Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Örnek İnsanlar, Örnek Davranışlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    https://www.facebook.com/AppreciateE...0158922283911/

Afrika'da susuzluk çeken hayvanlara her gün tankeriyle su getirme projesi başlatan ve bir yıldır yürüten bir kahraman Patrick...

Böylelerini kahraman kabul eden bir insanlık seviyesi layıktır hepimize...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu ülkeyi seviyorum

Memleketten umudu kesmeye başladığım anda bir olay oluyor ve umutlarım yeniden canlanıyor.
    Son olayım Van'dan.

Bir yavru köpek Sıhke Gölü'nde yiyecek ararken, buz kırılınca suya düşüyor ve buzların arasında sıkışıp kalıyor.
    Ahali polise haber veriyor ve gelen polis ekibinden memur Burak Ökten, donmuş göle girerek yüzüyor ve köpeğin hayatını kurtarıyor.

Sonrasında da köpeğe sahiplenip adını da "Buz" koyuyor.

Bu haber de benim bu ülke için umutlu kalmama neden oluyor.

(Fatih Altaylı- HaberTürk)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Türk kimyager, 6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yerli ve milli kaynaklarla çevre dostu ve eksi 45 dereceye kadar buz ve karı 20 dakika içinde çözebilen özel formüllü granül üretti. Kanada, Rusya gibi ülkelerde denenen ürün, yollarda kar ve buzlanmaya çözüm olarak başarılı bulundu.

Kimyager Yücel Kaynak, Samsun Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde (TEKNOPARK) 6 yıl önce hızlı buz ve kar çözücü formülü geliştirmek için bilimsel çalışmalara başladı. Uzun süren araştırmaları sonucu, çevre dostu ve eksi 45 dereceye kadar buz ve karı 20 dakika içinde çözebilen özel formüllü granül üretmeyi başararak ürettiği ürüne "Buz Yak" adını verdi.

Özel formüllü "Buz Yak", Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden onay aldı.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/bilim/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    https://www.facebook.com/ScncRlgn/vi...2065140669956/

2. Dünya Savaşı'nda yüzlerini kaybedenlerin yüzlerine yaptığı harika maskelerle, insanlara umut olmayı başaran, Anna Coleman Ladd adında bir bayan heykeltraş.

Örnek bir insan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Haliç Metro Köprüsü'nden denize atlayan 21 yaşındaki Şirin B.'yi arkasından atlayan genç kurtardı. Yusuf Muhsin Kaya'nın köprüden atlaması ve kadını kurtarması bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/gu...cikti-41271590

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

ANGELA MERKEL GÖREVİ BIRAKIRKEN...

Angela Merkel görevi bırakırken öyle bir konuşma yaptı ki!..
    Almanya boşuna Almanya🇩🇪olmamış dedirtti bize...
    Esas olan görevi zirvede gönüllü olarak bırakmaktır.
    Giderken söylediği
    Şuydu;

'Haysiyetimle devraldım Haysiyetimle devrediyorum.
    Bu zaman zarfında Almanya ya hizmet etmekten haz ve şeref duydum.
    Donanımlı ve dürüst, bu kadar sene ailesi ile ilgili tek kelime duymadığımız is çıkışı market kasasında tavuk ve salatasının ücretini ödemek için sırada bekleyen, hiç bir alman modacının kıyafetlerine sponsor olmayan Betty Barcley'in 79 euroluk ceketlerini tercih eden,yurt dışı gezilerine tarifeli uçak seferleriyle giden,Alman halkına kendisine hükümet etme izni verdiği için teşekkür eden,dimdik bir kadından başka ne beklenirdi ki!.
    Bundan sonraki seçimlerde aday olmayacağını,Almanya'nın genç insanlar tarafından yonetilmeyi hak ettiğini söyleyerek 'ben basbakan olarak doğmadim ki!' diyerek veda eden bir siyasî lider Angela Merkel...

Güle güle hayallerimizin siyasetçisi ❤

Bu paylaşım Avrupa ya özenti değildir. Batıya hayranlık hiç değildir
    Bu paylaşım INSANLIĞA SAYGILI SIYASETÇILERE SAYGI
    Nedeniyle paylaşılmıştır..

(Facebook alıntı)

Ben de bizim siyasetçilere, hüllog'culara, kolunda milyonluk saatle yakalanıp ona fatura uydurmaya çalışan bakanlara, "oğlum sıfırla" diye telefonda oda dolusu dövizi yok etmeye uğraşan yöneticilere, yer sofralarından dünya zengini olanlara örnek olsun diye paylaştım.

7. İsmet Paşa büyük adammış..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bir kez daha Angela Merkel...

Yer sofralarından 49.999 dolara Hermes çanta almayı marifet sayan ladylere ders ve örnek olmaz biliyoruz ama ...Olsun varsın...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •