Sayfa 302/429 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 3425 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

2. Merkez bankası başkanın görevden alınması iyi olmadı. Pazartesi yabancılar fena basar endexe. Reis faizleri sert bir şekilde düşürmek istediği için görevden almış çetinkaya’yı. Umarım bu hatayı yapmazlar, yaparlarsa kurda 2. bir şok dalga yaşanması kaçınılmaz olur.

3. Reis konusunda haklisin...bizde medeni bir toplumdan kabile ye dogru hizla yol aliyoruz farkindaysaniz😊😊

4.  Alıntı Originally Posted by halkevi Yazıyı Oku
    Reis konusunda haklisin...bizde medeni bir toplumdan kabile ye dogru hizla yol aliyoruz farkindaysaniz
    Önce cahil köylülerden oluşan bir toplumduk. Atatürk cumhuriyeti bizi medeni toplum yaptı. Sonra ortadoğulu çöl bedevisine dönüştük. Şimdi malesef kabileyiz. Ama cumhuriyet sayesinde temelleri sağlam mayası düzgün bir toplumuz. Ben halen gelecekten umutluyum. Çöl bedevisi sırtlan siyasal islamcıları sırtımızdan attığımızda tekrar hızlı bir şekilde düzeleceğiz.

6. selamünaleyküm. 14.05 ile aranıza katıldım.

7.  Alıntı Originally Posted by Urukhai Yazıyı Oku
    selamünaleyküm. 14.05 ile aranıza katıldım.
    Aleykum selam gecmis olsun

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Herkese merhaba, genel olarak forumda negatif bir Migros algısı var ancak bizzat Migros ile ve birçok perakendeciye ürün tedarik eden bir firmada çalışan biri olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Migros mağazacılık açısından gerçekten iyi yönetilen bir şirket.

Bunun yanında discounterların (Bim-A101-Şok vb. indirim mağazaları) bu kadar büyüdüğü ve yaygınlaştığı bir ülkede bizim gibi üretici ve tedarikçi firmaların işini karlı bir şekilde devam ettirebilmesi için Migros, Carrefour gibi süpermarketlere de ihtiyacı var. Sektörde ulusal düzeyde, yani tüm Türkiye'de yaygın, başka market zinciri kalmadığından dolayı da bu şirketlere ciddi yatırımlar yapılıyor. Dolayısıyla bir şekilde bu şirketler hayatımızda olmaya devam edecek.

Hepimizin malumu döviz borçları hala çok yüksek. Dolayısıyla Migros da kırılgan durumda, ancak sektördeki halka açık diğer şirketlerin (Bim, Şok, Carrefour) piyasa değerleri bakıldığında ve Migrosun ciro, brüt kar marjı, faaliyet karı/marjı vb. ve piyasa değeri ile karşılaştırılığında gerçekten de sektör içinde çok düşük fiyatlandığını görüyoruz. Dolayısıyla uzun vadede borçlarını bitirdikten sonra çok ciddi fırsatlar sunacağını düşünüyorum.

Saygılarımla

Sayfa 302/429 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •