilinir...
    Mipazın arsası dağ başında değilki.. Sultanbeylinin tam bitişiğinde ve Kuzey Marmara Otoyolu ve Şile otoyolunun baraj tarafında değil, Sultanbeyli tarafındadır...

Mipazın arsasına kont+ticaret imarı verilse, emsal 2 verilse, hisse fiyatı 100 tl eder...

Peki ihtimal dahilinde midir? Neden olmasın... Zira 628.000 m2 de belediyece değerlendirilecek...

Tabiki %100 olacak diye birşey yok...

Ben bu ihtimali seviyorum. Hayalim bu... Olursa ne alaa..

Zaman zaman bazı güçlü yatırımcılar, işte bu ve benzer beklentiler ile hisseye girerler, çıkarlar ve saire...

Öncelikle şu artık aşikardır:

19 Nisan 2019 tarihli mahkeme kararı ve dosyasındaki bilirkişi raporları ve Mipaz avukat savunmaları ortaya koymuştur ki...

"Artık arsanın değerini doğru düzgün değerle"...Eyyy Mipaz...

2019 sonunda ki değerlemeyi yapacak, Ernest&Young un değerleme uzmanı keriz değil yaaaa... Al sana örnek emsal...

Zaten ben geçen sene bu değerlemeyi yapanı aramıştım, Aralık ayında tekrar arayacam ve açıkca diyeceğim ki:

"Bak kardeşim, ben Mipazın şu tarihten beri ortağıyım... Değerleme için dava karar örneğini, dava dosyasındaki, mahkemenin atadığı Gayrimenkul Değerleme Uzamanının, Bilirkişinin Raporunu emsalde dikkate al, Mipazın kıytırık yeşil alan için mahkeme savunmalarını al, fiyatları gör veee buna göre değerlemeni doğru dürüst yap... Haaa yaptın yaptın, yapmadın SPK ya Belgenin iptali için başvuracağım ve İyi niyetin Suistimali davası açacağım, zarar ziyan davası açacağım ve sadece bana değil tüm Mipaz hissedarlarının kayıplarını ödeyeceksin, sen ödeyecek güçte değilsen, Ernest&Young ödeyecek"...

Buna birkaç ayımız kaldı...

Ama hem, 590 lık tazminat davası, İmar itiraz davaları bir sabah ansızın açıklanabilir...İllah bir ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl sonra sonuçlanacak diye bir şart yok, belki önümüzdeki hafta bile olabilir, neden olmasın..Önemli olan bu davalar lehimize sonuçlanacak ise, açıklandığında elimizde az çok Mipaz olması...

Ayriyeten şu ihtimaller de var mı...

GYO ya dönüşme...

Arsanın başkasına satılması...

Arsanın, Trump Tower da olduğu gibi, Doğan Holding tarafından satın alınması...

Doğanın yatırım bankasını, bu arsanın minnacık bir tarafına kondurulması...

Bunların %0 ile %100 arasında ihtimali vardır...

İşte ben bu ihtimaller için buradayım...

Maliyetim çok çok çok aşağılarda...

Daha önce m2 si 5 dolara alınan 3.500 m2 araziden, imar geçince mütaahitten 20 daire ve 300-400 m2 lik 4 kocaman dükkan alındı...Çok iyi biliyorum.Dükkanın biri Migrosa kirada.. ))

Mipazın arsasının yanında, kıl kadar...

Ne demiştim, bu ihtimaller bir süreç içerisinde ya gerçekleşir ya gerçekleşmez yada bir kısmı gerçekleşir...

Suyun sıcaklığı önemlidir... Su ısındıkça tahtaya ilgi artar... İçerden bilgi sızmaya başlar... Suyun sıcaklığı 80 leri geçtiğinde hissede işlemler artar.. 90 ı geçtiğinde tavanlar başlar...Kaynamaya başladığında hadi eyvallah deriz...

Bunların hepsi hayal...Asla almak için atlamayın... Son zamanların zirvesinde...

Sizler alın diye yazmıyorum, ortaklarımla sohbet ediyorum... Zaten Yabancılar yeterince alıyor, babalar risk alıp giriyor, biri çıkıyor biri giriyor, kapan kapana...Ben de az çok, nacizane tutmaya devam ediyorum...

Tek bir gerçek var, 2.093.000 m2 arsaya ortak olduğum... Sultanbeyli Devlet hastanesi ve 4-5 okula komşu, Kuzey Marmara Otoyoluna hemen hemen sınır, gişelere 50-100 metre, köprülere 10 dakika..

Çorbayı içene kadar, tekkeyi bekleyeceğim...Bazen ağzım yanacak, bazen boğazıma düğümlenecek yediklerim, ammaaa arsam gün geçtikçe değerlenecek...

Asla yatırım tavsiyesi değildir..."

4. Bağımsız denetimi Pwc yaptı, değerlemeyi başka bir gayrimenkul değerleme şirketi...

Arazinin m2 sini 170 TL den değerledi ve 85.6 tr kar açıladı, gerçek m2 değeri bence en az 800-900 TL...

Çünki www.ilksan.gov.tr de açıklanan faaliyet raporunun 92. sayfasında resmen yazıyor, 2016 fiyatlarıyla m2 sini 625 TL den karayolları kamulaştırıyor, tam mipazın 1154 parselin sınır komşusu 1055 parsel...

En az 4-5 kat değerlidir, mipazın arazisi, bilançoda açıklanan 170 tl/m2 den..En az...

asla yatırım tavsiyesi değildir... babalar cirit atmaktadır, biri giriyor, biri çıkıyor, sonra bir başkası...

5. .........................................

6. İLKSAN 2018 FAALİYET RAPORU 8. DÖNEM 3. OLAĞAN TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI 27-28 NİSAN 2019 ALANYA / ANTALYA

92. SAYFA

"İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 05.08.2016 tarih ve 2016/17 D.İş 2016/18 Karar sayılı kararı ile 1055 parseldeki taşınmazın 122.136,38 m2'lik kısmının acele kamulaştırılmasına ve kamulaştırma bedelini 67.174.503,00 TL olarak tespitine karar verilmiş olup, sözü edilen acele kamulaştırma kararına istinaden kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın Karayolları Genel Müdürlüğü adına tescili için kamulaştırma davası açılmış olup, davadan kamulaştırılan kısmın 102.158,35 m2 olarak tespitine ve kamulaştırma bedelinin 63.848,968,75TL olduğuna karar verilmiş ve kamulaştırma bedeli tahsil edilmiş olup istinaf incelemesi devam etmektedir."

İLKSAN a ait 1055 parsel, Mipaza ait 1154 parsel ile sınır komşusudur, sırt sırtadır ve 2016 fiyatlarıyla m2 si 625 TL den kamulaştırılmıştır
    Attached Images Attached Images

7. https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara...30407762527466

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara...30813312530518

mipaz 1154 parsel ile ilksan 1055 parselin yanyana olduğu, yukardaki linkden görülebilir... Ben resmi buraya kopyalayamadım, tecrübeli bir arkadaş parsellerin resmini koyabilirse daha net görebiliriz

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne alımlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini +789, ortalama tahmin ise +726 oldu.
    Foreks'in 35 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +1.897 puan olurken, en düşük beklenti -250 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 35 analistin 32'si pozitif, 3'ü negatif açılış
    tahmininde bulundu.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(25/02/2020 - 09:24:32)

Sayfa 803/853 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •