Anket Sonuçlarını Gör: 2020 ile 2025 Yılları arasında beklenen BORSA hareketi için TAHMİNLERİNİZ?

Oylayan
64. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 2020 YILINDA xU100 DiP SEViYEDE OLUR ANCAK 40BiN KIRILMAZ!

8 12.50%
  • 2021 yILINDA XU100 DiP SEViYEDE OLUR ANCAK 35Bin KIRILMAZ!

7 10.94%
  • 2020-2021 YILLARI TEKNiK ANLAMDA TEHLiKELi YILLAR ANCAK 50Bin ALTINA SARKMAYIZ!

8 12.50%
  • 2020-2021 ENDEKSLERDE 3'LÜ DiP OLUŞTURMA ZAMANI ANCAK 60biN ALTINA SARKMAYIZ!

3 4.69%
  • 2020-2021 gRAFİKSEL DiP VE KRİZ OLUŞUMU İÇİN MÜSAİT ANCAK 70biN ALTINA SARKMAYIZ!

25 39.06%
  • DÖVİZ BAZLI GRAFİKLERDE DÖVİZ ARTMADIĞI SÜRECE DİP ARAYIŞI DEVAM EDER 2021 Dipleri GÖRÜRÜZ?

5 7.81%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜNE ATMASI 5 YIL SÜRER?

19 29.69%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜ ATMASI6-7YILSÜRER?

11 17.19%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜNE ATMASI 8-9YIL SÜRER?

3 4.69%
  • KAĞIT PARAYA GÜVEN BİTTİĞİ İÇİN ALTIN ONS FİYATI 2024-25 YILINDA 2800usd'Yİ GEÇER Mİ?

15 23.44%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 13/61 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 483 madde; 97 - 104 arası.

Konu: 2020 - 2025 GLOBAL ECONOMIC CRISIS XU100 + XAUUSD + CRUDE oil ve BORSANIN HAREKETİ

1.  Alıntı Originally Posted by FATİHMİRAÇ Yazıyı Oku
    Sayın ERSOYDELTA Ezcatırım Holdingle ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum.Ortaklık yapısı( 78,21) sermayedeki pay alım ile ilgili sürekli kağıtta alım var.Çok karlı ve iştirakleri çok büyük bir holding olması,kartal arazisi ,esan şirketi ve diğer grup şirketlerdeki ortaklık payları ,döviz poziyon artılarıda göz önünde bulundurursak,bu kadar baskı neden sizce .BU Şirketle ilgili düşünceleriniz ,benim için çok değerli.
    Teşekkür ederim.
    Saygılarımla...
    ECZYT forumlarımda topiklerimde hep paylaştım
    ancak şuan bir Geri dönüş tüm hisselerde olacak
    kısacası SEÇİMe kadar kaldırıp SONRA mı vururlar VEYA NASILSA seçime KADAR vurduk bu civardan satıp 85000 endeksi mi YAKALIM diyecekler şuan benim GÖRÜŞÜM ikincisinde BOŞUNA satmadılar .

2. BU topik içinde gezmek için bu mesajdaki ayarları yapınız.:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...09#post2070309

##########

iki koşul çıktı şimdi ortaya kafanızı PAPAZMIŞ bilmem kimmiş kurcalamayın bunlar HEP oyun AÇIN dolar bazlı GRAFİKLERE bakın
    DOLAR ve tüm dövizler şuan ederlerini birazda olsa gördüler ancak DÜNYANIN en çAKAL TRADERLARINI
    Türk lirası ile NASIL dalga geçiyorlarsa öyle CEZALANDIRMAMIZ gerekli BU işi YARGI yoluyla değil FAİZ silahını
    SAĞLAM kullanacak OLAN ASIL güç yapacak ancak ONLAR emirleri YURTDIŞINDAN GLOBAL yönetenden aldıkları İÇİN
    onlara kimse devlet dahi DİŞ geçiremez
    ÇÜNKÜ bizim HALK zannediyor ki DOLAR 7 tl olursa kriz olacak
    olmayacak hiç birşey olmayacak SERBEST piyasa ekonomisi bu sistem mutlaka BİR kazanan TARAF olamaz
    bakınız bu topikte dÖVİZ FAİZ ilişkisini 2017 nisan AYINDAN bu yana anlattım:http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4535
    (net görünüleyip BAŞTAN sona okuyun zahmet edip ve mümkünse İLK linkteki FORUM ayarlarınızı YAPIN)

peki GLOBAL ÇAKAL TRADER bizden ne istiyor?
    geliyor bir KAÇ milyar dolar sATIYOR aslında GELMİYOR SPOT piyasada SELL/LONG yapıyor.nasılsa ONUN eli çok güçlü sonuçta kaldıraç VAR.
    sonra GECELİK olarak Faizini FOREX adı verilen sistemde alıyor
    hep anlattım bunları
    1 lot USDTRY SHORT =gecelik kaç dolar açıp bakın benden HAZIR beklemeyin 500 kez anlattım.
    kısacası gecelik DOLARLARI cebe indiriyor ancak bunu PİYASA ucuzlayana kadar YAVAŞça kapatıyor
    sende sanıyorsun ki DOLAR düşüyor REHAVETE kapılıyorsun .işte ŞEYTAN icadı bi sistem o yüzden bizim dinimizde Faiz haram.
    neyse konu dağılmasın ..
    ve SATIYORSUN çünkü MEDYA senin satmanı ve KENDİ adamlarının yani GLOBAL çakalların kazanmasını istiyor.
    işte burada AKILLI olacaksın AKSİNE DOLAR ve döviz tutup VADELİ mevduat yapacaksın(önceden yastık altı derdim ancak baktım ki vatandaş yanlış zamanda işlem yapıyor vazgeçtim veya BELLİ bir ORANDA bölüp bir kısmı vadeli yapabilirsin ancak ALTIN kesinlikle YASTIK ALTINA atılmalı)
    100 yıldır Yediler bizi faizle Hep atalarımızın YASTIK altı altınları sayesinde kurtardık.unutmayın IBAN sistemi ile sizi ANALİZ ediyorlar
    BAKIYOR ki nakit olanakların DARALIYOR borca giriyorsun BASTIRIYOR kriz çıkartıyor.malını mülkünü ALIYOR sistem.

kendinize SEPET YAPIN :EUR,JPY,USD,ve ALTIN,hatta ve hatta geçerli para birimleri bile olabilir fakat KİRLİ arap parası olmasın.

kendinize şunu sorun dünyada bu ölçekte ekonomilerde %15 vadeli mevduat faizi ve %25 kredi faizi veren BAŞKA ülke var mı?

yok işte bu yüzden EKONOMİN dayanıksız olmakta.

(bu topikteki TÜM videoları izleyin HEPSİ çok önemli.)

faizi ANİDEN çekersen %5 aşağıya O ingiliz TRADERlar dövizsiz kalsın bakalım SATTIKLARI doları 6 tl den NASIL geri koyacaklar ===???
    İŞTE EN BÜYÜK CEZA bunlara bu olacak AMA bizdeki MERKEZ e yani FAİZİ kontrol EDEN sistem onların ADAMI ise nasıl söz geçireceksin?

unutmayın devlet dahi diş geçiremez..

işte bundan söylüyorum bir kısım döviz yastık altına girsin diye..
    ancak bugüne kadar bankalar size KARŞI yani ALEYHİNİZE kullanır dedim ve haklıydım Bankalar onlara dövizi 4,5tl den bile satıp denge yaratır çünkü onlarda merkeze bağlı..

kısacası 4/4 etrafın çevrilmiş
    AYNI cihan harbi gibi.dünyada bizim geçirdiğimiz savaşları geçirmiş hangi ülke 100 yılda bu seviyeye gelebilmiş ?

AÇIP biraz tarih okuyun YOKSA birisi GELİP sizi öyle bir uyutur ki anlamazsınz
    ilk olarak F/K yalanı gibi veya İSPATLADĞIM başka yalanlar gibi SİZİ yerler..

ve topraklarınıza sahip çıkın ama SİLAHLA değil kaba kuvvet ile değil..
    önce Yabancı şirketleri KOvacaksın ülkenden.

seni sömüren sistemi sömüreceksin.ALTIN ile ..

hep ne söyledim GELİP birisi İTİRAZ etti "ama ersoydelta adamların askeri kuvveti var ki printerdan bastıkları para değerli"
    bakın sen ben o biz siz onlar aynı ÇİNLİLER gibi olacaksın TRİLYONlarca doların olacak
    fakat gidip GİZLİDEN karaborsadan altın ALIP korkutacaksın GLOBAL teröristi..
    kısacası döngü devam eder ama Paranı DIŞ sermayeye KAPTIRMA

KAÇ kez ispatladım ortalama 100 000 TL ye satılan bir ARAÇ sizce KAÇ liraya MAL ediliyor diye sormadım mı?
    sadece 5000-6000 TL civarı EVET yanlış duymadınız..

peki 5000 TL ye satılan CEP telefonu?
    sadece 30 dolar civarı..

elektronik olsun kimya olsun KAR marjı o kadar büyük ki

BİRİLERİ senin aklınla DALGA geçip seni ESİR ediyor ..diyeceksin ki bizde neden araç üretmiyoruz?
    sen aracı onlar gibi 5000tl ye üreteceksin mi sanıyorsun=?hadi ürettin 10 000 TL ye mal ettin 20 000 TL ye alacaksın mı sanıyorsun?
    sanırım kendini Vergisiz bir ülkede sandın ?

veya ÖTV nin yani VERGİNİNde vergisi olan vergi sistemini hiç sorgulamadın mı?
    sözde anayasaya AYKIRI ama KAÇ tane TELEVİZYONDA bu haberleri gördün ?
    açıp okudun mu hiç ARACININ faturasını?

işte bu kafa ile Zor dostum zor

birde Yeni nesil yani 1970 sonrası doğanlar HEP hazırcı evinde yemek yapmıyor kadınlar daha ne diyim ne işe yarıyorlar(hepsi değil tabii çok büyük işler yapmış olanlar var sözüm meclisten dışarı) ancak geleceği aynı 1900lerin başındaki gibi sırtında cephane taşıyan kadınlarımız olmadan da kazanamayız.
    unutma sen Türksün damarlarındaki kan sayesinde yıkılmış bir ulus ayağa kalktı yine başarırsın sadece şu MEDYANIN psikolojik baskısını az biraz anla
    seni içten fethediyor.

3. bugün bir Start ver kendine VE "şu adaya düşşen YANINA alacağın 3 şey nedir Fantezisi YAPAN yarı çıplak insanları gösterip
    zeka seviyesi yerin dibinde yarışmacıları izleme" tv programını kesinlikle izlememekle ve bunu yapan uzman psikolojik savaş askerinin programlarını protesto ederek başla işe..ne bileyim onunla ilgili HİÇ bir HABER sitesini TIKLAMA sosyal medyada dahi izleme...sende EKLİ ise SİL gitsin..
    "şarkıcılık yarışmalarından sanane ülken elden giderken seni onlar mı kurtaracak"?

veya elinde AK-47 li adamlar ülkene girince onların sana verdikleri ile mi savaşacaksın?

savaş karşıtıyım bilenler bilir ama bu vatandaşa bazen herşey müstehak demeden de yapamıyorum..
    gündüz Kadınlarımıza özgü programlara bakın ya "gelin kocasının babasıyla birlikte oldu ..." habere bak
    ya
    daha ne diyim senin AKLINLA dalga geçiyorlar anlamıyorsun.

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Sn Ersoydelta geçen yazmıştın
    90larda brodway 50bin dolar, ottan b...ktan Tlf 5 bin dolar iyide o zaman demekki dolar çöpmüş, mal pahalıymış. Şimdi 50bin usd ye Mercedes bile alırsın. Hemide son model Yanlışım varsa düzelt lütfen. Demek o zaman dolar ucuz değersiz, şimdi değerli ben öyle anladım

5. Tüm topiklerimi baştan sona zahmet edip okuyunuz sizin lehinizedir.

Alıntı Originally Posted by Yavuzadana0101 Yazıyı Oku
    Sn Ersoydelta geçen yazmıştın
    90larda brodway 50bin dolar, ottan b...ktan Tlf 5 bin dolar iyide o zaman demekki dolar çöpmüş, mal pahalıymış. Şimdi 50bin usd ye Mercedes bile alırsın. Hemide son model Yanlışım varsa düzelt lütfen. Demek o zaman dolar ucuz değersiz, şimdi değerli ben öyle anladım
    Aynen hocam bir bakıma haklısınız.
    ancak o yıllarda dolar ucuz değil bizler zengindik.no:4 te detay mevcut:
    tam anlatmak istediğim konuda bunlar zaten iki şekilde düşünelim
    #1 : o yıllarda çok zengindik
    #2 : birileri bizi fena düdüklemiş malı pahalı satmış iki daire parasına TEMPRA alıyorduk.
    (bu aslında türk halkının bir teste mağruz tutulmasıydı o yıllarda ne KADAR GÖTERİŞE düşkünüz ve gerçekten alabilirmiyiz paraya kıyıp)
    #3 : aslında o zamanın 50 000 doları bugünün 150 000 doları bunu da unutmayalım(enflasyon faiz ilişkisi ile yaklaşık)
    #4 : o yıllarda dolar ucuz sayılırdı bir bakıma çünkü ülkede üretimde vardı
    #5 : birileri bizi Yıllarca fakirleştirdi aslında çünkü 1940lardan günümüze hep onların bir adamı içerden ajanlık yaparak zihinlerimizi kandırdı.bizi fakirleştirdi.kısacası adamların planları 100 yıllık öyle 5 -10 yıl değil..
    1970lerde 1 KOLTUK takımına 350mt kare Arsa alıyorduk.unutmayın..
    örnek:1990lar faiz %110 enflasyon %130
    konut alıyorsun 150 000 000 TL ye eski para ile yıl 1995 3 yıl geçiyor
    10 000 000 000 a satıyorsun.yıl 1998.hatta depremden tam 2 ay önce .20 000 000 000 tl ediyor.
    kısacası ekonomik sistemin temeli şudur:"önce PSİKOLOJİ ile oyna SATIN almalarını sağla"
    kısacası bugün size bir 1995 model eriksn telefon u 2000dolara satsam kim alır?

çok farklı bir sistem kimileri sömürü sistemi diye adlandırır kimisi modern kölelik der.kimisi kapitalist sistem der.sonuçta kime çalışıyorsun sisteme çalışıyorsun.sen sistemi büyütürsen diğer yanda kimleri yok ettiğini görmezsin sistem senin GÖZLERİNİ kör eder görmemeni sağlar işte bunun adı ise MEDYAdır.

o kadar çok karışık değil sistem aslında bir DALGA seni dibe çekerken diğeri seni yükseltiyor.sadece hangi dalgaya ne zaman bineceğini bilsen yeterli ve kendine bir strateji belirlemelisin.

şuan YAPILMASI gerekenler:
    #1: ne yap ne et faturalarını düşürmelisin ne bileyim evindeki interneti komşu ile ortak kullan faturanı düşür.veya elektrik tasarrufu yap..veya cep telefon faturanı en alta çek..
    #2: Giyim ve moda alışverişlerini kesmelisin MEDYAnın sana moda diye dayattığı paçavralar senin değerini arttırmaz çok gördük böyle gösteriş budalası çayına 10 şeker atan aptalları ne oldu peki kaç tanesi ile muhatabız?
    #3: evindeki kullanmadğın eşyaları ne olursa olsun (eski laptop eski cep telefonu eski PC hurda fiyatnın biraz üstüne 2.el satış sitelerinde satışa çıkart,masa sandalye,araç lastiği,bebek malzemesi ,oyuncak vs.) sana 1 tl bile getirse ekonomiye destektir.
    #4: iyi olduğun konularda mahallenden komşundan başla uyarmaya harcamalarını kessinler .(mesela komşunun liseli çocuğu bir PC ye 12 000 tl harcayacaktı aklını kaçırmış MEDYa yüzünden,engel oldum,2.el ile hallettirdim.)veya adam araç alacak aldırmadım kapının önünde yatıp çürümesin diye.gidip kiralamasını sağladım hafta sonları.
    #5: önümüz ramazan iftar zamanı bir iyilik Yap duraklarda bekleyenleri aracında boş yer varsa belli noktaya kadar bile olsa taşı
    onun 1 tl bile harcamaması yine ekonomiye destektir.
    #6: kullanmadığın kullanmayacağın şeyler satın alma.
    #7: daha güzel tasarruf teknikleri için video sitelerini gez bak

UNUTMA medya öyle bir silah ki Tr içindeki komşuluk ilişkilerini bitirdi çünkü insanların içlerine nefret sokmakta
    "yukarıda yazdığım TV programı gibi sinsice kim gitsin diye soruyorlar onlarda kağıda isim yazıyor "şimdi bu nefret tohumu ekmiyor ne ekiyor insanların psikolojisine?

bunları RTUK e defalarca bıkmadan şikayet edin kaldırsınlar..

#8: unutmayın harcanmamış nakit gelecekte sizi zengin eder.sadece sabırlı olup uygun zamanlarda yatırım yapın.

aklıma anlık gelenler bunlar ..
    tabii ki daha iyisi daha fazlası vardır..
    birde BORSA için seans odası vardı eskiden son 10 yılda pek kalmadı ama o tür yerleri destekleyin çünkü
    diyalog ettirmezlerse onlar kazanır.

6. Sayın ERSOYDELTA, petkim hakkında ne düşünüyorsunuz, yorumlarınız nelerdir acaba, grafiğini inceleyip yorumlarmısınız, dip seviyeleri nedir nezaman girilmeli, değerli bilgileriniz lütfen, teşekkürler.

7. Hocam ağzınıza yüreğinize sağlık .Bu kadar dolu dolu yazılar,insan okudukça ne kadar eksiği olduğunu daha iyi anlıyor.Allah razı oldun Ersoydelta Hocam...Forumda yazılarınızdan bizi mahrum etmeyin .Kalın sağlıcakla ...
    saygılarımla...

8.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Aynen hocam bir bakıma haklısınız.
    ancak o yıllarda dolar ucuz değil bizler zengindik.no:4 te detay mevcut:
    tam anlatmak istediğim konuda bunlar zaten iki şekilde düşünelim
    #1 : o yıllarda çok zengindik
    #2 : birileri bizi fena düdüklemiş malı pahalı satmış iki daire parasına TEMPRA alıyorduk.
    (bu aslında türk halkının bir teste mağruz tutulmasıydı o yıllarda ne KADAR GÖTERİŞE düşkünüz ve gerçekten alabilirmiyiz paraya kıyıp)
    #3 : aslında o zamanın 50 000 doları bugünün 150 000 doları bunu da unutmayalım(enflasyon faiz ilişkisi ile yaklaşık)
    #4 : o yıllarda dolar ucuz sayılırdı bir bakıma çünkü ülkede üretimde vardı
    #5 : birileri bizi Yıllarca fakirleştirdi aslında çünkü 1940lardan günümüze hep onların bir adamı içerden ajanlık yaparak zihinlerimizi kandırdı.bizi fakirleştirdi.kısacası adamların planları 100 yıllık öyle 5 -10 yıl değil..
    1970lerde 1 KOLTUK takımına 350mt kare Arsa alıyorduk.unutmayın..
    örnek:1990lar faiz %110 enflasyon %130
    konut alıyorsun 150 000 000 TL ye eski para ile yıl 1995 3 yıl geçiyor
    10 000 000 000 a satıyorsun.yıl 1998.hatta depremden tam 2 ay önce .20 000 000 000 tl ediyor.
    kısacası ekonomik sistemin temeli şudur:"önce PSİKOLOJİ ile oyna SATIN almalarını sağla"
    kısacası bugün size bir 1995 model eriksn telefon u 2000dolara satsam kim alır?

çok farklı bir sistem kimileri sömürü sistemi diye adlandırır kimisi modern kölelik der.kimisi kapitalist sistem der.sonuçta kime çalışıyorsun sisteme çalışıyorsun.sen sistemi büyütürsen diğer yanda kimleri yok ettiğini görmezsin sistem senin GÖZLERİNİ kör eder görmemeni sağlar işte bunun adı ise MEDYAdır.

o kadar çok karışık değil sistem aslında bir DALGA seni dibe çekerken diğeri seni yükseltiyor.sadece hangi dalgaya ne zaman bineceğini bilsen yeterli ve kendine bir strateji belirlemelisin.

şuan YAPILMASI gerekenler:
    #1: ne yap ne et faturalarını düşürmelisin ne bileyim evindeki interneti komşu ile ortak kullan faturanı düşür.veya elektrik tasarrufu yap..veya cep telefon faturanı en alta çek..
    #2: Giyim ve moda alışverişlerini kesmelisin MEDYAnın sana moda diye dayattığı paçavralar senin değerini arttırmaz çok gördük böyle gösteriş budalası çayına 10 şeker atan aptalları ne oldu peki kaç tanesi ile muhatabız?
    #3: evindeki kullanmadğın eşyaları ne olursa olsun (eski laptop eski cep telefonu eski PC hurda fiyatnın biraz üstüne 2.el satış sitelerinde satışa çıkart,masa sandalye,araç lastiği,bebek malzemesi ,oyuncak vs.) sana 1 tl bile getirse ekonomiye destektir.
    #4: iyi olduğun konularda mahallenden komşundan başla uyarmaya harcamalarını kessinler .(mesela komşunun liseli çocuğu bir PC ye 12 000 tl harcayacaktı aklını kaçırmış MEDYa yüzünden,engel oldum,2.el ile hallettirdim.)veya adam araç alacak aldırmadım kapının önünde yatıp çürümesin diye.gidip kiralamasını sağladım hafta sonları.
    #5: önümüz ramazan iftar zamanı bir iyilik Yap duraklarda bekleyenleri aracında boş yer varsa belli noktaya kadar bile olsa taşı
    onun 1 tl bile harcamaması yine ekonomiye destektir.
    #6: kullanmadığın kullanmayacağın şeyler satın alma.
    #7: daha güzel tasarruf teknikleri için video sitelerini gez bak

UNUTMA medya öyle bir silah ki Tr içindeki komşuluk ilişkilerini bitirdi çünkü insanların içlerine nefret sokmakta
    "yukarıda yazdığım TV programı gibi sinsice kim gitsin diye soruyorlar onlarda kağıda isim yazıyor "şimdi bu nefret tohumu ekmiyor ne ekiyor insanların psikolojisine?

bunları RTUK e defalarca bıkmadan şikayet edin kaldırsınlar..

#8: unutmayın harcanmamış nakit gelecekte sizi zengin eder.sadece sabırlı olup uygun zamanlarda yatırım yapın.

aklıma anlık gelenler bunlar ..
    tabii ki daha iyisi daha fazlası vardır..
    birde BORSA için seans odası vardı eskiden son 10 yılda pek kalmadı ama o tür yerleri destekleyin çünkü
    diyalog ettirmezlerse onlar kazanır.
    Sn Ersoydelta doğru diyorsun bundan sonra sigara alkol bırakıyorum giyim marka şu bu boş para harcamayacağım işe yayan gidecem elime geçen parayıda altına yatırıp toprağa gömecem hiç harcama yapmayacağım 0000000 yani sadece olmemek için gerekli gıdaları bim vs en ucuz yerden alacam buraya kadar güzel. 😂😂😂 iyide sn abim benim Ersoydelta
    Peki o BMW ye binen hergün kepap yiyen süper giyinen it ne olacak. Sonuçta oda bir zaman sonra olecek bende. Ama bir farkla
    O krallar gibi yiyip içip en güzelini yaşayacak
    Ben ise sefalet ile geçirecem ömrümü
    Buna ne diceksin? Eğer mantıklı bir cvp verirsen yarından tezi yok cebimde akrep var metodunu uygulayacam. Saygılar sunuyorum abicim

Sayfa 13/61 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •