Sayfa 411/416 İlkİlk ... 311361401409410411412413 ... SonSon
Arama sonucu : 3321 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: MERKO - Merko Gıda

1. Dolar olmuş 8.50 hammaddeniz gariban Turk çiftçisinin zebil olmuş domatesi meyvesi ...satışınız euro ve dolar ile bedelli yaptiniz,frigo ile ortak oldunuz,bu saatden sonra da kâr edemeyin zarar edin,size madalya takalim yatirimcilar olarak..azicik insafiniz kabiliyetiniz ve etik degeriniz kaldiysa bu şirketi kar eder hale getirirsiniz hem siz hem paydaslariniz kazanir..tabi siz bilirsiniz........
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

2. Merkoya spekülatif işlem bütçemi ayırmıştım. Temeli umurumda değildi. 3 aydır işlem yapıyorum, kârım zararım olmadı ama tahtayı tanıyıp, ciddi düşüşü de görünce bu hissenin ederi nedir, en azından ne değildir diye yavaş yavaş araştırayım dedim. Malum birisi gübreden altın bulmuştu! Buradan da aynı gübre kokuları geliyor, neden altın çıkmasın dedim *
    Merko Frigo'nun %25'ine yaklaşık 70 milyon tl ödedi. Yakında yaklaşık 28 milyon tl de bedelli için ödeyecek. ( Frigo %1009 bedelli sermaye artıracak). Merkonun son 9 aylık hasılatı 53 milyon, kârı 10 milyon. Yani 28 milyon çok para Merko için. Frigonun son 12 aylık hasılatı yaklaşık 105 milyon tl. 112 milyon tl bedelli sermaye artırımı Frigo için çok para. Bu bedelli kararını kim mi verdi? Merko'nun yönetimi aynen Frigonun da başına geçmiş durumda. Kararı onlar vermiş. Adamların esas faaliyet alanı gıda değil borsa olmuş.
    Sorularım şunlar: Birkaç haftada bir tahsisli başvurusunun yeniden ele alınmasına neden olan KAP'lar devam edecek mi? Bu firmaların satışlarından daha fazla yatırımcıdan para toplamaları nasıl yasal oluyor? Bu firmalar yatırımcıyı nereden buluyor, bedelliye nasıl ikna ediyor? Neden tek bir yatırım kuruluşu Merko için ederi budur diyemiyor?
    Tahtaya gönlünü vermiş arkadaşlar küfürsüz cevaplarsa sevinirim, bu işlerde acemiyim öğrenmek için soruyorum.

3. Türkiyede ve bist de adalet varmi..eli ayagi duzgun patron bilmem kaç kiratlik elmas gibi ender bulunur hale geldi...soru sormanin cevap beklemenin anlami ve manasi kaldimiki....adam yatirimci psikolojisinden imani kadar emin yakinda 15 e gotururse yiginla ac bi ilac yatirimcinin hucum edeceginden emin...dogru firmalar deger yatirimcisi icin kanser sebebi olmuş uzay kadar kar getirsede gitmiyor..bilancosu bitik sirketler 3 e 5 e 10 a katliyor....
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,967
    Dragonsong nickinle yaz birazda
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Türkiyede ve bist de adalet varmi..eli ayagi duzgun patron bilmem kaç kiratlik elmas gibi ender bulunur hale geldi...soru sormanin cevap beklemenin anlami ve manasi kaldimiki....adam yatirimci psikolojisinden imani kadar emin yakinda 15 e gotururse yiginla ac bi ilac yatirimcinin hucum edeceginden emin...dogru firmalar deger yatirimcisi icin kanser sebebi olmuş uzay kadar kar getirsede gitmiyor..bilancosu bitik sirketler 3 e 5 e 10 a katliyor....
    Teşekkürler. Size katılıyorum. Yükseliş hareketi yetiyor yatırımcı toplamak için.
    Umarım Merko değer yatırımcılarının ilgisini çekecek kadar düşmez.

6.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Dragonsong nickinle yaz birazda
    Bana diyorsunuz galiba. Bu nicki önceki mesajlarda ve google'da aradım bulamadım. Bir paylaşımını buraya taşır mısınız?

7. Spk bülteninde ,bugün Tahsisli onayı geldi.hayırlı olur inşallah.
    Referans fiyatını 13 küsür üzerinden belirlemeleri iyiye işaret olur diye yorumluyorum
    Hakkımızda hayırlısı.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

8. Merko holdinge iyi geçirmişler. Ellerine sağlık. 40 milyon TL lik 13.21 TL birim fiyattan hisse alacak. Baran Blake'in hangi fiyattan alacağı hesaplanacak diyor bültende. Kaçtan alacak merak ediyorum.

Sayfa 411/416 İlkİlk ... 311361401409410411412413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •