Sayfa 202/213 İlkİlk ... 102152192200201202203204212 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: METUR - Metemtur Otelcilik

1. 03/11/2020 tarihli KAP açıklamamızda, Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, Şirketimizin mevcut faaliyetlerine ilave olarak yeni alanlarda da faaliyet gösterebilmesini teminen, Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Şirketin Amaç ve Konusu" başlıklı 3. maddesinin tadil edilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verildiği bildirilmişti.Konuya ilişkin olarak yapılan ilave değerlendirmelerde, Şirketimizin, farklı sektörlerdeki şirketlere yatırım yapması, bu faaliyetlerini ilgili şirketlerin tüzel kişiliklerini koruyarak yönetmesi ve değer oluşturması yaklaşımı çerçevesinde; 03.11.2020 tarihli toplantıda karar verilen esas sözleşme değişikliğinin yeterli olmayacağı, (i) esas sözleşmemizde "Diğer Şirketlere Yatırım ve İştirak" başlığı altında yeni bir faaliyet konusu eklemenin ve ayrıca (ii) Şirketimizin unvanının mevcut ve ileride yapmayı planladığı faaliyetleri yeterince yansıtmaması nedeniyle, unvan değişikliğine yönelik de esas sözleşme tadiline gidilmesinin uygun olacağı görülmüştür.

Bu çerçevede, yönetim kurulumuzun 11.01.2021 tarihinde yapılan toplantısında;

1) Yönetim kurulumuzun 03/11/2020 tarihli yönetim kurulu kararının iptal edilmesine,

2) Sermaye Piyasası Kuruluna 03/11/2020 tarihli yönetim kurulu kararı uyarınca yapılan başvurumuzun revize edilmesine,

3) Şirketimizin mevcut faaliyetlerine ilave olarak, diğer şirketlere yatırım yapabilmesini ve iştirak edebilmesini teminen, Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Şirketin Amaç ve Konusu" başlıklı 3. maddesinin Ek:1'de gösterildiği şekilde tadil edilmesine,

4) Şirketimizin mevcut ve ileride yapılması planlanan faaliyetlerini daha iyi yansıtması amacıyla "Şirketin Ticari Unvanı" başlıklı 2. Maddesinin Ek:1'de gösterildiği şekilde tadil edilmesine

5) Şirket Esas Sözleşmesinin 2. ve 3. maddelerindeki değişikler için hazırlanan ve ekte yer verilen tadil tasarısına uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na ve izin verilmesi için de Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunulmasına,

6) Şirket Esas Sözleşmesinin 2. ve 3. maddesinin tadil tasarısına ilişkin gerekli izinlerin alınmasını müteakip tadil tasarısının genel kurul toplantısında Genel Kurulun onayına sunulmasına,

karar verilmiştir.

2. Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş. (METUR.E) payında 28/01/2021 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas", "Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması", "Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması" ve "Emir İptali, Miktar Azaltımı ve Fiyat Kötüleştirme Yasağı" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

3. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 02.02.2021 tarihli toplantısında;

1) Şirket esas sözleşmesinin 6 ncı maddesinde öngörülmüş olan yetkiye istinaden, Şirket'in 60.000.000 TL olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak üzere, 18.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden karşılanmak üzere 36.000.000 TL (% 200 oranında) artırılarak 54.000.000 TL'ye çıkarılmasına,

2) Mevcut ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına ve yeni pay alma haklarının, payların nominal değeri olan 1 TL karşılığında kullandırılmasına,

3) Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların şirket ortaklarına Sermaye Piyasası Kurulu'nun kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri ve Merkezi Kayıt Kurulu A.Ş.'nin ilgili düzenlemeleri çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına,

4) Yapılacak sermaye artırımında ihraç edilecek payların tamamının Borsa'da işlem gören nitelikte hamiline yazılı olarak oluşturulmasına,

5) Yapılacak olan nakit sermaye artırımında, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15 (on beş) gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde yeni pay alma hakkı kullanım süresinin izleyen ilk işgünü akşamı sona ermesine,

6) Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan payların, Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu'nda ilan edilecek tarihlerde 2 (iki) işgünü süreyle nominal değerin altında olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da oluşan fiyattan satılmasına,

7) Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da gerçekleştirilecek işlemleri takiben satılamayan pay olması halinde, satılamayan payların Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 25. maddesi çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılmasına,
    8) Nakit sermaye artırımı işlemi için gerekli izinleri almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na ve ilgili sair tüm resmi kurum ve kuruluşlara başvurulmasına,

9) Sermaye artırımı sürecinin başlatılması, sermaye artırımına ilişkin olarak A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'den aracılık hizmeti alınması, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. de dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılacak olan başvurular, yazışmalar ve benzer belge ve bilgilerin tanzimi ve imzalanması, ilgili kurumlar tarafından talep edilecek ek bilgi ve belge de dâhil olmak üzere söz konusu bilgi ve belgelerin takibi ve tekemmülü, ilgili makam ve dairelerdeki usul ve işlemlerin ifa ve ikmali dahil olmak üzere iş bu sermaye artırımı süreci kapsamındaki tüm iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi hususlarında Koray ETİ ve Serkut Yavuz ATEŞ'in yetkili kılınmasına

karar verilmiştir.

4. %200 bedelli. Kimse kalmadı mı?

5. Şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri II, 14.1 No'lu "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" uyarınca hazırlanan 01.01.2020-31.12.2020 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolarımıza göre 57.581-TL. "Net Dönem Karı" oluşmuş, VUK hükümleri gereğince ise 5.267.727-TL ‘'Net Dönem Karı" oluşmuş olup SPK'nın kar dağıtımına ilişkin düzenlemeleri dahilinde 2020 hesap dönemine ilişkin olarak herhangi bir kar dağıtımı yapılamayacağı hususunda pay sahiplerinin bilgilendirilmesine ve bu hususun Genel Kurul'un onayına sunulmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir. Kar Dağıtım Tablosu Ek'te yer almaktadır.

6. Metur yılı 57.581 TL kar ile kapatmış.
    Son çeyrek iyi performans ile eskiden artıya geçmiş.

7. Şirketimizin 60.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak üzere, 18.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 36.000.000 TL artırılarak 54.000.000 TL'ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 36.000.000 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin hazırlanan izahnamenin onaylanması talebiyle bugün itibarıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

8. Kurul Tipi
    Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi
    01.01.2020
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi
    31.12.2020
    Karar Tarihi
    01.03.2021
    Genel Kurul Tarihi
    02.04.2021
    Genel Kurul Saati
    11:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih
    01.04.2021
    Ülke
    Türkiye
    İlçe
    BEŞİKTAŞ
    Adres
    Beyaz Karanfil sokak No:13 3. Levent
    Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığının oluşturulması.
    2 - Genel Kurul toplantı tutanağı ve hazır bulunanlar listesinin imzalanması konusunda Toplantı Başkanlığına yetki verilmesi,
    3 - 2020 yılı hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması,müzakeresi ve onaya sunulması,
    4 - Bağımsız Denetim Kuruluşu tarafından hazırlanan 2020 Faaliyet yılına ilişkin Bağımsız Denetim Raporunun okunması,müzakeresi ve onaya sunulması,
    5 - 2020 Faaliyet yılı finansal tablolarının okunması,görüşülmesi ve onaylanması konusunda karar verilmesi,
    6 - Şirket Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımı hakkındaki önerisinin müzakere edilmesi ve karar alınması,
    7 - Yönetim Kurulu üyelerinin 2020 yılı faaliyetleri nedeniyle ibra edilmeleri konusunun görüşülerek karara bağlanması,
    8 - T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nun 15 Ocak 2021 tarih ve E-29833736-110.03.03-264 Sayılı oluru ve T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Müdürlüğü'nün 26 Ocak 2021 tarih ve E-50035491-431.02-000060951559 Sayılı izni ile şirketimizin tadil edilen esas sözleşmesinin ''Şirketin Amaç ve Konusu'' başlıklı 3.maddesi ve ''Şirketin Ticari Ünvanı'' başlıklı 2.maddesi tadil metni hakkında karar alınması, bu konuda Yönetim Kurulu Üyelerine en geniş şekilde yetki verilmesi,
    9 - Şirketin,2021 yılı hesap dönemi için Yönetim Kurulunca önerilen Bağımsız Denetim Kuruluşu seçiminin görüşülerek onaylanması ,
    10 - Yıl içerisinde istifa eden Yönetim Kurulu üyelerinin yerine TTK 363. madde hükmü uyarınca atanan Yönetim Kurulu üyelerinin asaletlerinin Genel Kurulun tasvibine sunularak,onaylanması hususunda müzakere ve karar alınması,
    11 - Yönetim Kurulu Üyelirinin seçimi ,görev sürelerinin belirlenmesi, ücret veya huzur haklarının tespiti,Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi,görev sürelerinin belirlenmesi, ücret veya huzur haklarının tespiti,
    12 - Kurumsal Yönetim İlkeleri'nin 1.3.6 nolu ilkesi kapsamında Genel Kurul'a bilgi verilmesi,
    13 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince '' Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İlişkili Taraf İşlemleri'' hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    14 - 2020 Faaliyet yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında tutar ve yararlanacılar bakımından Genel Kurul'un bilgilendirilmesi ve 2021 faaliyet yılında yapılacak bağışlar için üst sınır belirlenmesi,
    15 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince 2020 faaliyet yılında Şirketin 3.kişiler lehine verdiği teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    16 - Yönetim Kurulu Üyelerine, Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmeleri için izin verilmesi,
    17 - Dilek ve temenniler.

Sayfa 202/213 İlkİlk ... 102152192200201202203204212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •