Sayfa 796/853 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Şafak 4.........................

Ya Allah Bismillah

Düşündüm de:

Geçmiş yıllarda son açıklama gününde gönderilirdi, bilanço.,.Neden bu sefer 12 gün önce yani 2 Mart yerine 18 Şubatta açıklanacak Bilanço...,

Bulduğum bir yanıt şu:

Eğer, 1.720.000 m2 arazi. "GERÇEYE UYGUN DEĞER" i ile (Kamulaştırmalar EMSAL alınarak) yani 800 TL/m2 civarı bir çarpan sözkonusu olursa, 1.1 -1.2 katrilyon kar açıklayabilir ve özkaynaklarına yansır, defter değeri 7-8 TL olur..

DOHOL Konsolide BİLANÇO ya aynen yansır ve BANKA KURMA öncesi, DOHOL un özsermayesi ve kârı da çok çok güzel olur ve itibarı artar, eli rahatlar

Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Degerleme farkindan dogan boyle kaydi,kagit uzerinde bir kar yansitilirsa bunun vergisi ne olacak?sonucta vergi odemeyen bir gyo degilki bu....

Ytd

2. Evet bende finansal dipnotlari bekliyorum
     Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Gelen Vergi dairesine sunulan. Geçici Vergi Beyannamesidir...

Yıl sonu Yeniden Değerleme rakamlarını KAPSAMAZ...
    GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : twiztaz; 18-02-2020 saat: 00:13.

3. Değerli ortaklar,

2019 bilançosu açıklama günü olarak yetkililerce Salı deniyordu, ama sanırım bu hafta içi, büyük ihtimalle çarşamba akşamı....

Piyasa kötü idi, iyi oldu bence...

"GERÇEĞE UYGUN DEĞER" bakalım ne gelecek...

4. Hayirliisi ins bakalim bekliyoz bende finansal dip notlarda arsa degeri ne yazicak onu cok merak ediyorum bukadar bekledim insallah degeer
    Değerli ortaklar,

2019 bilançosu açıklama günü olarak yetkililerce Salı deniyordu, ama sanırım bu hafta içi, büyük ihtimalle çarşamba akşamı....

5.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Değerli ortaklar,

Olasi bir kaydi kar rakamindam cikacak vergi ne olacak?
    Cevap vermediniz israrla

Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    Olasi bir kaydi kar rakamindam cikacak vergi ne olacak?
    Cevap vermediniz israrla

Ytd
    Görmedim daha önceki sorunuzu;

Yoksa cevabı basit... Bunu araştırmamış ve cevabını öğrenmemiş olmam mümkün mü?

Daha önceki Değer Artışlarında olduğu gibi ödenmeyecek, ertelenecek... "ertelenen vergiler" olarak muhasebeleştirilecek... Daha önce yıllar arasında doğrudüzgün bir değer artışı yaşamadık, ama azda olsa yapıldı ve artşın vergisi ertelendi... Geçmiş yıl sonu bilançolarında çok net görebiliriz...
    Ne zamana kadar ertelenecek? Arsa satılır veya üzerinde proje geliştirilir ve para kasaya girdikçe, vergi realize olur, yani ödenir...

7.  Alıntı Originally Posted by twiztaz Yazıyı Oku
    Hayirliisi ins bakalim bekliyoz bende finansal dip notlarda arsa degeri ne yazicak onu cok merak ediyorum bukadar bekledim insallah degeer

Hayırlısı artık...Asıl önemli olan MİPAZ ın arsa üzerinde idari mahkemeden istediği, ilerde konut+ticaret imarı ve projenin gerçekleşmesi...Nihai beklenti bu...

Diğerleri işin kaymağı...

8. O is uzun bence kisasi arsa degerini bulmasi imari verilmesi zaten 600 tl lik degeri 2 ye 3 ce katlarda ozamana cok sular akar finansal dib notlarda arsa degeri 100 kusurlerden 590 tl mahkemenin gosterdigi deger cikarsa oda guzel eger kalin bi adam olsam o derleme sirketi gelip yine 100 tl li deger bicerse o lisansini alirim cok guzel yaparimda bizler kucuk insnlariz iste kendi capimizda bi analiz ettik bekliyoz
    Hayırlısı artık...Asıl önemli olan MİPAZ ın arsa üzerinde idari mahkemeden istediği, ilerde konut+ticaret imarı ve projenin gerçekleşmesi...Nihai beklenti bu...

Diğerleri işin kaymağı...

Sayfa 796/853 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •