Sayfa 330/345 İlkİlk ... 230280320328329330331332340 ... SonSon
Arama sonucu : 2755 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından kuru çay fiyatlarına yüzde 15 oranında zam yapıldığı, beyaz çayda ise yüzde 15 indirim yapıldığı öğrenildi. Yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli olacak.
    13 Haziran 2017'de kuru çaya yapılan zam sonrası 2019 yaş çay sezonu öncesi 2 yılı aşkın süredir zam yapılmayan ve birinci sürgüne girerken yüzde 30-35 zam yapılması beklenen kuru çaya 2. yüzde 15â��lik zam yapıldı. Yapılan 2. zam sonrası çay sektörünün derin bir nefes alacağı ve özel sektörün üreticiye yönelik yaş çay alım fiyatlarında artış yapması ve 3. sürgün döneminde yaş çay alımlarına hız vermesi bekleniyor.

olay53â��ün edindiği bilgiye göre ÇAYKUR'un, işletme mamülü çay fiyatlarına ekonomik koşullardaki gelişmeler ve girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle 2 yılı aşkın süredir kuru çaya zam yapılmadığından sezon öncesi yapılması beklenen yüzde 35 oranındaki zam 2â��ye bölünmüş ve ilk yüzde 15â��lik dilim 25 Haziranâ��da uygulanmıştı. Ancak yapılan bu yüzde 15â��lik zam çay sektörünü rahatlatmadığından 2. dilim zammın yapılması sabırsızlıkla bekleniyor ve ÇAYKUR ile özel sektörün derin bir nefes alması için 2. zamma muhtaç ihtiyaç bulunuyordu.

İşte bu esnada ÇAYKURâ��un yarından (20 Ağustos 2019 Salı günü) itibaren tüm kuru çay gruplarına % 15 zam yapacağı, beyaz çayda ise yüzde 15 indirime gideceği öğrenild

Kuru Çaya 2.zam geldi arkadaşlar.....Migros stoklarındaki çaylarla yine kazanacak.....

Bu arada zamlar etiketlere yansımadan biraz çaty almanızı tavsiye ederim
    Beyaz çayı kim içiyorda onda indirim yapmışlar?

2. Horizontal olarak da önemli bir direnç bölgesine geldi.. Sağ omuzu tamamlayacak mı bakalım....

Attached Images Attached Images
    İnsanların zekasına saygımdan dolayı ''Paylaşımlarım al-sat tavsiyesi içermez'' ibaresi kullanmadığımı önemle duyururum..!

3. Şirketimizin dün ve bugün 60 tl lik alışverişe 4 kg komili ayçiçek yağı 12 tl kampanyası vardı. Birde sucuk veriyorlar.....

Öğlen vakt Trabzondaki mağazaya gittim millet 3 'er 5'er kapıştı. Öğleden sonra hiç kalmadı. Bir kısım insanlar hiç almıyor buna rağmen hemen bitti. Ülke çağında toplam 350.000 adet vardı bu kampanyadan....

Bunu niye anlattım.... ilk 2 çeyrekte satışlar %26 arttı. 2.çeyrekte ise %28..... gitgide artan bir satış ivmesi var şirketimizin....

insanlar deli gibi kampanyalara saldırıyor. Domates vardı mesela kağıştı 1 günde hepsini sldi süpürdüler. içeçekler çılgın gibi tüketiliyor. Ben 3.çeyrekte satışların % 30 civarında artacağını düşünüyorum. düşen euro kurununda etkisiyle 3.çeyrek özelinde güzel bir kar geleceğini düşünüyorum.
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by exelsior Yazıyı Oku
    Çok güzel, emir gerçekleşti, iyi harçlık çıktı. Burdan asel can a geçtik, hayırlısı bakalım.
    YTD.
    Aselcan dan çıktık tekrar bura göz atıyorum ama şimdilik hoş görünmedi. Acabağ dolarize mi olsak...

5. Sevgili Dostlar.....

Dün Çaykur çayına 1 ayda 2.kez zam geldi....

Tiryaki Çayın kilosu 35 tl ye yükseldi....

Ancak şu anda Çaykur Tiryaki Çaytın kilosu Migroslarda 27,90 tlden satılıyor.....

Belki bugün değişti belkide yarın değişecek....

Acele edin zamlanmadan alın derim.....

6.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Şirketimizin dün ve bugün 60 tl lik alışverişe 4 kg komili ayçiçek yağı 12 tl kampanyası vardı. Birde sucuk veriyorlar.....

Öğlen vakt Trabzondaki mağazaya gittim millet 3 'er 5'er kapıştı. Öğleden sonra hiç kalmadı. Bir kısım insanlar hiç almıyor buna rağmen hemen bitti. Ülke çağında toplam 350.000 adet vardı bu kampanyadan....

Bunu niye anlattım.... ilk 2 çeyrekte satışlar %26 arttı. 2.çeyrekte ise %28..... gitgide artan bir satış ivmesi var şirketimizin....

insanlar deli gibi kampanyalara saldırıyor. Domates vardı mesela kağıştı 1 günde hepsini sldi süpürdüler. içeçekler çılgın gibi tüketiliyor. Ben 3.çeyrekte satışların % 30 civarında artacağını düşünüyorum. düşen euro kurununda etkisiyle 3.çeyrek özelinde güzel bir kar geleceğini düşünüyorum.
    Migrosu yıllardır takip edip alış-verişimi oradan yaparım.

Son 2-3 aydır çılgın indirim yapmıyorlar. Muhtemelen cirolardan memnunlar. Zaten sunumlarında da yaz döneminden çok memnun olduklarını belli ediyorlar.

https://www.migroskurumsal.com/userf...gros-sunum.pdf

7.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Migrosu yıllardır takip edip alış-verişimi oradan yaparım.

Son 2-3 aydır çılgın indirim yapmıyorlar. Muhtemelen cirolardan memnunlar. Zaten sunumlarında da yaz döneminden çok memnun olduklarını belli ediyorlar.

https://www.migroskurumsal.com/userf...gros-sunum.pdf
    Migros 'un mağazaları genellikle kıyı şeridinde.....

Mesela Antalyada tam 156 mağazası var.....

Bu senede turizmde rekor senesi...

Buda satışlarımıza ekstra olumlu yansıyacaktır....

saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Migros 'un mağazaları genellikle kıyı şeridinde.....

Mesela Antalyada tam 156 mağazası var.....

Bu senede turizmde rekor senesi...

Buda satışlarımıza ekstra olumlu yansıyacaktır....

saygılarımla
    Sunumdaki borç/tarih dağılımı da çok hoşuma gitti. Euro borçları da erken ödemeye başladılar. Hedge olayını da yapabiliyorlarsa sanırım bu yıl harbiden kâr' a geçeceğiz.

Sayfa 330/345 İlkİlk ... 230280320328329330331332340 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •