Sayfa 768/986 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon
Arama sonucu : 7884 madde; 6,137 - 6,144 arası.

Konu: Ünlü Sanat Eseri Resimler

1.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    tüm bunlar bulup paylaşıyorsunuz teşekürler de bunları kim ne zaman yapmış yağlı yağsız mı boyanın tekniği felan da olsa kültür abidesi oluruz ara ara hem daha çok stres atarız diye düşünüyorum biliyorum çok şey istiyorum hepsi için zaman ve zahmet etmeniz geriyor yinede siz kendi istediğiniz gibi paylaşın ok kolay gelsin
    bunların bilgisini vermem çok zor, elimde tahminen 250 bin adet resim var, 2005 yılından bu zamana kadar biriktiriyorum.
    Bunları toparlamak bile çok uğraştırıcı, çoğu link ya bozuk oluyor, ya resim ufak oluyor, ya da formatı buraya göndermeye uygun olmuyor.

Çoğu için bilgi bulmak için internette bolca vakit harcamam gerekiyor. Bunu bir ara yapmayı düşünmüştüm ama
    başa çıkamayacağım için vazgeçtim. Ortalama her gün 25 adet resim gönderiyorum ve her resim için yapım tekniği, yılı vs
    bilgilerini aramak benim için fazlasıyla uğraştırıcı. Bir çok resmin ismini bile bilmiyorum, önce ismini bulmak sonra da bilgiye ulaşmak
    pek kolay gelmiyor. İnternette bunları topladığım siteler isimleri 55555161.jpg gibi rastgele isimler vermişler, bu bilgi ile ressamın
    eserine ulaşmak da pek olası değil.

Bir site 50 resim yayınlarken, diğeri 70 tane yayınlıyor, bunları karşılaştırıp, temizlemek, benzerleri ayıklama, isimlere bakmak,
    formatının uygunluğunu kontrol etmek, değil ise bunu jpg gibi bir şeye çevirmek vs derken epey vakit alıyor.

Sonuç olarak karışık serilerin neredeyse hepsinin resimlerinde yapanın adı ve resmin adı bulunuyor;
    isteyenler bundan faydalanarak kendi bilgisini kendisi araştırabilir.

Bugün gönderdiklerimin bir kısmı Wassily Kandinsky'e aittir.

İyi günler dilerim...

2. Hans Holbein the Younger (1497-1543)

The Triumph of Riches

Portrait of a Man Holding Gloves and Letter

Portrait of John Chambers

Sir Richard Southwell

devamı var...

3.  Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku

Karışık Seri

mağazamda bu resmin tshirt'ünü satıyorum. ilginç bir raslantı oldu

güzel sattı

4.  Alıntı Originally Posted by vicont Yazıyı Oku
    mağazamda bu resmin tshirt'ünü satıyorum. ilginç bir raslantı oldu

güzel sattı
    Wassily Kandinsky'nin eserlerinden birisidir, benzer çalışmalarına bakabilirsiniz.

5. Karışık Seri

6. Pablo Ruiz Picasso
    1907-1911 arası çalışmaları

7. Inga Moore (1945)

8. Hans Ruedi Giger (1940-2014)

Sayfa 768/986 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz