Sayfa 4136/4136 İlkİlk ... 31363636403640864126413441354136
Arama sonucu : 33086 madde; 33,081 - 33,086 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

Avrupakent GYO, Artaş Ticaret Merkezinde 4 bağımsız bölümü 78,1 milyon TL bedelle satın almaya karar verdi

25/04/2024 06:24:30

Avrupakent GYO, Artaş Ticaret Merkezinde 125-126-172-173 nolu bağımsız bölümleri 78,1 milyon TL bedelle satın almaya karar verdi.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yönetim Kurulumuzun 24.04.2024 tarihinde yapılan toplantısında Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. mülkiyetinde bulunan ve İnvest Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'nin 22.04.2024 tarihli Değerleme Raporu ile KDV hariç toplam piyasa değeri 78.070.000TL olarak takdir edilen İstanbul İli, Avcılar İlçesi, 0 ada, 13656 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan Artaş Ticaret Merkezindeki 125-126-172-173 nolu bağımsız bölümlerin Şirketimizin mevcut yatırım stratejisi kapsamında düzenli kira geliri elde etmek amacıyla 78.070.000TL+KDV bedel üzerinden satın alınmasına ve bedelin peşin olarak ödenmesine karar verilmiştir.

Tapu işlemlerinin tamamlanmasını müteakip kamuya duyuru yapılacaktır."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Tetamat Gıda, MYK2 Enerji ile tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün halinde devralmak suretiyle birleşiyor

25/04/2024 06:25:00

Tetamat Gıda, MYK2 Enerji ile tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün halinde devralmak suretiyle birleşiyor.

"Şirketimiz Yönetim Kurulunun 24.04.2024 tarihli toplantısında;19.02.2024 tarihinde yapmış olduğumuz Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklaması çerçevesindeMYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.'nin Şirketimiz TETAMAT GIDA YATIRIMLARI A.Ş.'ye devrolmak suretiyle birleşmesi ile ilgili görüşmeleri tamamlanmış ve görüşmeler sonucunda;

1- Sermaye Piyasası Kurulu'ndan gerekli onayın alınması ve Genel Kurulumuzca birleşme sözleşmesinin onaylanması şartıyla, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) 134'üncü ve devamı ilgili maddeleri, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 18, 19 ve 20'nci maddeleri ile işbu Yönetim Kurulu Kararı'nın konusunu oluşturan işleme taraf bir şirketin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'na (SPKn.) tabi şirket olması ve paylarının Borsa İstanbul A.Ş.'de (Borsa) halka arz edilmiş ve işlem görüyor olması nedeniyle SPKn' nun 23 ve 24'üncü maddeleri ve ilgili sair hükümleri, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) "Birleşme ve Bölünme Tebliği" (II-23.2) ve SPK' nin "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.3) ile diğer ilgili mevzuat hükümleri dahilinde; MYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile şirketimiz TETAMAT GIDA YATIRIMLARI A.Ş. tarafından tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün halinde devralınması suretiyle iki şirketin birleşmesine, 2- Şirketimizin MYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş..'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde devralması suretiyle birleşilmesi işleminde, her iki şirketin ilgili düzenlemelere göre hazırlanan ve bağımsız denetimden geçmiş 31.12.2023 tarihli konsolide finansal tablolarının esas alınmasına, 3- Şirketimizin MYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde devralınması suretiyle gerçekleşecek birleşme işleminde; birleşme oranının, değişim oranının ve bunlarla uyumlu bir şekilde birleşme işlemi nedeniyle yapılacak sermaye artırım tutarının ve takiben de söz konusu sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek paylarından Şirketimiz pay sahiplerine tahsis edilecek pay adetlerinin tespitinde, SPK'nın "Birleşme ve Bölünme Tebliği" (II-23-2)'nin "Uzman Kuruluş Görüşü" başlığını taşıyan 7'nci maddesi hükümlerine uygun olarak hazırlanmış Uzman Kuruluş Raporu'nun esas alınmasına; söz konusu birleşme işlemi kapsamında hazırlanan Birleşme Sözleşmesi, Birleşme Raporu ve Duyuru Metni ile sair belgelerde de söz konusu Uzman Kuruluş Raporu'nun esas alınmasına, 4- Türk Ticaret Kanunu'nun 145. ve 147. maddeleri uyarınca, Birleşme Sözleşmesi ve Birleşme Raporunun hazırlanmasına, 5- Bağımsız şekilde hazırlanan Birleşme Raporu esas alınarak, mevcut ortakların yeni pay alma hakları (rüçhan) kısıtlanarak Şirket sermayesinin arttırılmasına, bu defa arttırılan 1.031.285,69 TL lik sermayenin tamamı B grubu olarak ihraç edilmesine, bu payların tamamının MKYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taah. San. Ve Tic .A.Ş. nin devralınması karşılığında, MKYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taah. San. ve Tic .A.Ş.'nin ortaklarına tahsis edilmesine, böylece Şirket'in sermayesinin 2.149.489,00 TL ‘ye çıkarılması için esas sözleşme tadil tasarısı hazırlanmasına, 6- Türk Ticaret Kanunu'nun 149. maddesi ve Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca, tüm belgelerin hazırlanmasını takiben inceleme hakkı için gerekli ilanların yapılmasına, 7- Şirketimiz Yönetim Kurulu 19.02.2024 tarih 7 nolu kararında "Enerji üretim alanında faaliyetlerin başlanılabilmesi ve Şirketimizin uzun dönem stratejileri ve rekabetçi hedeflerimiz doğrultusunda; uzun vadeli nakit üretme ve kar etme potansiyelimizi artırabilmek adına, yatırımcılarımızın da işlem hacmi ve derinliği yüksek hisselere yatırım tercihleri doğrultusunda Şirketimizin faaliyetlerine de olumlu katkı sağlamasını temin amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, N 23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliğ'i, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, MYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş..'nin Şirketimiz Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş.'ye devrolmak suretiyle birleşmesi niyetiyle görüşmelere ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca Uzman Kuruluş Raporunda belirlenecek şirket değerleri ve değişim oranları çerçevesinde başlanmasına, karar verilmiştir." hususunda karar verildiği, sermaye piyasası mevzuatının kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uygun olarak 19.02.2024 tarihinde KAP' da ilan edildiği, MYK2 ENERJİ ELEKTRİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde devralması suretiyle gerçekleşecek birleşme işleminde; SPK'nın "Ayrılma Hakkı" başlığını taşıyan 24'üncü maddesi ve SPK' nın "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.3)'nin Ayrılma Hakkı ve Kullanım Süreci Başlıklı Dördüncü Bölümünde yer alan hükümler dahilinde, söz konusu birleşme işleminin onaylanacağı genel kurul toplantısına katılarak olumsuz oy kullanacak ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işletecek pay sahiplerimizin veya temsilcilerinin, paylarını Şirketimize satarak ortaklıktan ayrılma hakkına sahip oldukları hususunda, Sermaye Piyasası mevzuatının kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uygun olarak 19.02.2024 tarihinde KAP' da ilan edilen hususlara bağlı olduğumuzu ve işbu Yönetim Kurulu Kararı tarihi itibariyle KAP' da tekrar bilgilendirilme yapılmasına, 8- Yukarıda belirtilen ayrılma hakkının kullanılmasında; SPK'nın "Ayrılma Hakkı" başlığını taşıyan 24'üncü maddesi ve SPK' nın "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.3)'nin Ayrılma Hakkı ve Kullanım Süreci Başlıklı Dördüncü Bölümünde yer alan hükümler dahilinde, Şirketimizin 1,00-TL (Bir Türk Lirası) itibari değerli beher payı için ayrılma hakkı kullanım fiyatının, söz konusu birleşme işlemine ilişkin görüşmelere başlanılmasına istinaden Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından alınan kararın ilk defa kamuya açıklandığı 19.02.2024 tarihinden önceki, altı aylık dönem içinde (24/08/2023-19/02/2024 dönemi) Borsa'da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması alınarak 3.290,56 TL olarak hesaplanmıştır. Ayrılma hakkı fiyatının uzman kuruluş raporunda ise şirketimizin beher hisse değeri olarak 212,78 TL (237.930.790 TL piyasa değeri / 1.118.203,32 TL sermaye) belirlenmiştir. Ortaklıktan ayrılma hakkının, Tebliğ'in 14. maddesi hükmü çerçevesinde, her biri 1,00 TL nominal değerli pay başına, anılan ilgili kararın kamuya açıklama tarihi itibarıyla, bu tarihten önceki son altı aylık dönem içinde borsada oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan 3.290,56 TL olarak kullanılmasına, 9- Ayrılma hakkının kullanımı ile ilgili olarak, a) SPK' nın "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.3)'nin Ayrılma Hakkı ve Kullanım Süreci Başlıklı Dördüncü Bölümünde yer alan hükümler dahilinde, Yönetim Kurulumuz tarafından, birleşme işleminin onaylanacağı genel kurul toplantısında olumsuz oy kullanıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerine yapılacak ödemeler sonucunda Şirketimizin katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyet Türk Lirası bedelinin 75.000.000 TL olmasına ve bedelin kamuya duyurulmasına; b) Birleşme işleminin onaya sunulacağı genel kurul toplantısı gündeminde, söz konusu Yönetim Kurulu Kararıyla belirlenecek sınırlama ile varsa işbu birleşme işlemine ilişkin diğer önceden belirlenen şartların birleşme işleminin onayına ilişkin gündem maddesi ile birlikte pay sahiplerine açıklanmasına; c) Birleşme işleminin onaya sunulacağı genel kurul toplantısı gündeminde, yukarıda bahsi geçen Yönetim Kurulu Kararıyla belirlenecek olan üst sınır aşıldığı takdirde anılan birleşme işleminden vazgeçilebileceği hususunun, söz konusu birleşme işleminin onayına ilişkin gündem maddesinden hemen sonra gelmek üzere ayrı bir gündem maddesi ile belirtilmesine ve pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına; d) Bu maddede bahsi geçen üst sınır ve/veya diğer önceden belirlenecek şartlar hakkında, birleşme işleminin onaya sunulacağı genel kurul toplantısına ilişkin davet ve gündemin ilanından önce ve her halükarda bu konularda Yönetim Kurulu Kararı alındığında derhal, Sermaye Piyasası mevzuatının kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uygun olarak, KAP'da kamuya açıklama yapılmasına ve söz konusu sınırlamalar hakkında pay sahiplerinin bilgilendirilmesine, 10- Yukarıdaki maddelerde sayılanlar dahil ve ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, birleşme işleminin nihai olarak sonuçlanmasına kadar yapılacak olan ve yapılması gerekli olan her türlü işlemin icrasına, gerekli bilgi ve belgelerle ile birlikte SPK'na ve gerekmesi halinde diğer resmi/özel kurumlara başvuruda bulunulmasına, 11- Gerekli iş ve işlemlerin ifası ile gerekli izinlerin temini için Şirket yönetiminin yetkili ve görevli kılınmasına; karar verilmiştir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Tek-Art Holding’den eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz’ın vefatıyla ilgili açıklama yapıldı

25/04/2024 06:25:30

Tek-Art Holding’den eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz’ın vefatıyla ilgili açıklama yapıldı.

Tek-Art Holding’den yapılan açıklamada, “En değerli varlığımız, aile büyüğümüz, sevgili babamız, canımız, Tek-Art Holding Yönetim Kurulu Başkanımız, eski Devlet Bakanı, Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı bugün Beşiktaş’taki evinde ailesinin yanında dinlendiği odasında saat 13.00 sıralarında geçirdiği kalp krizi sonucu maalesef kaybettik. Cenazesi, 26 Nisan 2024 Cuma günü Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet aile kabristanlığına defnedilecektir. Bütün sevenlerinin, yakınlarının, dostlarının ve Trabzonspor camiasının başı sağ olsun” denildi.

İHA

Suwen, pay başına 0,225 TL nakit kar payı dağıtımını Genel Kurul onayına sunacak

25/04/2024 06:26:00

Suwen, 2023 yılı karından pay başına 0,225 TL net nakit kar payı dağıtımını Genel Kurul onayına sunacak.

"Şirketimizin 01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ilişkin, SPK'nın II-14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" hükümleri dahilinde, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ("KGK") tarafından yayınlanan Türkiye Muhasebe Standartları ("TMS") ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları ("TFRS") ile enflasyon muhasebesi uygulamasına ilişkin olarak SPK'nın 28.12.2023 tarihli İlke Kararı'na uygun olarak hazırlanan, sunum esasları SPK'nın konuya ilişkin kararları uyarınca belirlenen, bağımsız denetimden geçmiş Konsolide Finansal Tablolara göre; net dönem karının 191.563.448 TL, Vergi Usul Kanunu ("VUK") hükümleri uyarınca hazırlanan enflasyona göre düzeltilmemiş yasal finansal tablolarına göre ise 273.651.846 TL olduğu tespit edilmiştir.

2023 yılı karının dağıtımı konusunda; SPK'nın kar dağıtımına ilişkin düzenlemelerine, Ana Sözleşmemizin 12. maddesine ve Kar Dağıtım Politikamızda belirtilen esaslara uygun olarak, aşağıda belirlenen şekilde kar dağıtımı yapılması uygun bulunarak kar dağıtım önerisinin 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede;

1)Şirketimizin 2023 yılı enflasyona göre düzeltilmemiş yasal finansal tablolarda yer alan net dönem karından hesaplanmak üzere Türk Ticaret Kanunu'nun 519. maddesinin birinci fıkrası uyarınca 2023 yılı için 13.682.593 TL tutarında genel kanuni yedek akçe (I. Tertip Yedek Akçe) ayrılması,

2) 01.01.2023–31.12.2023 hesap dönemine ilişkin Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin %25'sine ve TFRS esas alınarak hazırlanan ve bağımsız denetimden geçen enflasyona göre düzeltilmiş konsolide finansal tablolarına göre hesaplanan ve yıl içinde yapılan bağışlar eklenmiş net dağıtılabilir dönem karının %31'ine tekabül eden 56.000.000 TL tutarında nakit brüt kar payı dağıtılması,

3) 1 TL nominal değerli bir paya nakit olarak brüt 0,25 TL, tam mükellef gerçek kişi ortaklarımız ile dar mükellef gerçek ve tüzel kişi ortaklarımıza vergi kanunlarında yer alan stopaj oranları düşüldükten sonra bulunan net tutarda temettü ödenmesi,

4) Yapılacak nakit kar payı dağıtımı nedeniyle, Türk Ticaret Kanunu'nun 519. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilaveten 4.480.000 TL tutarında genel kanuni yedek akçe (II. Tertip Yedek Akçe) ayrılması,

5) Net dağıtılabilir dönem karından nakden dağıtılması öngörülen kar payı ile I. ve II. Tertip Yasal Yedekler düştükten sonra kalan kısmın olağanüstü yedekler hesabına aktarılması,

6) Kar dağıtım zamanlamasının genel kurulca belirlenmesi,

hususlarını içeren kar dağıtım önerisinin 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerimizin onayına sunulmasına mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Ukrayna mahkemeleri ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığı Turkcell'in bağlı ortaklığına tebliğ etti

25/04/2024 06:27:00

Ukrayna mahkemeleri tarafından lifecell LLC, UkrTower LLC ve Paycell LLC şirketlerinin hisselerine uygulanan ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığı Turkcell'in bağlı ortaklığına tebliğ edildi.

"8 Mart 2024 tarihli özel durum açıklamamız kapsamında, Ukrayna mahkemeleri tarafından lifecell LLC, UkrTower LLC ve Paycell LLC şirketlerimizin hisselerine uygulanan ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığı Şirketimiz bağlı ortaklığına tebliğ edilmiştir.

Ukrayna bağlı ortaklıklarımızın hisselerinin tamamının NJJ Capital'e devredilmesine ilişkin süreçte kapanış ön şartlarının tamamlanma süreci devam etmektedir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Turkcell, Demirören Dağıtım ile arabulucuk yöntemi ile anlaşarak, 130 milyon TL ödemeyi kabul etti

25/04/2024 06:27:30

Turkcell, Demirören Dağıtım ile arabulucuk yöntemi ile anlaşarak, 130 milyon TL ödemeyi kabul etti.

"23 Haziran 2022 ve 31 Ocak 2023 tarihli özel durum açıklamalarımıza istinaden, Demirören Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Demirören") (güncel ünvanı DM Yapım Dağıtım ve Reklamcılık A.Ş.) ile süregelen dava sürecinde, ihtilafın arabuluculuk yöntemi ile çözümlenmesine dair anlaşma sağlanmıştır. Bu kapsamda Demirören'e 130.000.000 TL ödenecektir. "

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 4136/4136 İlkİlk ... 31363636403640864126413441354136

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz