Anket Sonuçlarını Gör: 2020 ile 2025 Yılları arasında beklenen BORSA hareketi için TAHMİNLERİNİZ?

Oylayan
64. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 2020 YILINDA xU100 DiP SEViYEDE OLUR ANCAK 40BiN KIRILMAZ!

8 12.50%
  • 2021 yILINDA XU100 DiP SEViYEDE OLUR ANCAK 35Bin KIRILMAZ!

7 10.94%
  • 2020-2021 YILLARI TEKNiK ANLAMDA TEHLiKELi YILLAR ANCAK 50Bin ALTINA SARKMAYIZ!

8 12.50%
  • 2020-2021 ENDEKSLERDE 3'LÜ DiP OLUŞTURMA ZAMANI ANCAK 60biN ALTINA SARKMAYIZ!

3 4.69%
  • 2020-2021 gRAFİKSEL DiP VE KRİZ OLUŞUMU İÇİN MÜSAİT ANCAK 70biN ALTINA SARKMAYIZ!

25 39.06%
  • DÖVİZ BAZLI GRAFİKLERDE DÖVİZ ARTMADIĞI SÜRECE DİP ARAYIŞI DEVAM EDER 2021 Dipleri GÖRÜRÜZ?

5 7.81%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜNE ATMASI 5 YIL SÜRER?

19 29.69%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜ ATMASI6-7YILSÜRER?

11 17.19%
  • 2020-2021 DİPLERİNDEN SONRA gRAFİKSEL RALLİ başlar VE ENDEKSLERİN 350BİN ÜSTÜNE ATMASI 8-9YIL SÜRER?

3 4.69%
  • KAĞIT PARAYA GÜVEN BİTTİĞİ İÇİN ALTIN ONS FİYATI 2024-25 YILINDA 2800usd'Yİ GEÇER Mİ?

15 23.44%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 40/61 İlkİlk ... 30383940414250 ... SonSon
Arama sonucu : 483 madde; 313 - 320 arası.

Konu: 2020 - 2025 GLOBAL ECONOMIC CRISIS XU100 + XAUUSD + CRUDE oil ve BORSANIN HAREKETİ

1.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ""
    ERSOYDELTA#
    HAZİRAN2018
    GÖRÜLDÜĞÜ gibi 1990OCAK ayından2001 sonlarına Kadar DOLARın TRY karşısında GETİRİSİ
    %74742 yani 74 misli OLMUş..Aynı aralıkta DOLAR bazlı XU100 Grafiğini ekledim bir sonraki grafik
    ile karşılaştırın XU100 1990da 17000lerdeyken 2000deki zirvesinde sadece 37000GÖRÜLMÜŞ
    yani DOLAR bazında sadece 2 misli..KISACASI..DIŞ SERMAYEYE bağımlı bir ülkede YAŞADIĞINIZI
    unutmayın 2024 YILINA kadar umarım DOLAR İŞARETLİ yere kadar gelmez bunun anlamı 31 TRY
    demek..çünkü 2001 yılından günümüze KONUT fiyatları YAKLAŞIK 10misli ile YERİNE göre 20misli
    ARTTI..BUDURUMDA doların da şuan bile 10 misli olması GEREKLİ KISACASI..BİZLER CİDDEN
    BATTIK..1 DOLAR eşittir şuan 17 TRY olması gerekli diyen EKONOMİST çok şuan çünkü 2000-2001
    YILLARINDA aslında bizler DOLAR bazında herşeye DELİ gibi ödüyormuşuz bunu şimdi anlıyorum?
    peki o kadar yılda ülkede NE OLDU bir marka yarattıkta haberimiz mi YOK??veya İHRACAT patlaması
    YAPTIKTA artık ET-SAMAN-FASULYE İTHAL etmiyor aksine İHRAÇ mı ediyoruz? bunların CEVAPLARINI
    BULURSANIZ emin olun BANKALARA PARA dahil emanet etmezsiniz çünkü NOSTRADAMUS KEHANETİ
    ÇIKIYOR/ÇIARTACAKLAR ve ülke BATACAK Türkiye olmayacak onun yerine 40 farklı devlet belki belki80eyalet.
    ve BORSA gerçekten 1990lardaki diplerini bile GÖREBİLİR ama dolar bazında..düşünün 1USD=16TRY oldu diyelim
    BORSAMIZ halen 80000de KALIR MI=?veya 70 000de?KALMAMALI ve 1990lardaki dipler görülmeli."""

################################################## ######

666 olayları çarpıtıyorsun Grafikleri de paylaş istersen
    Ersoy bey dolar grafigine baktigimizda kanalin disina cikmisiz bu bizim kotu ekonomi oldugunu gostermez belkide dolarin gidisi kotu olamaz mi.mesela tl/dolar grafigi veriliyo.arkadas bide sunun tersine bak bakalim. dolar/tl ye bak

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bence en iyisi mark tan bak.cunku bi onun grafiginle oynayamadiklari icin mark denen para yok.grafikleri yapanlar zaten global.adam resmi ciziyo bize kosesine imza atmak kaliyo.bazisinda adami ciziyo sana sadece gulen yada aglayan olarak kas ve agiz cizmek kaliyo

3. bir Bakıma şu şekilde anlamak gerekli aslında:
    evet DOLAR ında bir ENFLASYONU var ..1950 lerdeki Amerikadaki DOLAR ile şimdiki AMERİKAdaki DOLAR aynı değil ..
    eski HOLYWOOD filmlerini görmüşsününüzdür
    veya bizim YEŞİLÇAM filmlerini
    "OĞLUMU bulana tam 100 000 lira"
    veya
    "BOMBAYI söylememi istiyorsanız TAM 1 000 000 usd bırakın" bugün kimse 1 000 000 usd için bomba YAPMIYOR..en kötüsü 10 000 000 dolarlarda..
    AÇIP bakın deep webden..
    fiyat listeleri VAR..
    BU yüzden son 2 HAFTADIR UÇAKLARA binmeyin diyoruz..
    oradn baktığımız kadar aynı 2012deki deep web videoları gibi yine bir firmanın uçakları düşürülecek peş peşe bu siz olmayın..

#######neyse olayımıza geri gelirsek:
    bizleri FENA KAZIKLARI GLOBAL yönetenler HATIRLAYIN daha bir kaç Sayfa önce (sayfa ayarım benim 40 mesaj alıyor sizinde öyle ayarlıysa üstte hemen) paylaştım 1990da bir Broadway veya doğan SLX demek = 60 000 usd demek ti...
    veya Dandirik bir müzik seti demek = 2000-3000 usd demekti...
    hatırlayın 1996 da sadece arama yapabilen bir CEP telefonu 2000-3000 usd idi..ama yıl 2000de öğrendik ki bunlar çinde KİLO ile satılıyormuşş
    aynı şekilde GÖZLÜK hani bilindik italyan markası varya güneş gözlüüğü KİLO ile geliyor ...sen ise zamanında 200-300 dolar veriyordun..
    şimdi ise 100 dolara en pahalısını alıyorsun ama geliş fiyatları yine aynı 3 usd ile 10 usd arası..
    işte bu yüzden optisyenler KÖŞE olmuştu 1990larda..
    peki YA lastik üreticileri en çok KAR unutmayın PETROkimya sektöründedir..adam çinden LASTİK ithal ediyor ..şuan en KRALI toptan fiyat 20-25 TL..
    KIŞ -yaz fark etmiyor..ama zamanında çakıyorlardı bizlere..
    neyse olay şu ASLINDA dünya büyük bir KRİZE doğru gidiyor....ÇÜNKÜ herkes ÇALIŞMADAN ÜRETMEDEN Kzanmak istiyor...gençlere bakıyorsunuz..kahvehane veya CAFE köşelerinde AĞIZLARINA almışlar KALIN bir çubuk duman çekiyorlar..ellerinde EN pahalı cep telefonu peki bunları HAK ediyor mu bu gençlik???
    Dayaksız eğitim diyorlar psikologlar..peki ŞOK tedavisi neden uyguluyorlar bazı tIP bilimleri...unutmayın GENÇLERİ arada bir ŞOKlayacaksın ki AKILLARI başlarına GELSİN..
    işte bu yüzden Salak bir gençlik oluştu 1990sonrası doğumlularda..her bir 10 yılda salaklaştırıldık...Artık AŞILARdan mı TV den mi internetten mi bilmiyorum..ama Torunlarıma AŞI yaptırtmadık..gerçekten Fark ediyor yaşıtları ile araları zeka olarak..
    Neyse üretmiyoruz SONUÇ olarak..ama DOLAR a bakıyorsnuz bizim PARAMIZ karşısında değer kazanmamış.???2001 ile 2013 e kadar
    DOLAR bazlı BORSA grafiğini de ekliyorum...birazdan..F/K YALANINI ispatları ile çürütmüştüm daha önce hatırlarsınız Türkiyede BORSAYI bizlere hep böyle pazarladılar..şimdi ise bizler ELİMİZDEKİNİ harcadık sattık yedik..üretmedik..sizce DOLAR halen aynı kalabilir mi? yoksa gerçekten bu ekonomistin dediği gibi MEDYA SOSYAL medya BİZLERE "
    SAT SAT bak dolar 9 TL oldu mu DİYECEK SONRA bir BAKACAZ 1 USD =31 TL olmuş
    ==???
    unutmayın MEDYA ve GLOBAL yönetenler BİRLİKTE çalışırlar..çalışmalar 3-5 YIL belki DAHA önce başlar...
    PSİKLOJİK etki ancak etki eder..BİLİNÇ altımızda şuan TEKNİK analiz vs..DOLAR ı 8 TL görsek SATMAYA programlıyız DEĞİL Mİ???
    ama öyle değil işte...
    BU ENFLASYON ortamı REELDE 2001 YILINDAKİ sadece konut fiyatlarını REFERANS dahi ALSAK 10 misli YAPMIYOR MY?===
    minimum TABİİ ki
    bana KALSA 20 misli
    çünkü o yıllarsa 15 000 TL ye alabildğim DENİZ manzaralı konut şuan 600 000 TL...
    bu HESAPTA ise TAm 40 msli YAPIYOR...ve adam satmıyor 600 000 TL ye..teklif ettim satmadı 900 000 TL istiyor..seneye 1200 000 TL yapacakmış GÜLÜYORUM sadece hazır alıcı bulnuş satmıyor seneye kadar bizler DOLAR tutar fazla kazanırız kriz gelirse KAPIYA 300 000TL ye dahi satar...
    neyse BU verdiğim örnek çok ciddi bir örnek..
    bakın DOLAR 2001den 2013 e kadar neredeyse hiç ARTIŞ göstermedi çünk ü bizler BORÇLANDIRILDIK ve harcama üretmeme toplumu oldul...
    şimdi GERÇEK anlamda dövizlerin RALLİ yapması gerekli...
    bir şekilde BORSAMIZ bundan olumsuz etkilenecek orası kesin..ama DİP nerede olur...NEREDEN tepki verdirirler bilinmez...
    fakat bildiğim bir konu varsa..ciddi anlamda BİZLERİN toplumsal OLARAK AŞIRIYA kaçtığımızdır..
    "

"
    peki DOLAR olarak XU100 grafiği neden BU şekilde 3 lü zirve sonrası SERT düşüyor??

aynı şekilde şuan amerikadaki fiyatlar dolar olarak 1990 ılı ile aynı değildir zaten olmamalıdırda..çünkü doların dahi bir Kaybı söz konsu..
    2001 ile 2013 arası evet dolar bir süre düşük faiz ile hatta eksi faiz ile tutulurken bizler %10 banka faizleri kırıldığı zaman dahi %15 tüketici kredilerinin altını göremedik.

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    bir Bakıma şu şekilde anlamak gerekli aslında:
    evet DOLAR ında bir ENFLASYONU var ..1950 lerdeki Amerikadaki DOLAR ile şimdiki AMERİKAdaki DOLAR aynı değil ..
    eski HOLYWOOD filmlerini görmüşsününüzdür
    veya bizim YEŞİLÇAM filmlerini
    "OĞLUMU bulana tam 100 000 lira"
    veya
    "BOMBAYI söylememi istiyorsanız TAM 1 000 000 usd bırakın" bugün kimse 1 000 000 usd için bomba YAPMIYOR..en kötüsü 10 000 000 dolarlarda..
    AÇIP bakın deep webden..
    fiyat listeleri VAR..
    BU yüzden son 2 HAFTADIR UÇAKLARA binmeyin diyoruz..
    oradn baktığımız kadar aynı 2012deki deep web videoları gibi yine bir firmanın uçakları düşürülecek peş peşe bu siz olmayın..

#######neyse olayımıza geri gelirsek:
    bizleri FENA KAZIKLARI GLOBAL yönetenler HATIRLAYIN daha bir kaç Sayfa önce (sayfa ayarım benim 40 mesaj alıyor sizinde öyle ayarlıysa üstte hemen) paylaştım 1990da bir Broadway veya doğan SLX demek = 60 000 usd demek ti...
    veya Dandirik bir müzik seti demek = 2000-3000 usd demekti...
    hatırlayın 1996 da sadece arama yapabilen bir CEP telefonu 2000-3000 usd idi..ama yıl 2000de öğrendik ki bunlar çinde KİLO ile satılıyormuşş
    aynı şekilde GÖZLÜK hani bilindik italyan markası varya güneş gözlüüğü KİLO ile geliyor ...sen ise zamanında 200-300 dolar veriyordun..
    şimdi ise 100 dolara en pahalısını alıyorsun ama geliş fiyatları yine aynı 3 usd ile 10 usd arası..
    işte bu yüzden optisyenler KÖŞE olmuştu 1990larda..
    peki YA lastik üreticileri en çok KAR unutmayın PETROkimya sektöründedir..adam çinden LASTİK ithal ediyor ..şuan en KRALI toptan fiyat 20-25 TL..
    KIŞ -yaz fark etmiyor..ama zamanında çakıyorlardı bizlere..
    neyse olay şu ASLINDA dünya büyük bir KRİZE doğru gidiyor....ÇÜNKÜ herkes ÇALIŞMADAN ÜRETMEDEN Kzanmak istiyor...gençlere bakıyorsunuz..kahvehane veya CAFE köşelerinde AĞIZLARINA almışlar KALIN bir çubuk duman çekiyorlar..ellerinde EN pahalı cep telefonu peki bunları HAK ediyor mu bu gençlik???
    Dayaksız eğitim diyorlar psikologlar..peki ŞOK tedavisi neden uyguluyorlar bazı tIP bilimleri...unutmayın GENÇLERİ arada bir ŞOKlayacaksın ki AKILLARI başlarına GELSİN..
    işte bu yüzden Salak bir gençlik oluştu 1990sonrası doğumlularda..her bir 10 yılda salaklaştırıldık...Artık AŞILARdan mı TV den mi internetten mi bilmiyorum..ama Torunlarıma AŞI yaptırtmadık..gerçekten Fark ediyor yaşıtları ile araları zeka olarak..
    Neyse üretmiyoruz SONUÇ olarak..ama DOLAR a bakıyorsnuz bizim PARAMIZ karşısında değer kazanmamış.???2001 ile 2013 e kadar
    DOLAR bazlı BORSA grafiğini de ekliyorum...birazdan..F/K YALANINI ispatları ile çürütmüştüm daha önce hatırlarsınız Türkiyede BORSAYI bizlere hep böyle pazarladılar..şimdi ise bizler ELİMİZDEKİNİ harcadık sattık yedik..üretmedik..sizce DOLAR halen aynı kalabilir mi? yoksa gerçekten bu ekonomistin dediği gibi MEDYA SOSYAL medya BİZLERE "
    SAT SAT bak dolar 9 TL oldu mu DİYECEK SONRA bir BAKACAZ 1 USD =31 TL olmuş
    ==???
    unutmayın MEDYA ve GLOBAL yönetenler BİRLİKTE çalışırlar..çalışmalar 3-5 YIL belki DAHA önce başlar...
    PSİKLOJİK etki ancak etki eder..BİLİNÇ altımızda şuan TEKNİK analiz vs..DOLAR ı 8 TL görsek SATMAYA programlıyız DEĞİL Mİ???
    ama öyle değil işte...
    BU ENFLASYON ortamı REELDE 2001 YILINDAKİ sadece konut fiyatlarını REFERANS dahi ALSAK 10 misli YAPMIYOR MY?===
    minimum TABİİ ki
    bana KALSA 20 misli
    çünkü o yıllarsa 15 000 TL ye alabildğim DENİZ manzaralı konut şuan 600 000 TL...
    bu HESAPTA ise TAm 40 msli YAPIYOR...ve adam satmıyor 600 000 TL ye..teklif ettim satmadı 900 000 TL istiyor..seneye 1200 000 TL yapacakmış GÜLÜYORUM sadece hazır alıcı bulnuş satmıyor seneye kadar bizler DOLAR tutar fazla kazanırız kriz gelirse KAPIYA 300 000TL ye dahi satar...
    neyse BU verdiğim örnek çok ciddi bir örnek..
    bakın DOLAR 2001den 2013 e kadar neredeyse hiç ARTIŞ göstermedi çünk ü bizler BORÇLANDIRILDIK ve harcama üretmeme toplumu oldul...
    şimdi GERÇEK anlamda dövizlerin RALLİ yapması gerekli...
    bir şekilde BORSAMIZ bundan olumsuz etkilenecek orası kesin..ama DİP nerede olur...NEREDEN tepki verdirirler bilinmez...
    fakat bildiğim bir konu varsa..ciddi anlamda BİZLERİN toplumsal OLARAK AŞIRIYA kaçtığımızdır..
    "

"
    peki DOLAR olarak XU100 grafiği neden BU şekilde 3 lü zirve sonrası SERT düşüyor??

aynı şekilde şuan amerikadaki fiyatlar dolar olarak 1990 ılı ile aynı değildir zaten olmamalıdırda..çünkü doların dahi bir Kaybı söz konsu..
    2001 ile 2013 arası evet dolar bir süre düşük faiz ile hatta eksi faiz ile tutulurken bizler %10 banka faizleri kırıldığı zaman dahi %15 tüketici kredilerinin altını göremedik.
    2001 krizini grafiklere bakarak onceden tahmin edebildiniz mi

5.  Alıntı Originally Posted by astsubyee Yazıyı Oku
    2001 krizini grafiklere bakarak onceden tahmin edebildiniz mi

Aslında soruyu şu şekilde SORSANIZ grafikten de belli o kısım ..
    "28 şubat sürecinde MAL satmadan beklediniz mi ?" olabilir di
    CEVAP kesinlikle malı boşalttım
    yeni sorunuz şu şekilde olabilir di
    "peki grafikten sonra 28 şubat 1998 sonrası borsa neredeyse 12500 dolar bazlıdan 17500 lere çıkartıldı malı kimler ALDI?="
    CEVAP: hep söylediğim TR yi uzaktan yönetenler vatandaştan malı topladı Siyasi istikrrarile Kandırıp 16000ler ortalama ile yine vatandaşa KAKAladılar.
    Yeni sorunuz şöyle olsun "
    peki 1998 ortasında dolar bazında ani sert düşüş oluyor ve borsa dolar bazlı 7000lere kadar düşüyor tahmin ettiniz mi?"
    HAYIR tahmin etmedim kimse tahmin etmedi edemezdi çünkü o yıllarda DOLAR bazlı bakmak grafiklere bir çok kimsenin aklına gelmiyordu..ben girip borsaya çıktım 2000yılı KRİZİ beklenmiyordu ancak DİJİTAL kaos Bekleniyordu diye 2000 yılı çıkışı gelmeden Sattık..bekledik ..ancak nasıl bekledik...????
    hazır deprem sonrasıydı..konut fiyatları çok hızlı artıyordu konutta bekledik..arsa fiyatları aşırı uçuktu o yıllarda..
    yıllık %50 60 bıraktı konut sektörü o zaman çünkü diplerdeydi..sonra Döviz tuttum ama ŞANs ile tuttum bir gece de
    elimdeki birikmiş dolar neredeyse iki katı oldu..2001 de VADELİ ye geçtik..
    çünkü %35-40 faizler vardı..3 aylık iyi bırakıyordu..borsaya tekrar 2001 sonlarında girdik hemde TAHMİN edin hangi hisse ile???
    TSKB ile...elimizde tutsak zengindik..
    bi arkadaş bile şöyle dedi nereden buluyorsun böyle hisseleri?
    tabii yine dolar bazlı bakmıyorduk GRAFİKLERE bugünlerde çok şanslısınız aslında..elinizin altında bir çok olanak VAR..
    ANCAK şuan dünyanın bir numaralı kazandıracak emtiası ALTIN olacak...Globaller printerdan bastıkları dolar ile devamlı AÇIĞA satarak baskılıyorlar..çünkü ellerinde ki güç sonsuz...
    BAKIN tekrar ediyorum: DOLAR 6 TL yi NE kadar hızlı geçerse BİZİM BORSAmız KÜÇÜK bir düşüş tepkisi VERİR ancak sonrası RALLİ olur..ama birileri TARAFINDAN FAİZ ile BASKILANIRSA HIZLA 2019 yazı sonrası 70 000 i aşağı kırarız..

bu ülkede GİZLİ bir enflasyon oldu...haberimiz yok 2001 ile 2013 arası..ama KAĞIT üstünde yok ...

dikkatli olun SEPET yapın kendinize DOLAR-altın-borsa
    ACELE etmeyin GRAFİKLER acele edenleri SEVMEZ...
    BORSA ekranı takip etmeyin çünkü günlükçü DEĞİLSENİZ..Sizler için aylık grafikler daha önemli..

############
    umarım fatih portakalın dediği gibi bu iktidar kalmalı ve yüzleşmeli demişti...
    bakalım DEDİKLERİ gibi ZİHNİMİZE kazıdıkları "DOLAR 8 TL olursa sat" EMRİNE karşı koyabilecekmiyiz?
    unutmayın BORSANIN dolar bazlı grafiğinde 20 000 civarıyız..bunun 6000lere KADAR yolu var...
    yani neredeyse 3 MİSLİ...bunun olabilmesi için TRY bazında düşüş olmaz ..ama 2 yıl-3 yıl sabit kaldırır bizi EĞER ki dolar
    gerçekten DEEP WEB te anlatıldığı gibi 16-17 TL olursa gerçekleşir...
    ADAMLAR atalarına çok saygılılar onların kitaplarındaki teknik analiz illa çıksın diye uğraşıyorlar..
    dediğim gibi DOLAR 3 misli Artarsa dolar bazlı teknik analizler tutar..bizler 70 000 i bile görmeyiz belki 80 000 altına sarkmayız..ancak dedikleri GİBİ gerçekten 7-8 tl bir dolarda belki 70 000 ler görülür ama dipler olur..
    dolar buralarda kalırsa EN VAHİMİ olur...HARCAMALAR artar...İHRACAT artmaz ve borsamız için daha düşük seviyeler görülür..
    benim kişisel GÖRÜŞÜM:2019sonuna kadar 11500-12500dolar bazlı endeksin altına inmeyiz...tabii ERSOYDELTA böyle dedi diye..balıklama atlamayın..ancak şirketlerin BORÇLARI dolar ile biliyorsunuz..Paylaştığım videolarda ki gçen sayfalardaki ekonomist DAYInın dediği gibi dolar ani RALLİ ile
    aynı iranda olduğu gibi HIZLA artarsa ÖNCE en borçlulardan başlayıp zincirleme ZARARLAR küçülmeler gelir..
    ancak KORKMAYINNNN......
    ÇÜNKÜÜÜÜÜ BANKA BORÇLARIda DAHİL HEPSİİİİİİİ
    SİGORTALI...
    ancak SİGORTA limiti nereye kadar kapsıyor işte o kısım da soru işaretleri mevcut..
    yani sigorta şirketi belki limiti 5 TLye kadar koydu üstündeki tüm zarar BORÇLUYA ait...belki 6 TL belki 7 TL belkide 10TL
    bunu belirleyen sigorta PRİMLERİ maalesef ki..
    bizim iş adamları çok PRİM ödemek istemezler..
    yani belki adam 1 dolarda 2 tl zarar ediyor belki 3 TL bunu bizler şimdilk bilmiyoruz...bildiğim bir konu varsa
    önceki DÖVİZ ve bors tahminlerimi grafikle paylaşmıştım büyük ihtimalle dolar sene sonuna kadar 5,74TL yi geçemeyecek..
    6,3TL zirvesi 2019 nisan-haziran a kalıyor..
    yani ben öyyle şiddetli ARTIŞ beklemiyorum
    ama istesinler HALKB ı batırırlar yine yaparlar...ne de olsa vatandaş toplamadı mı?
    işte bunlar olmasın istiyorsanız DOLAR ı STOKLAYIN...ama banka hesabında tutmayın %50 si sizde KAYIT dışında kalsın ne olur ne olmaz..
    BAKIN özbekistan örneği ni fark ettiniz mi bilmiyorum oranın USDUZS para birimi aynı bizim USDTRY gibi sadece sıfırları FAZLA..
    şuan orada 1 USD=8000uzs civarı..
    XU030 hissesini BATIRDILAR bu ülkede vatandaşa hepsini sattıktan sonra bi halkb mı batmayacak..
    vatandaştan geri almak için yaparlar..o yüzden CEPHANELERİ ayrı ceplere yerleştirin hepsini kullanmayın..

video daki dayı 17 TL dolar demekte ERSOYDELTA yıl sonuna kadar 5,74 Geçilmez demekte bakalım ne olacak...ama O dayı 2022 için bu tahmini verdi..

kendin bunlari uygula zengin ol...bu dediklerine gore herjes cephe alsa kim kimin parasini utacak..yarinin ne olacagi bilinmezken sonra olacaklari bilmek senin isinse kendin uygula kendingotur mali..millete incif agaci diksen, yine kendine dik..bu memlekette ekonomist yoktur..olanazda. niye cunku hepsi bir calisandir.. bilseler niye maasla calussinlar..sen bari biraz daha fazla bilgin varsa ders ver onlara.

7.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    kendin bunlari uygula zengin ol...bu dediklerine gore herjes cephe alsa kim kimin parasini utacak..yarinin ne olacagi bilinmezken sonra olacaklari bilmek senin isinse kendin uygula kendingotur mali..millete incif agaci diksen, yine kendine dik..bu memlekette ekonomist yoktur..olanazda. niye cunku hepsi bir calisandir.. bilseler niye maasla calussinlar..sen bari biraz daha fazla bilgin varsa ders ver onlara.
    Haklı olduğun konu:
    evet ülkede ekonomist yok işi bilen ekonomistler ise zaten televizyonlara çıkmaz..
    çıkanlara gelirsek AYLIK maaşları 50 000 USD leri buluyor YILLIK transfer ücretleri vardır birde aynı
    futbolcular gibi o ücretler ise EŞİTTİR bir adet RANGE rover full pakettir. veya eşdeğerdir..
    hiç Twitter veya instagram hesaplarına BAKTINIZ mı?
    DEALER lar bile altlarında 200-300bin TL lik araçlarla geziyor..
    kısacası bu memlekette komisyoncu olacaksın..
    kısacası MEDYAnın AMACI seni,ahmeti mehmeti bir DÜŞÜNCE ile bir tARAFA çekip TEK TUŞLA veya
    başka ifadeyle TEK atışla indirmek istemektedir..
    bu yaşıma kadar aracı kurumlara güvenmedim..güvenmemde..çünkü senin sırtından KAZANAN bir kuruma güvenemezsin..istediği kadar denetlensinler sonuçta denetleyende onların sırtından kazanıyor..
    bu olay şu muhabbete geliyor..memur maaşları helal mi içinde fuhuş vergisi yok mu?
    konuya gelirsek: Toplumun Zararı beni etkiliyor..bunu forumlarımda yazdım defalarca ..aracı kurumların ne mal olduklarını yazdım..
    Ekonomistlerin aracı kurum personellerinin aldıkları maaşları yazdım..
    Benim amacım arada ZIT düşüncesi olanların düşünce yapılarını GELİŞTİRMEK...
    bu ülke %95 müslüman ama ilk emir "oku" ve " düşünmezmisin" demektedir ..fakat kimse düşünmüyor..çok ilginç değil mi?
    ondan sonra Elhamdürillah...

seni kandıranlardan HESAP sor önce sonra gel bana fikirlerini kendine SAKLA diye öneride bulun?

kaç tane YASA biliyorsun?
    kaç tane DEvlet görevlisinden hesap sordun bugüne kadar
    ?
    kaç tane aracı kurumu SPK ya sikayet ettin? üstelik sana yapılan için değil tanımadığın insanlara yapılanalr için?
    işte bak SEN ve seNİN mantığında olanlar KENDİSİNİ düşündüğü için
    aynı Hz.Muhammed S.av ın savaşta arkasından geri çağırdıkları gibisin..ZORA geldin mi kaçarsın..
    ama zorluklarla mücade edersen ne olursa olsun her şeyi feda edercesine mücadele edersen sonunda kazanırsın..
    işte senin gibiler zora gelirse kaçar..kaybeder ama susar..sırtına KAMÇI vururlar çalışır..çünkü içlerinde düşünce gücü yoktur.

############################

yukarıdaki son 40 mesajı okuyunuz.
    ############################
    yeni bir GRAFİK
    ekliyorum USD / ruble
    dikkat edin bu grafiğe
    bu hareketi yakında rus rublesi yaparsa
    devamında bizler ralli yapabiliriz..unutmayın GLOBAL sermaye BEDAVACIDRI..öldürmeden gelmez...
    bizleri 1990larda defalarca öldürdüler aslında..
    HER sene bir ekonomik kriz geçirdik..kısacası AŞIRI ucuz olduk sonrasında aşırı pahalı olduk..şimdi SIRADAKİ
    aşırı ucuz olmak...çünkü bizim vatandaş çokkk SAF çokkk
    F/K yalanını NASIL ispatladım hİÇ AÇIP baktınız mı ????

8.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Aslında soruyu şu şekilde SORSANIZ grafikten de belli o kısım ..
    "28 şubat sürecinde MAL satmadan beklediniz mi ?" olabilir di
    CEVAP kesinlikle malı boşalttım
    yeni sorunuz şu şekilde olabilir di
    "peki grafikten sonra 28 şubat 1998 sonrası borsa neredeyse 12500 dolar bazlıdan 17500 lere çıkartıldı malı kimler ALDI?="
    CEVAP: hep söylediğim TR yi uzaktan yönetenler vatandaştan malı topladı Siyasi istikrrarile Kandırıp 16000ler ortalama ile yine vatandaşa KAKAladılar.
    Yeni sorunuz şöyle olsun "
    peki 1998 ortasında dolar bazında ani sert düşüş oluyor ve borsa dolar bazlı 7000lere kadar düşüyor tahmin ettiniz mi?"
    HAYIR tahmin etmedim kimse tahmin etmedi edemezdi çünkü o yıllarda DOLAR bazlı bakmak grafiklere bir çok kimsenin aklına gelmiyordu..ben girip borsaya çıktım 2000yılı KRİZİ beklenmiyordu ancak DİJİTAL kaos Bekleniyordu diye 2000 yılı çıkışı gelmeden Sattık..bekledik ..ancak nasıl bekledik...????
    hazır deprem sonrasıydı..konut fiyatları çok hızlı artıyordu konutta bekledik..arsa fiyatları aşırı uçuktu o yıllarda..
    yıllık %50 60 bıraktı konut sektörü o zaman çünkü diplerdeydi..sonra Döviz tuttum ama ŞANs ile tuttum bir gece de
    elimdeki birikmiş dolar neredeyse iki katı oldu..2001 de VADELİ ye geçtik..
    çünkü %35-40 faizler vardı..3 aylık iyi bırakıyordu..borsaya tekrar 2001 sonlarında girdik hemde TAHMİN edin hangi hisse ile???
    TSKB ile...elimizde tutsak zengindik..
    bi arkadaş bile şöyle dedi nereden buluyorsun böyle hisseleri?
    tabii yine dolar bazlı bakmıyorduk GRAFİKLERE bugünlerde çok şanslısınız aslında..elinizin altında bir çok olanak VAR..
    ANCAK şuan dünyanın bir numaralı kazandıracak emtiası ALTIN olacak...Globaller printerdan bastıkları dolar ile devamlı AÇIĞA satarak baskılıyorlar..çünkü ellerinde ki güç sonsuz...
    BAKIN tekrar ediyorum: DOLAR 6 TL yi NE kadar hızlı geçerse BİZİM BORSAmız KÜÇÜK bir düşüş tepkisi VERİR ancak sonrası RALLİ olur..ama birileri TARAFINDAN FAİZ ile BASKILANIRSA HIZLA 2019 yazı sonrası 70 000 i aşağı kırarız..

bu ülkede GİZLİ bir enflasyon oldu...haberimiz yok 2001 ile 2013 arası..ama KAĞIT üstünde yok ...

dikkatli olun SEPET yapın kendinize DOLAR-altın-borsa
    ACELE etmeyin GRAFİKLER acele edenleri SEVMEZ...
    BORSA ekranı takip etmeyin çünkü günlükçü DEĞİLSENİZ..Sizler için aylık grafikler daha önemli..

############
    umarım fatih portakalın dediği gibi bu iktidar kalmalı ve yüzleşmeli demişti...
    bakalım DEDİKLERİ gibi ZİHNİMİZE kazıdıkları "DOLAR 8 TL olursa sat" EMRİNE karşı koyabilecekmiyiz?
    unutmayın BORSANIN dolar bazlı grafiğinde 20 000 civarıyız..bunun 6000lere KADAR yolu var...
    yani neredeyse 3 MİSLİ...bunun olabilmesi için TRY bazında düşüş olmaz ..ama 2 yıl-3 yıl sabit kaldırır bizi EĞER ki dolar
    gerçekten DEEP WEB te anlatıldığı gibi 16-17 TL olursa gerçekleşir...
    ADAMLAR atalarına çok saygılılar onların kitaplarındaki teknik analiz illa çıksın diye uğraşıyorlar..
    dediğim gibi DOLAR 3 misli Artarsa dolar bazlı teknik analizler tutar..bizler 70 000 i bile görmeyiz belki 80 000 altına sarkmayız..ancak dedikleri GİBİ gerçekten 7-8 tl bir dolarda belki 70 000 ler görülür ama dipler olur..
    dolar buralarda kalırsa EN VAHİMİ olur...HARCAMALAR artar...İHRACAT artmaz ve borsamız için daha düşük seviyeler görülür..
    benim kişisel GÖRÜŞÜM:2019sonuna kadar 11500-12500dolar bazlı endeksin altına inmeyiz...tabii ERSOYDELTA böyle dedi diye..balıklama atlamayın..ancak şirketlerin BORÇLARI dolar ile biliyorsunuz..Paylaştığım videolarda ki gçen sayfalardaki ekonomist DAYInın dediği gibi dolar ani RALLİ ile
    aynı iranda olduğu gibi HIZLA artarsa ÖNCE en borçlulardan başlayıp zincirleme ZARARLAR küçülmeler gelir..
    ancak KORKMAYINNNN......
    ÇÜNKÜÜÜÜÜ BANKA BORÇLARIda DAHİL HEPSİİİİİİİ
    SİGORTALI...
    ancak SİGORTA limiti nereye kadar kapsıyor işte o kısım da soru işaretleri mevcut..
    yani sigorta şirketi belki limiti 5 TLye kadar koydu üstündeki tüm zarar BORÇLUYA ait...belki 6 TL belki 7 TL belkide 10TL
    bunu belirleyen sigorta PRİMLERİ maalesef ki..
    bizim iş adamları çok PRİM ödemek istemezler..
    yani belki adam 1 dolarda 2 tl zarar ediyor belki 3 TL bunu bizler şimdilk bilmiyoruz...bildiğim bir konu varsa
    önceki DÖVİZ ve bors tahminlerimi grafikle paylaşmıştım büyük ihtimalle dolar sene sonuna kadar 5,74TL yi geçemeyecek..
    6,3TL zirvesi 2019 nisan-haziran a kalıyor..
    yani ben öyyle şiddetli ARTIŞ beklemiyorum
    ama istesinler HALKB ı batırırlar yine yaparlar...ne de olsa vatandaş toplamadı mı?
    işte bunlar olmasın istiyorsanız DOLAR ı STOKLAYIN...ama banka hesabında tutmayın %50 si sizde KAYIT dışında kalsın ne olur ne olmaz..
    BAKIN özbekistan örneği ni fark ettiniz mi bilmiyorum oranın USDUZS para birimi aynı bizim USDTRY gibi sadece sıfırları FAZLA..
    şuan orada 1 USD=8000uzs civarı..
    XU030 hissesini BATIRDILAR bu ülkede vatandaşa hepsini sattıktan sonra bi halkb mı batmayacak..
    vatandaştan geri almak için yaparlar..o yüzden CEPHANELERİ ayrı ceplere yerleştirin hepsini kullanmayın..

video daki dayı 17 TL dolar demekte ERSOYDELTA yıl sonuna kadar 5,74 Geçilmez demekte bakalım ne olacak...ama O dayı 2022 için bu tahmini verdi..
    Suan emlak faiz oranlarinida yukari cektiler.kucuk yatirimcilarin bi kapisini daha kapadilar.dediginiz gibi altin.dolar.borsa ve faiz diye 4 secenek kaldi.yarindan itibaren bankalarla yada araci kurumlarla islem yapabildigimiz borsa ve faiz.diger tarafta printerden karsiliksiz basilan dolar ve benim degerinin nedenini hic anlamadigim altinin (nedense ben altinin neden degerli metal oldugunu anlamis degilim.ne ise yarar kardesim bu sari metal.bence erkeklerde kisirliga bile yol aciyo olabilir rivayete gore belkide peygamberimiz o yuzden erkeklere altin takmayi yasakladi)kapismasini izleyecegiz hep beraber.
    1.Altin dususte(dususte cogu kimse almaz)
    2.dolar dususte (dussun diplerden aliriz )
    3 faiz (yatirim yapacaklarin ayaklari gotune vurur hemen faize yatirayim diyerek)
    Bugun itibariyle Benim analizim tek kapi biraktilar oda faizdir.peki faiz kimin isine gelir sayin ersoy bey

Sayfa 40/61 İlkİlk ... 30383940414250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •