Sayfa 333/416 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon
Arama sonucu : 3321 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: MERKO - Merko Gıda

1. Salçalar domates fiyatı ,tarlada 30 kuruş olmuş bu sezon.
    Bir de bugün haberlerde salça ile ilgili yeni bir tebliğ yayınlanmış.haberin etkisi olur mu ,olmaz mı
    Pazartesi belli eder kendini.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

2. Satılacak mı yoksa ? y.t.d ....
    Haddini aşan şey zıddına döner.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Kentteki carrefour daki gibi bedelli geldi.Hadi hayırlısı

4.  Alıntı Originally Posted by selçukoğlu Yazıyı Oku
    Kentteki carrefour daki gibi bedelli geldi.Hadi hayırlısı
    hocam 1 liramı vereceğiz lot başı. 1000 lotum var diyelim. %90 ı silinecek 100 lotum kalacak
    100 lot 10 katı bedelli desek bin lot eder. o da bin lira ediyor. tavan serisi mi başlıyacak bu durumda

5. Bu bedelliyi becerebilir ve gelen parayı doğru kullanabilirse merko birkaç sınıf atlar.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by dide Yazıyı Oku
    bu bedelliyi becerebilir ve gelen parayı doğru kullanabilirse merko birkaç sınıf atlar.

Redmi note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bır de soyle bır durum var.

1 tl nomınal bedelın altında bedellıye gırmemek dıye bırsey vardı.spk buna dıkkat edıyormus.

Sımdı bu 2.15 tl %89 oranında sermaye azaltacak ve fıyat o oranda artacak
    2.15 *0,89 = 4 tl fıyat olacak sermaye azaltınca

ardından eş zamanlı olarak 4 tl fıyat uzerınden yuzde 1000 sermaye arttırım yapınca
    4 % 1000 = 0.40 kurus olacak fıyat.nomınal degerın yarısından da asagıya..(bu ornek su andakı 2.15 fıyat uzerınden yapılmıstır)

oluyor mu boyle ızın verıyorlar mı nomınal bedelın altındakı bedellı sermaye arttırımlarına?
    ))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kenttekı arkadaslar ıle pek cok bılgı paylasımında bulunduk.sıra burada bılgı paylasımında .ukalalık yapmadan edep sınırları ıcerısınde paylasım yapalım derım..

7.  Alıntı Originally Posted by Unutmam Yazıyı Oku
    hocam 1 liramı vereceğiz lot başı. 1000 lotum var diyelim. %90 ı silinecek 100 lotum kalacak
    100 lot 10 katı bedelli desek bin lot eder. o da bin lira ediyor. tavan serisi mi başlıyacak bu durumda
    Başladı bile
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. İlk defa böyle bir sermaye artırımına denk geliyorum, açıkçası benim pek bilgim yok ama 60 milyon sermaye artırılacak ise her bir lot için 1 lira verilmesi gerekiyor, dolayısı ile 1000 lot için 1000 lira çıkacak cebimizden,bu yönüyle çok cazip.
    Sermaye azaltımı olduğu için ilk kısımda 1000 lot hisseniz var ise bu 100 lira düşecek ama değeri 21,5 lira olacak şu anki fiyatı ile. Bundan sonra aynı zamanda sermaye 6 milyondan 66 milyona çıkacak ,buradaki Rüçhan hesabını bilmiyorum.
    Merko zaten iyi bir şirket aslında. 120 milyon piyasa değerindeki şirkete 60 milyon para girecek ve geçmiş yıl zararları da sıfırlanacak. Çok önemli bir rakam. Bu tür sermaye artırımalarında dolaşımdaki hisse sayısı da azalır genelde.
    Diğer bir tarafta merko bistte yıllardır prim yapmayan ender sirketlerden, bu sermaye artırımı ile iyi bir tahta yapıcısı tahtayı baya yukarılara sürebilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
     Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    bır de soyle bır durum var.

1 tl nomınal bedelın altında bedellıye gırmemek dıye bırsey vardı.spk buna dıkkat edıyormus.

Sımdı bu 2.15 tl %89 oranında sermaye azaltacak ve fıyat o oranda artacak
    2.15 *0,89 = 4 tl fıyat olacak sermaye azaltınca

ardından eş zamanlı olarak 4 tl fıyat uzerınden yuzde 1000 sermaye arttırım yapınca
    4 % 1000 = 0.40 kurus olacak fıyat.nomınal degerın yarısından da asagıya..(bu ornek su andakı 2.15 fıyat uzerınden yapılmıstır)

oluyor mu boyle ızın verıyorlar mı nomınal bedelın altındakı bedellı sermaye arttırımlarına?
    ))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kenttekı arkadaslar ıle pek cok bılgı paylasımında bulunduk.sıra burada bılgı paylasımında .ukalalık yapmadan edep sınırları ıcerısınde paylasım yapalım derım..
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : dide; 03-09-2020 saat: 12:42.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 333/416 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •