Sayfa 334/416 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384 ... SonSon
Arama sonucu : 3321 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: MERKO - Merko Gıda

1. Gökays buraya da gelmiş Hoş geldin. Bende bugün giriş yaptım. Bu ara bedelli yapacak şirketler revaçta. Artı, akyho ve merko gibi. Gıda şirketleri de revaçta. Merko, fade, tkuru, etiler hatta kent. Bakalım bizde nasibimizde ne düşerse alırız umarım buradan

2.  Alıntı Originally Posted by lithium Yazıyı Oku
    gökays buraya da gelmiş hoş geldin. Bende bugün giriş yaptım. Bu ara bedelli yapacak şirketler revaçta. Artı, akyho ve merko gibi. Gıda şirketleri de revaçta. Merko, fade, tkuru, etiler hatta kent. Bakalım bizde nasibimizde ne düşerse alırız umarım buradan
    azız dostum zaten hesap ortada. Bunu buradan böl 0.40 kurus eder..
    Elındekı lot sayısı artar su bu.bır de bunun bedellı sermaye artısı fılan var nomınal deger altında..bır suru konu.

Zaten kentteyken yenı hısseyı konusmustuk ozelden bırkac arkadasla.

Ne guzel iş sermaye azalt fıyatı yukselt lotu azalt mıllettekı....sonra 1000 bedellı ver 1 tl den borcları sıfırlamaya calıs mılletın elındekı lotları arttır bu seferde

e hesap kıtap denen bırsey var.nomınal bedelın altında olursa kendİn odersın holdingin öder ...o zaman nomınalın altında tutmayacaksın bedellı bolununce.e nomınal altında tutmayacaksan cıkaracagın fıyatda bellı

Onun hesabıda kolay.az once yazdım zaten basıt ayrıntılara gırmeden.

3.  Alıntı Originally Posted by dide Yazıyı Oku
    ilk defa böyle bir sermaye artırımına denk geliyorum, açıkçası benim pek bilgim yok ama 60 milyon sermaye artırılacak ise her bir lot için 1 lira verilmesi gerekiyor, dolayısı ile 1000 lot için 1000 lira çıkacak cebimizden,bu yönüyle çok cazip.
    Sermaye azaltımı olduğu için ilk kısımda 1000 lot hisseniz var ise bu 100 lira düşecek ama değeri 21,5 lira olacak şu anki fiyatı ile. Bundan sonra aynı zamanda sermaye 6 milyondan 66 milyona çıkacak ,buradaki rüçhan hesabını bilmiyorum.
    Merko zaten iyi bir şirket aslında. 120 milyon piyasa değerindeki şirkete 60 milyon para girecek ve geçmiş yıl zararları da sıfırlanacak. çok önemli bir rakam. Bu tür sermaye artırımalarında dolaşımdaki hisse sayısı da azalır genelde.
    Diğer bir tarafta merko bistte yıllardır prim yapmayan ender sirketlerden, bu sermaye artırımı ile iyi bir tahta yapıcısı tahtayı baya yukarılara sürebilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Redmi note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kent te yıllardır prım yapmıyordu.bedellı acıkladı olanı gorduk.bu hısse yıllardır surundurdu herkesı...

Bakıp gorecegız devre kesıcıler brut takaslar tek fıyatlar...bunye alısık hazmederız ınsallah dusundugumuz gıbı olursa..
    Zaten hersey onceden ongoruyle baslar tutarsa devam tutmazsa baska ongoruye

Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    bır de soyle bır durum var.

1 tl nomınal bedelın altında bedellıye gırmemek dıye bırsey vardı.spk buna dıkkat edıyormus.

Sımdı bu 2.15 tl %89 oranında sermaye azaltacak ve fıyat o oranda artacak
    2.15 *0,89 = 4 tl fıyat olacak sermaye azaltınca

ardından eş zamanlı olarak 4 tl fıyat uzerınden yuzde 1000 sermaye arttırım yapınca
    4 % 1000 = 0.40 kurus olacak fıyat.nomınal degerın yarısından da asagıya..(bu ornek su andakı 2.15 fıyat uzerınden yapılmıstır)

oluyor mu boyle ızın verıyorlar mı nomınal bedelın altındakı bedellı sermaye arttırımlarına?
    ))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kenttekı arkadaslar ıle pek cok bılgı paylasımında bulunduk.sıra burada bılgı paylasımında .ukalalık yapmadan edep sınırları ıcerısınde paylasım yapalım derım..

Harika.Gökays üstad da burada.Benim merak ettiğim şey %89 azaltım sonrasında
    örneğin 1 lotum kalsa bu 1 lot için 1000 lot alabileceğim ancak 1000 TL ödemem gerekmiyecek mi%
    Diğer bir örnekle 100 lotun kalsa 100 BİN LOT bedelli alabileceğim ancak 100 Bin TL ödemem gerekmiyecek mi sayın Gökays?
    Saygılar.YTD.

Brko bedelli yaptı nominal değer altında yanlış hatırlamıyorsam
     Alıntı Originally Posted by Mgus Yazıyı Oku
    Harika.Gökays üstad da burada.Benim merak ettiğim şey %89 azaltım sonrasında
    örneğin 1 lotum kalsa bu 1 lot için 1000 lot alabileceğim ancak 1000 TL ödemem gerekmiyecek mi%
    Diğer bir örnekle 100 lotun kalsa 100 BİN LOT bedelli alabileceğim ancak 100 Bin TL ödemem gerekmiyecek mi sayın Gökays?
    Saygılar.YTD.
    SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

6. Merko nominal değerinin alltında sermaye artırımı yapmak istemiyorsa fiyatı 5,30 'a kadar götürmek zorunda. %89 sermaye azaltımı.. 5,30*1,89 =1001.... %1000 sermaye artırımı ile 1001/1000 = fiyat 1 tl olur. Ama geçmişte nominal değerin altında da sermeye artırımına giden olmuştu yanılmıyorsam. Valla bekleyip görecez. Bir tane hatırlıyorum favori dinlenme teseisleri vardı eş zamanlı sermaye azaltımı ve artırımı yaptı sonrasında birkaç sene sonra süreci yönetemedi batttı. Merko süreci iyi yönetirse güzel bir çıkış yakalayabilir bu pandemi sürecinde. Yav ne bileyim kafam karışık . Daha sağlıklı düşünen arkadaşlardan fikir alışverişi bekliyorum benim kafa durdu kardeşler.
    Toprağımızın Üstünde Şerefsiz Yaşamaktansa,Toprağın Altında Yatmayı ŞEREF Sayarız...

7.  Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    bır de soyle bır durum var.

1 tl nomınal bedelın altında bedellıye gırmemek dıye bırsey vardı.spk buna dıkkat edıyormus.

Sımdı bu 2.15 tl %89 oranında sermaye azaltacak ve fıyat o oranda artacak
    2.15 *0,89 = 4 tl fıyat olacak sermaye azaltınca

ardından eş zamanlı olarak 4 tl fıyat uzerınden yuzde 1000 sermaye arttırım yapınca
    4 % 1000 = 0.40 kurus olacak fıyat.nomınal degerın yarısından da asagıya..(bu ornek su andakı 2.15 fıyat uzerınden yapılmıstır)

oluyor mu boyle ızın verıyorlar mı nomınal bedelın altındakı bedellı sermaye arttırımlarına?
    ))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kenttekı arkadaslar ıle pek cok bılgı paylasımında bulunduk.sıra burada bılgı paylasımında .ukalalık yapmadan edep sınırları ıcerısınde paylasım yapalım derım..
    hesabınız yanlış.
    Son düzenleme : HEG; 03-09-2020 saat: 16:37.

8.  Alıntı Originally Posted by mgus Yazıyı Oku
    harika.gökays üstad da burada.benim merak ettiğim şey %89 azaltım sonrasında
    örneğin 1 lotum kalsa bu 1 lot için 1000 lot alabileceğim ancak 1000 tl ödemem gerekmiyecek mi%
    diğer bir örnekle 100 lotun kalsa 100 bin lot bedelli alabileceğim ancak 100 bin tl ödemem gerekmiyecek mi sayın gökays?
    Saygılar.ytd.
    kentın aynısı.hıcbır degısıklık yok.

Nasıl orada 1 lotun 6,59 tane oldu ve sen 6,59 ödedin.burada da o hesap.

Sunu unutmayalım kent .%659,2 bedellı arttırım: 1 lot ıcın 6,59 tl ödedin .....
    Merko % 1000 1 lota 10 tl odedın 11 lotun oldu mu yoksa

100 lotun varsa 1000 tl mı acaba ve hesabında 1100 lot mu?

Asıl iş ruchanlarda...holdıng payları salacak mı salmayacak mı.spk ızın vereck mı vermeyecek mı?
    Yuzde 1000 fazla yuzde 400-500 mu dıyecek bır suru soru...

Sayfa 334/416 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •