Sayfa 482/712 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582 ... SonSon
Arama sonucu : 5689 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. Sevgili Dostlar evvelki gün Posta Gazetesinde okudum Migros Sanal Marketin satışları son 21 günde tam %300 artmış. Sırf bu is için herkesin isci cikardigi donemde 1200 kisi aldi. 1000 kişide diğer mağazalar için aldı. 15 nisan tarihine kadar da 1000 kişi daha alacak. 1.çeyreğin son ayında başlayan rakor satışlar 2.çeyreğin ilk ayında da devam ediyor. Bugünkü Posta Gazetesinde de perakende sektörü ile ilgili olumlu haberler ve. Migros ta dahil. Hem reel olarak hem sanalmarketre satışlar son sürat devam ediyor. Mağazalar açılıyor. Para eden mağazalar satılıp nakit akışı sağlanıyor. Euro borcun %25 i Ocakta kapatıldı. Belki bu arada nakit akışı ile yine ödeme yapılmıştır. Yanı şirketimiz ile ilgili her şey olumlu şu anda. Artı ramazanda geliyor perakende ve gıda sektörü her ramazanda hareketlenir. Ben biraz daha alim yaptım. Tabi herkes hürdür bir şey demiyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. Bu teb kimdir arkadaslar 3 kurus mal alicaz aldirmiyo hiyar

SM-A207F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Temeli güzel olan senedimizin, tekniği de güzel.Bir çok gösterge saatlik ve günlük AL da, haftalıkta AL vermek üzere..24.80 üzeri kapanış 27.** leri gündeme getirir kısa vadede.Günlükte ıchimoku da destekledi çıkışı. Viraaa

Sahsi fikrimdir herkes kendi incelemeleriyle yatırım yapmalı.

4.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Sevgili Dostlar evvelki gün Posta Gazetesinde okudum Migros Sanal Marketin satışları son 21 günde tam %300 artmış. Sırf bu is için herkesin isci cikardigi donemde 1200 kisi aldi. 1000 kişide diğer mağazalar için aldı. 15 nisan tarihine kadar da 1000 kişi daha alacak. 1.çeyreğin son ayında başlayan rakor satışlar 2.çeyreğin ilk ayında da devam ediyor. Bugünkü Posta Gazetesinde de perakende sektörü ile ilgili olumlu haberler ve. Migros ta dahil. Hem reel olarak hem sanalmarketre satışlar son sürat devam ediyor. Mağazalar açılıyor. Para eden mağazalar satılıp nakit akışı sağlanıyor. Euro borcun %25 i Ocakta kapatıldı. Belki bu arada nakit akışı ile yine ödeme yapılmıştır. Yanı şirketimiz ile ilgili her şey olumlu şu anda. Artı ramazanda geliyor perakende ve gıda sektörü her ramazanda hareketlenir. Ben biraz daha alim yaptım. Tabi herkes hürdür bir şey demiyorum
    Güzel yorum teşekkürler. Böyle günde herkes kazandı biz kaybettik ama olsun

5. Öncelikle herkese hayırlı kandiller dostlar.....

Şirketmiz Migros ile ilgili sanal alemde bir kısım şikayetler var. Sanalmarket ile ilgili bazı şikayetler okudum. Ama bir kaç gündür iyice azaldı bu şikayetler demekki işler yoluna girdi.....

Evimin tam karşısında mağazası olması nedeniyle alışveriş sıklığınıda sürekli olarak kontrol etmekteyim. İnsanlar daha çok özel arabaları ile geliyor ama akşama kadar sürekli geliyor. yoğunluk tüm hızıyla devam ediyor dostlar. Arabalar bazen kuyruk oluyor o derece.

Şöyle bir durum var. Öğrenciler , çalışanların bir kısmı ve diğer insanlar hiç dışarı çıkamıyor. dışarda yemek yiyemiyor. Tüm yemek istiyaçları eve taşındı. Yani sokak tüketimi %80 azalmıştır ve bu tüketim eve yönelmiştir. Bu süreçte mağaza satışları artmaya devam edecek. En az 1 aylık süre daha ( belki daha fazla ) bu durum devam edecek. Ramazan ayıda geliyor zaten. Yani 1. çeyrekte olduğu gibi tüketim son sürat devam edecek....

Lojistik ağı müthiş şirketin ne kadar satış olursa olsun kısa zamanda satılan ürünlerin daha fazlası yerine konuyor. kamyonun birisi gidiyor birisi geliyor. bende zevkle izliyorum tabi bunu .
    15-20 gün içinde 2200 kişisi sanal markete olmak üzere 3200 kişi alındı yada alınacak..... Şirket müdürünün ifadesi ile son 3 haftada satışlar %300 artmış sanal market tarafında ve bu artış aynen devam ediyor gibi görünüyor.

Ocak ayında 12....
    Şubat ayında 20....
    Mart ayında 20 mağaza açıldı....

toplam 52 mağaza açıldı. teker teker inceledim nağaza yerlerini hastane içlerinde , toplu konut projeleri içlerinde ve ana arterlerde açıldı bu mağazalar....

2.çeyrek için bu mağaza açılışları da pozitif yönde etki edecektir.

toplam mağaza sayısı 52 değil 33 arttı. Yani verimsiz mağazalar kapatılıyor konsolidasyon süreci devam ediyor...
    Varlık satışları devam ediyor en az 268 milyon tl nakit sağlandı bu zor dönemde .... bu satışların arttığı yönde henüz resmiyete dökülmeyen bilgilerde var....

bilançoda kambura neden olan euro borçlar sene başında %25 azaltıldı muhtemelen dahada azaltılmaya devam edecektir.

evet borsa artarken onun kadar artıyor olmayabilir ama aynı anda bu kadar olumlu habere sahip başka bir şirket daha olduğunu zannetmiyorum

saygılarımla

6. Sayın carlislecullen ”bu satışların arttığı yönde henüz resmiyete dökülmeyen bilgilerde var” dediğiniz forumdaki duyumlar mı yoksa başka duyumlarınız var mı? Bu arada maşallah ceo kadar şirkete hakimsiniz. takdirle izliyorum.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Sayın carlislecullen ”bu satışların arttığı yönde henüz resmiyete dökülmeyen bilgilerde var” dediğiniz forumdaki duyumlar mı yoksa başka duyumlarınız var mı? Bu arada maşallah ceo kadar şirkete hakimsiniz. takdirle izliyorum.
    Forumdaki duyumlar,
    Kendi gözlemlerim,
    Kaptaki bildirimler,
    dergilerdeki haberler,
    gazetelerdeki haberler,
    Tvlerdeki haberler.

Hepsini takip ediyorum.
    Genel izlenimim bu yönde....

Bu şekilde devam ederse sene sonu 30 milyar tl lik ciro beklentimize ulaşabileceğiz...

8.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Forumdaki duyumlar,
    Kendi gözlemlerim,
    Kaptaki bildirimler,
    dergilerdeki haberler,
    gazetelerdeki haberler,
    Tvlerdeki haberler.

Hepsini takip ediyorum.
    Genel izlenimim bu yönde....

Bu şekilde devam ederse sene sonu 30 milyar tl lik ciro beklentimize ulaşabileceğiz...
    Size bir kaç soru sorabilir miyim? Siz sağlıklı cevap verirsiniz.

Senaryo şu 31 milyar ciro geldi. Yüzde 8 favök karı var. Düz hesap 2,4 milyar tl favök karı var. Faaliyet raporunda bu sene 1 milyar tl borç ödemesi gözüküyor ama döviz yüzde 30 arttı diyelim. Bu finansal borcun üzerine aynı oranda ilave mi yapmalıyız? Ayrıca, yine faaliyet raporunda belirtilen tarım uygulamalarında şirket esaslı ve kalıcı bir aktör olmak için derin adımlar atacak bence. Görüşünüz nedir?

Bilgi sahibi olan Diğer arkadaşlar da yorum yaparsa bilgi ve fikir zenginliğimiz olur.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 482/712 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •