Sayfa 4068/4186 İlkİlk ... 3068356839684018405840664067406840694070407841184168 ... SonSon
Arama sonucu : 33481 madde; 32,537 - 32,544 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

PAPIL.E paylarında 24 Nisan seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak

25/03/2024 06:23:30

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PAPIL.E paylarında 25/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PAPIL.E paylarında 25/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

KENT.E payları 24 Nisan seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek

25/03/2024 06:24:00

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KENT.E payları 25/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KENT.E payları 25/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Tek-Art İnşaat, bir sosyal medya sayfasındaki açıklamayla ilgili yasal girişimlerde bulunacak

25/03/2024 06:24:30

Tek-Art İnşaat, bir sosyal medya sayfasındaki açıklamayla ilgili yasal girişimlerde bulunacak.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bir sosyal medya sayfasında, Şirketimiz hakkında "konkordato ilan edeceği" yönünde açıklama yapıldığı bilgisi edinilmiştir. Tamamen gerçek dışı olan bu açıklamaya iliskin olarak gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için ilgili internet sitesi ile iletişime geçilecek ve gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Penta Teknoloji, Huawei'nin SMB kategorisindeki eKit ürünlerinin Türkiye'deki tek yetkili dağıtıcısı oldu

25/03/2024 06:25:00

Penta Teknoloji, Huawei'nin SMB kategorisindeki eKit ürünlerinin Türkiye'deki tek yetkili dağıtıcısı oldu.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, "İş süreçlerini kolaylaştırmak, veri yönetimini iyileştirmek ve çalışma verimliliğini artırmak üzere tasarlanan Huawei'nin eKit ürünleri, özellikle KOBİ'ler (küçük ve orta büyüklükteki işletmeler) için tasarlanmış dijital dönüşüm odaklı teknolojik çözümler sunmaktadır." denildi.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Teknosa Yönetim Kurulu, Kâr Dağıtım Politikası'nın değiştirilmesine karar verdi

25/03/2024 06:25:30

Teknosa Yönetim Kurulu, Kâr Dağıtım Politikası'nın değiştirilmesine ve bu değişikliğin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verdi.

Teknosa'dan KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (“TEKNOSA”) Kâr Dağıtım Politikası, Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve diğer ilgili mevzuat ile Esas Sözleşmemizin kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde; TEKNOSA’nın orta ve uzun vadeli stratejileri ile yatırım ve finansal planları doğrultusunda, ülke ekonomisinin ve sektörün durumu da göz önünde bulundurulmak ve pay sahiplerinin beklentileri ve TEKNOSA’nın ihtiyaçları arasındaki denge gözetilmek suretiyle belirlenmiştir.

Genel Kurul’da alınan karar doğrultusunda, dağıtılacak kâr payı miktarının belirlenmesi esası benimsenmiş olmakla beraber; kâr dağıtımında pay sahiplerine dağıtılabilir kârın tamamının nakit dağıtılması prensip olarak benimsenmiştir. Esas Sözleşme’nin 33’üncü maddesine istinaden, Genel Kurul tarafından yetki verilmesi halinde Yönetim Kurulu, sermaye piyasası mevzuatı ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde nakit kâr payı avansı dağıtabilir.

Kâr payları, mevcut payların tamamına, bunların ihraç ve iktisap tarihlerine bakılmaksızın eşit olarak, en kısa sürede dağıtılması kabul edilmekle birlikte, belirlenmiş yasal süreler içerisinde Genel Kurul onayını takiben Genel Kurul’un tespit ettiği tarihte pay sahiplerine dağıtılacaktır.

Genel Kurul, net kârın bir kısmını veya tamamını olağanüstü yedek akçeye nakledebilir. TEKNOSA Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurul’a kârın dağıtılmamasını teklif etmesi halinde, bu durumun nedenleri ile dağıtılmayan kârın kullanım şekline ilişkin olarak Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerine bilgi verilir. Aynı şekilde bu bilgilere, faaliyet raporu ve internet sitesinde de yer verilerek kamuoyu ile paylaşılır.

Kâr dağıtım politikası Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulur. Bu politika, ulusal ve küresel ekonomik şartlarda herhangi bir olumsuzluk olması, gündemdeki projelerin ve fonların durumuna göre Yönetim Kurulu tarafından her yıl gözden geçirilmektedir.

Bu politikada yapılan değişiklikler de, değişiklikten sonraki ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulur ve internet sitesinde kamuoyuna açıklanır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

QNB Finansbank, Medium - Term Note programının yenilenmesi için gerekli başvuruları yapacak

25/03/2024 06:26:30

QNB Finansbank, Medium - Term Note programının yenilenmesi için gerekli başvuruları yapacak.

Banka'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, 21 Kasım 2013 tarih ve 311 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile kurulmuş ve 19 Ekim 2017 tarih ve 169 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile sözleşmesel ihraç limiti 5.000.000.000 Amerikan Doları'na çıkarılmış Orta Vadeli Borçlanma (Medium Term Note) Programı'nın yenilenmesine ve ilgili tarihte yürürlükte bulunan Sermaye Piyasası Kurulu ihraç tavanına kadar ihraç/lar yapılmasına ve hususta Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ve diğer yetkili merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına karar verilmiştir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Akbank, pay başına net 1,73 TL nakit kar payı ödemesine 26 Mart'ta başlayacak

25/03/2024 06:26:00

Akbank Yönetim Kurulu'nun, 2023 yılı karından pay başına net 1,72575 TL nakit kar payı ödemesine ilişki teklifi Genel Kurul'dan onay aldı.

Akbank'tan KAP'a yapılan açıklamaya göre, Banka 2023 yılı faaliyetlerinden sağlanan 66.478.940.241,69 TL net kârdan; ortaklara 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Banka ödenmiş sermayesi olan 5,2 milyar TL'nin %5'ine tekabül eden 260 milyon TL birinci nakit brüt kar payı ve 9 milyar 711 milyon TL ikinci nakit brüt kar payı olmak üzere toplamda ödenmiş sermayenin yüzde 191,75'i olan 9 milyar 971 milyon TL nakit brüt kar payı dağıtılmasına; karar verdi.

Nakit kar payı ödemelerine 26 Mart 2024 tarihinden itibaren başlanılacak.

Kanuni Yedek Akçe olarak toplam 971,1 milyon TL ayrıldıktan sonra kalan kârın "Olağanüstü Yedekler"e tahsis edilecek.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Flap Kongre, pay başına 0,06 TL nakit kar payı dağıtımını Genel Kurul onayına sunacak

25/03/2024 06:26:30

Flap Kongre, pay başına 0,0590787 TL nakit kar payı dağıtımını Genel Kurul onayına sunacak.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Şirketimizin 01.01.2023 - 31.12.2023 hesap dönemine ait olan ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II.14-1 sayılı Tebliği hükümlerine uygun olarak hazırlanmış 2023 yılı konsolide olmayan finansal tablolarına göre ortaya çıkan 125.064.659 TL dağıtılabilir dönem karı üzerindeki tasarruflarla ile ilgili görüşmeler sonucunda;

2023 yılı hesap dönemine ait olan 123.080.673,17 TL'lik dağıtılabilir dönem karının %5'ine karşılık gelen 6.154.033,66 TL'nin nakit olarak ortaklarımıza dağıtılmasına,

- dağıtılabilir dönem karından yasal karşılıklar ve bedelsiz yapılan birinci temettü ödemesi sonrasında yasal kayıtlarda kalacak tutarın olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına,

- belirtilen duruma göre hazırlanmış ekteki kar dağıtım tablosunun 2023 yılı hesap dönemi sonuçlarının görüşüleceği olağan genel kurul toplantısında ortakların görüşüne sunulmasına,

- Dağıtılmasına karar verilen karın dağıtım şekli ve zamanı, konusunda tekliflerin genel kurulda görüşülerek onaya sunulmasına karar verilmiştir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 4068/4186 İlkİlk ... 3068356839684018405840664067406840694070407841184168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •