Sayfa 156/405 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon
Arama sonucu : 3233 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. Bazı kendini üstad zanneden kişiler uzun vade deyip duruyor..Oysaki fetö darbesinden sonra uzun vade tam bir kumar..üç beş kazanınca satacaksın..çünkü hisselerin büyük kısmı 5- 10 kademe gidip geri dönüyor..

2. Arkadaşlar,benim gözlemim:2 Faktör 1-Bilanço iyi gelebilir(Bu çok da önemli değil) 2- Önümüzdeki seçim..Bu önemli.Belediye pek migrosu sevmiyor.(Ne hikmetse a101-bim-hakmar-zartmar kolay yer buluyor.)Belediye değişirse daha adil olabilir.Değişirse önce bence hisse düşer,istikrar bozuldu diye ama sonra çok iyi fiatlara gelebilir. Bunlar benim şahsi görüşlerim olup al-sat tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by erich fromm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,benim gözlemim:2 Faktör 1-Bilanço iyi gelebilir(Bu çok da önemli değil) 2- Önümüzdeki seçim..Bu önemli.Belediye pek migrosu sevmiyor.(Ne hikmetse a101-bim-hakmar-zartmar kolay yer buluyor.)Belediye değişirse daha adil olabilir.Değişirse önce bence hisse düşer,istikrar bozuldu diye ama sonra çok iyi fiatlara gelebilir. Bunlar benim şahsi görüşlerim olup al-sat tavsiyesi değildir.
    parekendecilerin belediyeler ne iş olur ki. benim 2 adet parekendeci kiracım var. adamlar geldi fotografladı gittiler. 2 ay sonra da gelip kira konusunda anlaşıp dükkanı açtılar. migrosun prosedürüde bundan farklı degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Yumer Yazıyı Oku
    Bazı kendini üstad zanneden kişiler uzun vade deyip duruyor..Oysaki fetö darbesinden sonra uzun vade tam bir kumar..üç beş kazanınca satacaksın..çünkü hisselerin büyük kısmı 5- 10 kademe gidip geri dönüyor..
    şu an ortada para yok olanlarda 3- kademye biribirini ütme derdinde. eger para gelirse sen o zaman görürsün 3-5 kademeyi

5. nigrosun sorunu finansallar
    yani arkadaşlar
    kaçaklar
    konturol edilemiyen giderler
    gelecek bilanço önemli
    anadolu gurubunun
    bu kaçaklarla işgili meler yapmış görecegiz

6. Hisse küresel sermayenin fonlarının oyuncağı haline gelmiş.
    Fonlar karşılıklı işlemlerle hisse fiyetını istediği yöne çekiyor.
    Bu işlemleri bireysel bir yatırımcı yapsa SPK anında soruşturma açar ama yabancı fonlar yapınca serbest.
    Kimse iniş çıkışlara temel sebep aramasın olan biten bu.

Temel hikaye ise Kipa operasyonunun devamı ile doğru orantılıdır.

...........

Yatırım tavsiyesi değildir.

Hem Migrosta hem de Efesde faturasız işlemden şüpheleniyorum. Tuborg neredeyse Efesin ciroyu yakalamış yıllık bilançoda. Bu fizik kurallarına aykırı, Tuborg'un sadece İzmir'de tek fabrika ama Efes'in üç fabrikası var iki şirketindede satış fiyatları aynı, geçen sezon turizm iyi geçti bu sektörde satışlar en az %20 arttı. Tuborg'un dağıtım maliyetleri daha yüksek. Buna göre Efes üçte bir kapasite çalışıyor demek. Tuborg 500 milyon kar etmiş Efes 600 milyon zarar, patronun buna hiç tepki vermemesi de kapitalist kurallara aykırı. Çalıştığım özel sektörün patronu o da dolar milyaderi şirket 5 milyon zarar etse CEO dahil tüm üst kademeyi değiştirirdi.

8. MGROS - Migros Ticaret

Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Hem Migrosta hem de Efesde faturasız işlemden şüpheleniyorum. Tuborg neredeyse Efesin ciroyu yakalamış yıllık bilançoda. Bu fizik kurallarına aykırı, Tuborg'un sadece İzmir'de tek fabrika ama Efes'in üç fabrikası var iki şirketindede satış fiyatları aynı, geçen sezon turizm iyi geçti bu sektörde satışlar en az %20 arttı. Tuborg'un dağıtım maliyetleri daha yüksek. Buna göre Efes üçte bir kapasite çalışıyor demek. Tuborg 500 milyon kar etmiş Efes 600 milyon zarar, patronun buna hiç tepki vermemesi de kapitalist kurallara aykırı. Çalıştığım özel sektörün patronu o da dolar milyaderi şirket 5 milyon zarar etse CEO dahil tüm üst kademeyi değiştirirdi.
    Arkadaşım hangi bilançolara bakıyorsun sen aefes yıllık ciro 18 miyar civarı,ttbırg 1.6 milyar civarı yıllık ciroları var,aefes 11 misli fazla ciroya sahip ttborga göre,

Nerden bakıyorsun,meye istinaden veriyorsun bu bilgiyi,11 misli ciro farkı olan şirketi nasıl 1.6 milyar cirolu şirketle aynı ciroda dersin,

Böyle yalan yanlış bilgi verilirmi,tborg aefesin cücüğü kadar etmiyor ciroda,brüt karda,esas faliye karında,favökde.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 156/405 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •