Sayfa 305/330 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon
Arama sonucu : 2634 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    Şirketin Euro borcu şimdi ne kadar? 600m? 500m? 400m?
    şirketin 500 milyon euro civarı borcu var ama 100 milyon euro civarında da parası var. net döviz açığı 400 milyon euro civarında yani.

3-4 hafta beklersen bilanço gelecek daha net göreceğiz.

bugünkü kurdan hesaplarsak bu yıl euro borcunda kurdaki artıştan ciddi bir finansman gideri oluşmadı. yılbaşında euro 6.31'di şu an 6.35.

Yani sadece euro borca binen faizden dolayı bir finansman gideri var. (bugünkü kur üzerinden)

ayrıca yakın zamanda 1 milyar tl'lik tahvil satışına gidecek şirket ve benim tahminim euro borcun azaltılması için kullanılanacak bu kaynak.

2. Euro buralarda kalırsa Migros için kötünün bittiğinin işareti olacaktır.
    Bir kaç gayrimenkul satışı ile borç kapatılırsa migros fezaya bile gidebilir.

Yabancı kurumlar saldırıyor son günlerde. Citi, merril, bgc, ve credit alıştalar.

3. -Bir şirketin euro kurunun bu kadar yüksek olduğu bir yılda borcunu 100 milyon euro azaltması büyük başarıdır...

-Bir şirketin istediği zaman istediği kadar borç bulması büyük başarıdır. Şirketimiz 1 milyar tl borç bulacak euro borçlarını azaltacak vadesi gelmiş kısa vadeli borçlarını kapatacak ve 3.çeyrekte daha rahat hareket imkanı bulacaktır. Bu arada bir kaç mülk satışı yapılmış isede buda önemli bir katalizör olur diye düşünüyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

4. Efsane ciroları var, karlılıkta çok iyi lakin kur açığından dolayı son senelerde kurda sert yükselişlerden zarar açıklıyordu. Bu kısır döngüde sona yaklaşıyor gibi. Migros hissesinde müthiş potansiyel var, kurum raporlarına bakarsanız diğer şirketlere %10 %20 yukarı hedefler verirken Migros için 30 lu rakamlar veriliyor.

Bim piyasa değeri...................28.000.000.000 TL
    Migros piyasa değeri.................2.700.000.000 TL

Şaka gibi ama maalesef gerçek bu rakamlar.

5. Çok şükür 15' i gördük ve aylar sonra başladığımız yere gelebildik. Artık arkaya bakmaz inşallah

6. Yabancılar deli gibi mal aldı bugün, hacim fena patladı hayır olur inşallah.

7. Pegasus gibi. Endekse bakmadan gidecek. Müthiş bilanço beklentim var. Yatırım tavsiyesi değildir.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Ben 6 milyar üzeri 2. Çeyrek bilanço beklentisi taşıyorum. İnşaallah yanılmam. Eğer şirketin net borcu 400 milyon Euro ise ihraç edilecek 1 milyar TL yi de kullanarak şirketin 1-2 ay içerisinde borcunu 200 milyon Euro ve altına rahatlıkla getirebileceğini düşünüyorum.

Sayfa 305/330 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •