Sayfa 218/399 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 3187 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. Acı şeker çıkmış konuşuyor elinde migros hissesi yok. mevlam ne verdiyse yazıyor. Agholde hissesi var yazıyor çiziyor olmuyor bura gelip insanlarla eğleniyor aklınca... Acışeker efes kola diğer şirketlerin zararları büyür bu devam ederse aghol teknik iflas unutma...
    Not:migrosu yeni konsolide edecek bu aydan itibaren önceden konsilide etmiyordu.
    Buradakiler terli acışeker yemezler...
    Tüm yorumlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz...

2. Migros un kisa tarihcesi burda

http://m.radikal.com.tr/ekonomi/migr...azandi-1052342

Adamlar migrosu para vermeden aldiklari gibi birde sirketi felc etmisler rakipleri lehine sanki .bim in sermaye ortagi bu ingilizler degilse bende bir sey bilmiyorum😋😋

3.  Alıntı Originally Posted by devil hunter Yazıyı Oku
    Acı şeker çıkmış konuşuyor elinde migros hissesi yok. mevlam ne verdiyse yazıyor. Agholde hissesi var yazıyor çiziyor olmuyor bura gelip insanlarla eğleniyor aklınca... Acışeker efes kola diğer şirketlerin zararları büyür bu devam ederse aghol teknik iflas unutma...
    Not:migrosu yeni konsolide edecek bu aydan itibaren önceden konsilide etmiyordu.
    Buradakiler terli acışeker yemezler...
    Son dönemde aghol hızlı prim yaptı migros oyalandı diye agholleri satıp migrosa geçtim. migros prim yaparsa bilanço ile onları satıp tekrar aghole geçerim yani elimdeki lot miktarını artırabiliyorsam. anladın sen onu.

her şeyden önce agholün teknik iflası kolay değil. döviz borcu olan şirketlerin çok ciddi döviz geliri var. aefes bunların en büyüyü. gelirleinin çocuğu döviz üzerine. grubun döviz borcu sorunu olan tek şirketi migros çünkü gelirinin sadece yüzde 3'ü yurtdışı iştiraklerden gliyor ama çok ciddi döviz borcu var. tl geliri olan bir şirkete çeviremeyeceği büyüklükte döviz borcu almak ancak uzun bacaklı ingiliz hainliği ile olur.

ben önümüzde 10 yıl boyunca migros-aghol arasında gider gelirim. ama mutlaka birini taşırım. emin ol senin tahmininden çok daha fazla hisse var elimde.

4.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Son dönemde aghol hızlı prim yaptı migros oyalandı diye agholleri satıp migrosa geçtim. migros prim yaparsa bilanço ile onları satıp tekrar aghole geçerim yani elimdeki lot miktarını artırabiliyorsam. anladın sen onu.

her şeyden önce agholün teknik iflası kolay değil. döviz borcu olan şirketlerin çok ciddi döviz geliri var. aefes bunların en büyüyü. gelirleinin çocuğu döviz üzerine. grubun döviz borcu sorunu olan tek şirketi migros çünkü gelirinin sadece yüzde 3'ü yurtdışı iştiraklerden gliyor ama çok ciddi döviz borcu var. tl geliri olan bir şirkete çeviremeyeceği büyüklükte döviz borcu almak ancak uzun bacaklı ingiliz hainliği ile olur.

ben önümüzde 10 yıl boyunca migros-aghol arasında gider gelirim. ama mutlaka birini taşırım. emin ol senin tahmininden çok daha fazla hisse var elimde.
    Kimin ne kadar malı var bu hiç belli olmaz ve zaten sorgulanmamalı, her yatırımcı küçük veya büyük yatırımı kendisi için kıymetlidir.
    Önemli olan malı olmadan burada sırf olumsuz algı yaratmak için ahkam kesme çabasıdır.
    Sizde gerçekten hisse varmı yokmu bunu bilemeyiz, belki de şirket tarafından veya aile tarafından görevlendirilmiş bir troysunuz bunu da bilemeyiz. Ama burada özellikle Kipa varlıklarını küçümser görüşünüz ve Migros yatırımcısına Kipa varlıklarının Migrosa hiçbir katkısı olmamıştır konusundaki ısrarlı tavrınız şüphe uyandırıyor. Açık veriyorsunuz dikkat edin.... Bu tavırı biz çok iyi biliriz ....

5.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Kimin ne kadar malı var bu hiç belli olmaz ve zaten sorgulanmamalı, her yatırımcı küçük veya büyük yatırımı kendisi için kıymetlidir.
    Önemli olan malı olmadan burada sırf olumsuz algı yaratmak için ahkam kesme çabasıdır.
    Sizde gerçekten hisse varmı yokmu bunu bilemeyiz, belki de şirket tarafından veya aile tarafından görevlendirilmiş bir troysunuz bunu da bilemeyiz. Ama burada özellikle Kipa varlıklarını küçümser görüşünüz ve Migros yatırımcısına Kipa varlıklarının Migrosa hiçbir katkısı olmamıştır konusundaki ısrarlı tavrınız şüphe uyandırıyor. Açık veriyorsunuz dikkat edin.... Bu tavırı biz çok iyi biliriz ....
    Kimin ne kadar malı var konusunu ilk sen açtın. Ben kimsenin yatırımını küçümsemedim. Sadece şu an elimde Migros hissesi olduğu belirttim. Aile tarafından görevlendirilmiş trol mü? Bırak iki aileden birini tanımayı Anadolu Holding logosunu da Migros'un logosunu da girmeyeli yıllar oldu. Ben güvenlik görevlisini bile tanımıyorum herhangi bir şirketten.

Kipa konusu kapanalı 1000 yıl geçmiş yine açıyorsun aynı konuyu. Kipa gayrimenkulleri her ne kadar kıymetli olsa da şirketin borcu vardı. Migros sadece gayrimenkulleri ve işleyen marketleri satın almadı. Kıdem tazminatlarını, şirketin yükümlülüklerini, vergi borç alacaklarını herşeyi devreldı. Şirket değerlendirmeleri sadece ellerindeki gayrimenkullere göre yapılmaz. Eğer öyle yapılacak olsa bugün EKGYO Türkiye'nin en pahalı şirketlerinden biri olmalı.

Kipa çok uzun yıllardır elindeki gayrimenkullere göre çok ciddi zarar eden bir şirketti. Bu gerçekle yüzleşin artık.

6. Acışeker migros hissesi elinde olmadığını ifade eden sensin. Bizde sana sorduk bu topikte ne işin var diye. Kipa yı kötülüyerek özellikle gayrimülkleri küçümsemen tuhaf oluyor.
    Bak şimdi yaşlı başlı tuncay amca onca yolu tepip kipanın avm turuna çıkmış geziyor. ne işi var sence?
    Sen anladın ne olduğu yazmazsın şimdi 4
    http://www.aydinkulis.com/m/gundem/u...-da-h5718.html
    Tüm yorumlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz...

7. Arkadaşlar %500 bedelli diye bir şey yok.Bu bir arkadaşın senaryosudur.BİLGİLERİNİZE SUNULUR.

8. Bu Senaryo değil..Yalnızca bir öneridir..Bu şirket Euro bazında borcunu biran önce küçültse veya tasfiye etse tasfiye etse,2000 küsur mağazası ve iyi yönetimi ile yılda 1-1,5 Milyar'ı kazanacaktır ..Türkçesi,bugünki ederi olan 2,5 Milyar ile F/K 1.5-2.5 aralığına yerleşir..Makul F/K nın,Avrupa'da 14-15,ABD'de ise 16-18 olduğu düşünülürse.6-10 kat bir değer bir değere ulaşacağı abartısız bir gerçektir..Var mı bir saçmalık,bir abartı..Lütfen anlamaya çalışın ve BIMAS ile kıyaslayın..Kaldı ki Migrosun FAVÖK marjı 6-7% iken BIMAS'IN Kİ 2% puan alttadır..Değerlendirin bunları..Borcunu kısa dönemde sıfırlamasa bile bu hisse bu fiyatlarda duramaz.hele hisselerinin 2015 Nisanı itibariyle 8 Dolardan alındığını ve mağaza sayısının ikiye katladığını düşünürseniz..Ben Mühendisim,hayalle değil gerçeklekle iştigal ederim..Aklım yatmasa ve zararda da olsam bu hisseyi taşırmıyım..Lütfen..Erich Fromm rumuzuna uygun düşünüp,uygun davranın..Ve yazımı dikkatle okuyup,bi defa daha düşünün..

Sayfa 218/399 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •