Sayfa 806/853 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1.  Alıntı Originally Posted by bloomberg Yazıyı Oku
    Çok Olumlu
    Teşekkür ederim.
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by master38 Yazıyı Oku
    Bu haberde "nazım imar planının iptal edildiği" yazıyor.
    İptal edilmiş olması MIPAZ için olumlu mu?
    Benim anladığıma göre tam anlamıyla mipaz için pozitif bir haber...
    Mipazın arsasının değerini veya çapını düşüren bir imar planı olmasa mipaz bu davayı açmazdı..
    böylelikle....ya değeri....ya vasfı ya da m2 si artacak anlamında düşünmek ihtimal dahilinde....haber her anlamda pozitif....

Tabi bu benim kişisel görüşüm.....konuya tam olarak hakim değilim....YTD
    Yatırım tavsiyesi değildir..

3. syn temel analiz konuya hakim....daha tatmin edici bir özet geçebilir.......
    Yatırım tavsiyesi değildir..

4. Tavan operation next, öyle olmasa tavan tavan gitmezdi, bugün yüksekten baya yüklü alım yapmıştım zarar 36 bin tl yarın kar var kar.....

5. biri syn. temel analiz ustaya haber versin , bu sonuç hisse için çok olumlu ama usta bi değerlendirsin önce...
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Burası doğunun batısı, batının doğusudur.

6.  Alıntı Originally Posted by trend1966 Yazıyı Oku
    Benim anladığıma göre tam anlamıyla mipaz için pozitif bir haber...
    Mipazın arsasının değerini veya çapını düşüren bir imar planı olmasa mipaz bu davayı açmazdı..
    böylelikle....ya değeri....ya vasfı ya da m2 si artacak anlamında düşünmek ihtimal dahilinde....haber her anlamda pozitif....

Tabi bu benim kişisel görüşüm.....konuya tam olarak hakim değilim....YTD
    Teşekkür ederim
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

7. Kabullenmediğiniz bir şey için dava açmışsınız! mahkeme HAKLISINIZ demiş
    bunun iyi mi kötü mü olduğunu tartışıyorsunuz
    Son düzenleme : kitapci34; 25-02-2020 saat: 23:44.

8. Nazım İmar planı ile tarladan, araziden üzerinde yapılaşma imkanı sağlayan arsaya dönüşmesinin ilk adımları atılıyordu, bilahare de 1/1000 lik uygulama imar planı yapılacaktı, ama imar koşulları beni tatmin etmemişti.... Bölünmeden önce 2.5 lardan çıkmıştım, imar geçti diye 3.5 lara çekmişlerdi...Sonrasında da 1.30 lara kadar gevşemişti...

İBB şimdi NİP nı ya tekrar düzenleyecek yada istinafa gidecek... Kanunen istinafa gidip itiraz edecektir,İBB yoksa şaibe var, doğan ı koruyor diye İmamoğlu nu yerler...
    İstinafın sonucunda yine Mipaz haklı bulunursa, İBB yeni bir NİP hazırlayacaktır. İdare mahkemesinin gerekçeli kararını bulup okumak gerek. Ancak o zaman daha net bir görüş açısına sahip olabiliriz.
    Zira, İLKSAN da aynı NİP da yürütmeyi durdurma istedi, kaybetti, yeni bilirkişi raporu istedi, yine kaybetti ve tekrar itiraz etti, aşağıdaki gibi:
    "Pendik’te bulunan bütün arazilerimizi içine alan 1055, 1053, 1051, 1240 ve 1241 parsellerde bulunan taşınmazlara ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce 13.10.2017 tarih ve 1174 no’lu Yenişehir mahallesine bir kısmı ile Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş mahallesine ilişkin NİP adlı 27 pafta adetli, 1/5000 ölçekli, 4022 ID no’lu 06.12.2017 tarihinde askıya çıkartılan ve Sandığımıza ait 1.206.101,58 m2’lik arazinin yer aldığı İstanbul, Pendik, Kurtdoğmuş sınırlarını havi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın (NİP) öncelikle yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle İstanbul 7. İdare Mahkemesi’nin 2018/1082 Esas sayılı İdari İşlemin İptali Davası açılmış olup, yapılan yargılama sırasında 01.11.2018 tarihinde taşınmazlarda keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırılmıştır. Düzenlenen bilirkişi raporu ile dava konusu 1/5000 ölçekli imar planının üst ölçekli planlara, planlama ilkelerine ve kanun yararına uygun olduğunun tespit edilmiş olması üzerine süresi içerisinde bilirkişi raporuna itiraz edilerek yeni bir bilirkişi raporu alınması veya ek rapor alınması talep edilmiş ve ayrıca 16.01.2019 tarihli karar ile “Yürütmeyi Durdurma†talebimizin itiraz yolu açık olarak reddine karar verilmiş ve 30.01.2019 tarihinde tarafımızca söz konusu yürütmenin durdurulması talebinin reddine ilişkin karara itiraz edilmiş olup, yargılama devam etmektedir."

Beğenmediğimiz NİP nın iptal edilmesi olumlu, ama kararın detaylarını bilmemiz ve gerekçelerini okumamız lazım.

İptal edilmesi herşeyin sonuçlandığı ve arazimize hemen konut/ticaret binaları yapılacağı anlamına gelmez, yukarda dediğim gibi İBB önce istinafa gidecek, sonra istinafdan gelecek sonuçu bekleyeceğiz. İstinafın kararı yine NİP nın iptali yönünde olursa, bu sefer İBB Şehircilik ve Planlama Dairesinin yapacağı yeni 1/5000 lik NİP i bekleyeceğiz. Mipazı tatmin eden bir imar verilirse ne ala, yok eğer tatmin etmeyen bir NİP çıkarsa, tekrar mahkeme ve benzerleri süreç devam edecek...

Yani demem o ki, bu karar Mipaz ve biz ortakların lehine; ancak kesinleşmiş bir İmar kararı değil, yani arazimize güzel bir imar verildi diye düşünmek bizi yanıltabilir, atlayanların kuçağına malı döşeyebilirler, dikkatli ve soğukkanlı olmak lazım, zira önümüzde en azından birkaç yıllık bir istinaf ve benzeri mahkeme süreci var,

Benim maliyetim minnak hatta eksi olduğu için tuzum kuru. Yeni girecek arkadaşların dikkatli ve temkinli olmalarında yarar var...

Asla al veya sat tavsiyesi değildir, özel mesaj atan ve bu hususu değerlendirmemi isteyen arkadaşlar içindir

Sayfa 806/853 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •