Sayfa 1005/1006 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006 SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. sabahtan beri tum kanallarda o olay biranda gundem degistirmek bu olsa gerek .

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    ..... Rusya Batı dünyasının kötü polisidir...Hiçbir zaman batıdan ayrı hareket etmemiştir....
    Bu ifadenizden Rusya ve Rusya-Batı ilişkileri konusunda bir şey bilmediğinizi anlıyorum. Şu anda küresel çatışma Batı vs Avrasya (Rusya-Çin) ekseninde sürüyor. Rusya nereden Batı'nın polisi oluyormuş anlamak mümkün değil. Ruslar şimdi Batı'nın ambargosu altında ve fonlamasını Çin Halk Cumhuriyeti'nden yapıyor.

Şunu söylerseniz doğru olur, Rusya Batı ile çatışma taraftarı değil savunma pozisyonunda kalmayı tercih ediyorlar. Topyekün çatışmanın tüm dünya için olumsuz sonuçları olacağının bilincindeler yani kendilerince sorumlu davranıyorlar. Doğal kaynak ihracatçısı Ruslar için dünyada istikrar üretimde artış demektir. Bu da Rusya için yüksek fiyatla daha çok doğal kaynak ihracı anlamına gelir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. FibaBanka Prestige Hesap Faiz Oranları

VADE TL (%) USD (%) EUR (%)
    32-45 gün 18,25 4,00 1,00
    46-91 gün 18,75 4,00 1,00
    92-182 gün 19,00 4,25 1,15

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Mevcut iktidar döneminde Çin'den bir şey beklemeyin derim size. Çin'in gözünde Uygur meselesi dolayısıyla şaibeliyiz, mal satar alırlar ama bunun ötesinde stratejik bir ilişki olmaz.

Şu anda Suriye'de cihatçıların safında savaşan binlerce Uygur var, hepsi de Türkiye kanalıyla Suriye'ye geçtiler. Yandaş STK'ların cihatçı Uygurlarla işbirliği içinde olduğunu bütün dünya biliyor.

Şu anda Çin'den ticari ya da turistik vize almak bile zor diye biliyorum. Çin'e bir şekilde gidebilen iş insanlarımız gece yarısı otel baskınlarıyla cihatçı bağlantısı açısından sorguya tabi tutuluyorlar.

uzun sözün kısası Batı ipimizi çekerse yardım umacağımız hiç bir dünya gücü yok. Sabah akşam çekilen Eyyyyyyy'lerin faturasını ödetecekler bize.
    bende onu anlatmaya calısıyorum çinden para falan gelmez bize araplar 20 milyar dolar cekiyor biz ise çinden mal almaktan baska yaptıgımız birsey yok bildigim kadarıyla yıllardır icbc den baska birsey cekemedik ..birde fed var tabi fed 50 milyar dolar aylık cekmeye baslayınca parası olan ulkelerde kendine kalkan yapıcak rezervleri ..yani zor is para bulunması ..

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    kulce altını heryerde bulunmaz siparisle getirttiriliyor benim bildigim ama hic ilgilenmedim onunla ilgilendigim kısımı anlatayım ..anlasmalı kuyumcu olursa dusuk olur mesela benim 25 yıldır fiziki olarak aldıgım sattıgım kuyumcu var gram altın alıs satıs arasında 2 tl fark var diyelim bana 0.40 kurus uyguluyor..kalın ata lira sattım diyelim o anki satıs fiyatından benden geri alıyor ...yoksa genelde kuyumcukarda 24 ayar gram altında alıs satıs farkı 1.5 liradan dusugunu bulmanız imkansız gibi ...bankalar olarakta en dusuk kuveyturk diye biliyorum 0.90-1 tl arası .
    Teb de aralarında en ucuz satış fiyatı olandı.. Teşekkürler bilgilendirme için..

Yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Teb de aralarında en ucuz satış fiyatı olandı.. Teşekkürler bilgilendirme için..

Yatırım tavsiyesi değildir...
    onemli degil tebi bilmiyordum ben kuveyt 5/24 kullanıyorum dusuk alım satımlar icin ( gunluk 50 000 tl lik doviz altından fazlasına izin vermiyor ) bazen daha cok oluyor ama orda genelde 0.90-1 tl oluyor diger bankalar genelde 1.2-.2 tl arası oluyor .kolay gelsin

7. çin ile türkiye ekonomik işbirliği için bir iki defa gidildi gelindi,

ancak iyi niyet mektupları alışverişinden öteye geçilmedi.

Çin konumu itibariyle kendi pozisyonunu biliyor.
    dünya üretim merkezi ve cari fazla veren bir dev haline dönüştü.

Rusya ile Çin işbirliği yapıyor gibi gözüksede her ikiside birbirine rakip ülkeler
    Şangay beşlisi iş birliği organizasyonun 2 büyük kurucu ortağı.

Türkiye bu örgüte göz kırpmakta ancak, referans rusya olursa çin veto
    referans çin olursa rusya veto edeceği endişesi öngörülmekte.

Diğer bir açıdan iç siyaset yönünden bakıldığında rusya ve çin ekonomik kurgularını aldığı ve yönettiği bir adam var prof. Haydar Baş

her iki ülkede bu adamın ekonomik modeliyle yönetiliyor.

yani şimdi bizim ekonomik model ile alakası olmayan bir model

şayet çin rusya ve türkiye yi aynı platformda görmek istersek ekonomik modelinde aynı kıstaslar taşıması gereklilik gösterir
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

8. merril garan kıyımına devam ediyor,

bugün şu ana kadar net 34mil lot satışı var her kadameden
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 1005/1006 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •