Sayfa 10/1006 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by eva Yazıyı Oku
    ING e-turuncu USD faizini aşağı doğru güncellemiş sanırım. Bilgisi olan arkadaşımız var mı lütfen?
    sitelerinden baktım %4 yapmış evet,haftasonunu %4.5 vermiş bugünden itibaren yarım puan kısmış.

2. faizlerde baskı var, TL nin değer kaybı bu yüzden hızlandı. düşük faiz yüksek kur isteniyor. artık nasıl oluyorsa Aktif bu işten muaf,%16,04 gecelik devammmm

3. Hükümet ihracatı arttırmadan bu işi çözemeyeceğini biliyor.
    Bunun için de tek yol dövizin artması..
    Döviz arttıkça bizim hamallar daha çok çalışıp daha çok ihraç edecekler.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    faizlerde baskı var, TL nin değer kaybı bu yüzden hızlandı. düşük faiz yüksek kur isteniyor. artık nasıl oluyorsa Aktif bu işten muaf,%16,04 gecelik devammmm
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4. Öyle bir ortam var ki

-sanayii ,
    -tarım ,
    -turizm ,
    -inşaat vs çok iyi olması gereken bir dönmede berbat ötesi ...

birileri rakamlarla oynayrak durumumuz çok iyi diye algı operasyonları yapıyor...

AMMA ;

öyle değil mi kaptan ?

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    faizlerde baskı var, TL nin değer kaybı bu yüzden hızlandı. düşük faiz yüksek kur isteniyor. artık nasıl oluyorsa Aktif bu işten muaf,%16,04 gecelik devammmm
    Bonolarda 100binTL'ye kadar devlet garantisi olmadığı gibi, şirket ödeyemiyorum dese ne yapacağız? Tüm para gider.
    (bkz:2018 ortalama dolar kurunu 4,55tl alan avrasyatüneli geçiş ücretleri) TL'leri katiyen riske atmam.

Böyle olası bir dolar artışı bir kaç büyük şirketi yıkıp geçebilir. Ya bonosu olan şirketi etkilerse?

Bana göre alınan risk büyük getiri küçük.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Halk yatirimda calisan kankam, piyasalardaki atesin iki sebebi oldugunu soyledi, ilki doviz burolarinda islem yaparken vergi numarasi zorunlulugu, yabancilar bunu yastik alti doviz hareketlerini takip etmek amacli olduguna degil, bir adim sonrasi, otoritenin doviz islemlerine sinirlama getirmeyi hazirlik yapmasi olarak yorumlandigini belirtiyor. Digeride amerikadaki malum dava, yeni gelismeler bekleniyormus.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bonolarda 100binTL'ye kadar devlet garantisi olmadığı gibi, şirket ödeyemiyorum dese ne yapacağız? Tüm para gider.
    (bkz:2018 ortalama dolar kurunu 4,55tl alan avrasyatüneli geçiş ücretleri) TL'leri katiyen riske atmam.

Böyle olası bir dolar artışı bir kaç büyük şirketi yıkıp geçebilir. Ya bonosu olan şirketi etkilerse?

Bana göre alınan risk büyük getiri küçük.
    100k ile bonodayım çookkk rahatım. AK lar olduğu sürece "Bizim Çalık"a bir şey olmaz. Hatırlatayım bonoları en çok kamu bankaları alıyor. Neden acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    100k ile bonodayım çookkk rahatım. AK lar olduğu sürece "Bizim Çalık"a bir şey olmaz. Hatırlatayım bonoları en çok kamu bankaları alıyor. Neden acaba?
    aktifle işim olmaz.. leş tl ile işim olmaz.. % 31 den aşağısına razı olmam..leş euro ile hiç işim olmaz.. bunları diyordun..
    bir dediğin bir dediğini tutmuyor.. şimdi 100 bin benim için çerez parası der çıkarsın işin içinden..

Sayfa 10/1006 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •