Sayfa 232/4161 İlkİlk ... 1321822222302312322332342422823327321232 ... SonSon
Arama sonucu : 33284 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

***ISYAT*** İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***ISYAT*** İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    --
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Yönetim Kurulumuzun 27 Mart 2019 tarihli toplantısında
    Şirketimizin 21 Mart 2019 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında Yönetim Kurulu üyeliklerine 31 Mart 2020 tarihine kadar görev yapmak üzere seçilen Sn. Gamze Yalçın, Sn. Volkan Kublay, Sn. Serhat Gürleyen, Sn. Hamide Esma Uygun Çelikten, Sn. Rıfat Cenk Aksoy, Sn. Prof.Dr.Şule Işınsu Özmen ve Sn. İbrahim Kurban arasında yapılan görev bölümünde Yönetim Kurulu Başkanlığına Sn. Gamze Yalçın'ın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Sn. Rıfat Cenk Aksoy'un seçilmelerine karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750140

BIST

(27/03/2019 - 15:21:09)

***FMIZP*** FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***FMIZP*** FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe

Hayır (No)
    Evet (Yes)
    25.03.2019
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

25.03.2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul sonucunda imzalanan toplantı tutanağının 7 nolu maddesinde yer alan ibarenin "... 1 TL nominal bedelli hisseler için brüt 1,9407313 TL ...." olması gerekirken sehven "...1 TL nominal bedelli hisseler için brüt 1,9497313 TL ..." olarak yazılmıştır. Fiili olarak dağıtılıcak kar tutarı 25.03.2019 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformunda yayınlanan "Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim'de" belirtildiği üzere brüt 1,9407313 TL'dir.
    Sayın ortaklarımıza duyrulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750145

BIST

(27/03/2019 - 15:27:20)

***EGSER*** EGE SERAMİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***EGSER*** EGE SERAMİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe

Hayır (No)
    Hayır (No)
    -
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Yönetim Kurulumunuzun 27.03.2019 tarihinde (bugün) yapmış olduğu toplantı neticesinde, Kurumsal Yönetim Komitesi tarafından ekte örneği verilen revize edilmiş "Yönetim Kurulu ve Üst Düzey Yöneticiler İçin Ücret Politikası"'nın ve yeni hazırlanan "Bağış Politikası" ile "Menfaat Sahiplerine İlişkin Şirket Politikası"nın aynen kabulüne ve Genel Kurul'un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750148

BIST

(27/03/2019 - 15:32:12)

***BASCM*** BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***BASCM*** BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜN VE GÜNDEMİNİN TESPİTİNE İLİŞKİN YÖNETİM KURULU KARARI
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2018
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2018
    Karar Tarihi 28.02.2019
    Genel Kurul Tarihi 27.03.2019
    Genel Kurul Saati 11:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 26.03.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir ANKARA
    İlçe ELMADAĞ
    Adres ANKARA SAMSUN YOLU 35. KM

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması
    2 - Genel Kurul Toplantı tutanağının Pay Sahipleri adına Toplantı Başkanlığı tarafından imzalanması hususunda yetki verilmesi
    3 - 2018 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunması, müzakeresi ve onaylanması
    4 - 2018 yılı Bağımsız Denetleme Kuruluşu Raporlarının okunması
    5 - 2018 yılı Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması
    6 - Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin 2018 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri
    7 - Türk Ticaret Kanunu Madde 363 uyarınca boşalan yönetim kurulu üyeliğine yönetim kurulunca Gianfranco Lubiesny TANTARDINI'nin atanmasının Genel Kurulun onaya sunulması
    8 - Yönetim Kurulu'nun üye sayısının belirlenmesi, Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin tespiti
    9 - Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi
    10 - Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca yönetim kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetim şirketi seçiminin değerlendirilmesi, onaylanması
    11 - Yönetim Kurulu başkan ve üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395-396. maddelerinde belirtilen iznin verilmesi
    12 - Şirketin "Kar Dağıtım Politikası" hakkında bilgi verilmesi ve 2018 yılı karının dağıtımı konusunda Yönetim Kurulu'nca teklif edilen kar dağıtım önerisi hakkında karar alınması
    13 - 2018 yılı içinde yapılan tüm bağış ve yardımların tutarı ve yararlanıcıları ile politika değişikleri hakkında bilgi verilmesi ve 2019 yılında yapılabilecek bağışlar için Yönetim Kurulu tarafından teklif edilen üst sınırın Genel Kurul onayına sunulması
    14 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, 2018 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında Pay Sahiplerine bilgi verilmesi
    15 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Şirketimizin 2018 yılı içinde üçüncü kişiler lehine vermiş oldukları teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatler hususunda Genel Kurul'a bilgi verilmesi
    16 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin, yönetim kurulu üyelerinin, idari sorumluluğu bulunan yöneticilerin ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî yakınlarının, şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek önemli bir işlem yapması ve/veya şirketin ve bağlı ortaklıklarının işletme konusuna giren ticari iş türünden bir işlemi kendi veya başkası hesabına yapması ya da aynı tür ticari işlerle uğraşan bir başka ortaklığa sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla girmesi hususunun Genel Kurul'un onayına sunulması, ayrıca 2018 yılı içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında Genel Kurul'da bilgi verilmesi
    17 - Dilek ve görüşler
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 Baştaş 2018 Genel Kurul Davet Gündem Vekaletnamesi.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Baştaş Başkent Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 27.03.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurulu gündem maddelerinin tümü üzerinde yapılan görüşmeler ve oylamalar neticesinde özetle aşağıdaki kararlar alınmıştır.
    -Kar Dağıtımı Hakkında
    Şirketin mali yapısının güçlendirilmesi ve finansman ihtiyacı doğmaması amacıyla 2018 yılı dağıtılabilir dönem karının dağıtılmamasına ve bu tutarın Olağanüstü Yedek Akçe olarak ayrılmasına karar verilmiştir.
    -Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi hakkında
    Yönetim Kurulu üyeliklerine 1 yıl süreyle Mehmet Dülger, Gianfranco Lubiesny Tantardini, Jacques Merceron-Vicat, Guy Sidos, Philippe Chiorra, Louis Merceron-Vicat, Sophie Sidos, Erden Kuntalp, Erol Akın, M. Ünal İlker ve Yalçın Karatepe seçilmiştir.
    Gündemde görüşülen konuların tamamını içeren toplantı tutanağı, onaylanan kar dağıtım tablosu ve genel kurula katılanlar listesi eklerde yer almaktadır.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 Bastas 2018 Genel Kurul Toplantı Tutanağı.pdf - Tutanak
    EK: 2 Bastas 2018 Genel Kurul Hazirun.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar
    Baştaş Başkent Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu'na ilişkin gündemi içeren duyuru ve vekaletname örneği ekte yer almaktadır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750149

BIST

(27/03/2019 - 15:33:54)

***TKNSA*** TEKNOSA İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***TKNSA*** TEKNOSA İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Sonucu
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır
    Düzeltme Nedeni Gündem maddesine yeni bir madde eklenmesi

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2018
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2018
    Karar Tarihi 22.02.2019
    Genel Kurul Tarihi 27.03.2019
    Genel Kurul Saati 13:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 26.03.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir İSTANBUL
    İlçe BEŞİKTAŞ
    Adres Sabancı Center Sadıka Ana 1 Toplantı Salonu, 34330 4.Levent/İstanbul

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığının oluşturulması.
    2 - 2018 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması ve müzakeresi.
    3 - 2018 yılına ait Denetçi Raporları'nın okunması.
    4 - 2018 yılına ait Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve tasdiki.
    5 - 2018 faaliyet yılı içinde boşalan Yönetim Kurulu üyeliklerine artan sürece vazife görmek üzere seçilen üyelerin Genel Kurul onayına sunulması.
    6 - 2018 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyelerinin ibra edilmeleri.
    7 - 2018 yılı kârının/zararının kullanım şeklinin belirlenmesi
    8 - Denetçinin seçimi.
    9 - 2018 yılı içinde yapılan Bağış ve Yardımlar hakkında Genel Kurul'a bilgi verilmesi
    10 - Şirketin 2019 yılında yapacağı bağışların sınırının belirlenmesi.
    11 - Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmeleri için izin verilmesi.
    12 - TTK'nın 437. maddesi gereğince ortaklardan Abdullah Günhan Aksoy bilgi alma ve inceleme hakkını kullanmak istediğini gündem maddesi olarak eklenmesini önerdi
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 2018 GENEL KURUL ÇAĞRI İLANI.pdf - İlan Metni
    EK: 2 2018 GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKUMANI.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Alınan kararları içeren Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı ve Toplantıda Hazır Bulunanlar Listesi ilişikte sunulmuştur.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 2018toplantıtutanağı.pdf - Tutanak
    EK: 2 2018hazirun.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750150

BIST

(27/03/2019 - 15:35:49)

***GENTS*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi

***GENTS*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi )

Yapılan açıklama düzeltme mi? Hayır
    İlgili Şirketler GENTS

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Abdurrahman Kahraman tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.
    Bildirimlerin MKK tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin MKK tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750151

BIST

(27/03/2019 - 15:37:44)

***BRSAN*** BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***BRSAN*** BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe

Hayır (No)
    Hayır (No)
    -
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

İştiraklerimizden Borçelik Çelik Sanayii ve Ticaret A.Ş. 27 Mart 2019 tarihinde yaptığı Olağanüstü Genel Kurul toplantısında karşılıklı iştirak ilişkisi bulunan Kerim Çelik Mamulleri İmalat ve Ticaret A.Ş. ile birleşmesi neticesinde iktisap etmiş olduğu kendi paylarına karşılık gelen tutarın 25.000.000 TL'lik kısmının azaltımına karar vermiştir.
    Buna göre 268.000.000 TL olan şirket sermayesi 243.000.000 TL'ye azaltılacaktır. Şirketin sahip olduğu kendi hisselerinin bir kısmının itfa edilmesi suretiyle gerçekleştirilen bu fon çıkışı gerektirmeyen sermaye azaltımına bağlı olarak ortaklara herhangi bir sermaye payı geri ödemesi yapılmayacak ve şirketimiz hisse adedin de herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
    Söz konusu sermaye azaltımı sonrasında % 10,68 olan iştirak oranımız % 11,78 ‘e ulaşacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750169

BIST

(27/03/2019 - 16:02:53)

ZİRAAT HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.( Yıllık Rapor

ZİRAAT HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.( Yıllık Rapor )

Türkçe
    Yıllık Rapor

Hayır (No)
    Yok
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Emeklilik yatırım fonlarının bağımsız denetimden geçmiş finansal tabloları, ilgili dönemi takip eden 3 ay içinde hazırlanmakta ve kamuoyuna ilan edilmektedir. TFRS 9 Finansal Araçlar Standardı emeklilik yatırım fonlarının finansal tablolarında 31.12.2018 hesap döneminde ilk defa uygulanacak olup, Sermaye Piyasası Kurulu 21.02.2019 tarih ve 11/271 sayılı toplantısında aldığı karar ile uyum sağlanabilmesini teminen fonların 31.12.2018 dönemine ilişkin bağımsız denetimden geçmiş finansal tabloların yayımlanması için 30.04.2019 tarihine kadar 1 ay ek süre vermiştir.
    Bu nedenle Fon'un bağımsız denetimden geçmiş finansal tabloları en geç 30.04.2018 tarihinde KAP'ta yayımlanacak olup, Yıllık Rapor ve ekleri bağımsız denetim raporlarının tamamlanmasının ardından tekrar yayımlanacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/750170

BIST

(27/03/2019 - 16:03:06)

Sayfa 232/4161 İlkİlk ... 1321822222302312322332342422823327321232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •