Sayfa 104/1006 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Toplam birikim üzerinden alınıyor değişme ihtimali / planı / beklentisi de yok. Getiri üzerinden komisyonu hedge fonlar alır, yatırım fonları o kadar risk ve getiri hedefi taşımaz.
    Aynı şey BES soygununda da var, sanki yatırımcısına normalden fazla bir getiri sağlıyormuş gibi utanmadan toplam birikim üzerinden %2 yönetim gideri alıyorlar. Hayır bu işten anlamayan insanları keriz yerine koymalarına ifrit oluyorum. İşin yanlışlığını yakın çevreme de anlatıyorum onlar bile bu işin bir düdükleme olduğunu kabul edip BES soygunundan vazgeçmiyorlar. Ulan BES de çalışanlar her yıl bilmem kaç kere yurt dışı gezi promosyonu kazanıyor, kimin sırtından bu bol kese geziler bari bunu görün... Yıllık mevduat faizi kadar getiri ya sağlayacaklar ya sağlamayacaklar ama toplam varlık üzerinden %2 komisyon alacaklar. Bir hesaplayın bakalım sağladıkları getiri kaça geliyor !:.. Neyse her koyun kendi bacağından asılır.
    Son düzenleme : umutabi; 07-04-2018 saat: 19:05.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Aynı şey BES soygununda da var, sanki yatırımcısına normalden fazla bir getiri sağlıyormuş gibi utanmadan toplam birikim üzerinden %2 yönetim gideri alıyorlar. Hayır bu işten anlamayan insanları keriz yerine koymalarına ifrit oluyorum. İşin yanlışlığını yakın çevreme de anlatıyorum onlar bile bu işin bir düdükleme olduğunu kabul edip BES soygunundan vazgeçmiyorlar. Ulan BES de çalışanlar her yıl bilmem kaç kere yurt dışı gezi promosyonu kazanıyor, kimin sırtından bu bol kese geziler bari bunu görün... Yıllık mevduat faizi kadar getiri ya sağlayacaklar ya sağlamayacaklar ama toplam varlık üzerinden %2 komisyon alacaklar. Bir hesaplayın bakalım sağladıkları getiri kaça geliyor !:.. Neyse her koyun kendi bacağından asılır.
    aynen ümitabi...sonuna kadar haklısın..hiçbir mantığı yok bes in....ama şu olaya değinen adam gibi bir ekonimist var mı caba? tam komedi..yap portföyünü..kendi bes ini...al hisse alacaksan aylık ,yada altın, mevduat,döviz vs....onlarda farklısını yapmıyorlar zaten..ama birde yönetim ücreti adı altında komisyon alıyorlar.
    Son düzenleme : human01; 07-04-2018 saat: 21:26.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu ülkede vatandaş olmak , ahırdaki inek olmak gibidir dersem ağır olur, kümesteki tavuk gibi diyelim. Yabancıya konutta KDV yok, yabancıya hissede stopaj yok, yabancıya sağlık hizmeti vergiden muaf....... şimdi de yeni duyduk ki ; yerliye %14 den yukarı faiz yasak. Yabancıya örtülü 18 ler miş. Fatmagülün, pardon bizim suçumuz nedir ?
    yabancıya %18 olduğunu nereden öğrendiniz? ben de doların 2013'ten beri yıllık yükseliş oranı olarak bu sayıyı hesaplamıştım...

doların yükseliş oranından daha yüksek tl faizi vermek, kısa vadede doların ülkeye gelişine, uzun vadede doların ülkeden çıkışına neden olur. yani bu gelecekten borç almaktır...

4.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    yabancıya %18 olduğunu nereden öğrendiniz? ben de doların 2013'ten beri yıllık yükseliş oranı olarak bu sayıyı hesaplamıştım...

doların yükseliş oranından daha yüksek tl faizi vermek, kısa vadede doların ülkeye gelişine, uzun vadede doların ülkeden çıkışına neden olur. yani bu gelecekten borç almaktır...
    o zaman TL de durmanın ne mantığı var? bak kendin söylüyorsun tl faiz dolardan düşük olacak diye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    Bol Şanslar..............iyi hafta sonları olsun......

şu yazıların üzerine tıklayın linkler var :

buradan formu doldurun :

YARIŞMA >>> KATILIM LİNKi

buradan da doldurulan form sonucu liste var hem sizin hem de rakiplerinizin.
    İZLEME >>> TAKİP LİNKi
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    o zaman TL de durmanın ne mantığı var? bak kendin söylüyorsun tl faiz dolardan düşük olacak diye.
    mantıklı olan düşük olması. ama yabancıları yüksek olacağına ikna etmezlerse nasıl doları buraya getirtip onları dolandırabilirler ki?

yabancılar durumu anlarlarsa bizimkiler faizi yükseltmek zorunda kalırlar. dolayısıyla aldatma taktiklerinin tutup tutmayacağına göre faiz yüksek veya düşük olabilir...
    Son düzenleme : mdemir; 07-04-2018 saat: 23:00.

Haftalık Hisse Yarışmamıza Kurallara uygun 3 hisse seçin
    Bir hafta yarışalım...
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...89#post1985989
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bir duyuma göre devlet elimizdeki tüm Türk Lirası, amerikan doları, ingiliz poundu, avrupa birliği eurosu ve malatya kayısısına el koyacakmış..

geçen bakkala gittim, fakir olduğum için süpermarkete gidemiyorum, bakkala gittim. inanır mısın ekmek alacağım, poşetsiz fırın ekmeği, bir de yoğurt alacağım ufak, kasadaki çocuk 2 dolar 25 sent istedi..

metrobüse gelmeden yolun köşesinde dilenci çevirdi, abi bi yuron var mı dedi, 5 lirayı kabul etmedi..

aşırı doğu.. aşırı batı..

ikisi de iyi değil..

1 adam ülkenin başından gitsin diye, ülkenin batmasını arzulamak, ne kadar hayret verici..

önemli olan biziz yani halk.. tabi burjuva sınıfını, bakkaldan poşetsiz ekmek almayanları tenzih ediyorum..

yahu kardeşim, dolar veya euro alma diyen mi var ? yasaklandı mı ? hayır. ama sizin gibi milletin zihnini bulandırmak, kaos yaratmak isteyenlerin piyasayı yanlış bilgilendirmesi var..

duydunuz mu dolar almak yasaklanacakmış... var mı kaynağı yok, yorum.. yorum.. yorum.. ve zorlama yorum..

o çok sevdiğin, taptığın ve abilerinin bu ülkeden kaçıp yerleştiği almanyaya git bakayım herhangi bir bankanın internet şubesinden dolar al sat.. yapamazsın..

millet işine bakmıyor arkadaş..

euro 10 lira olacakmış.. olsun.. daha önce olmadı mı ? bundan 25 sene önce dolar mark artmıyor muydu ? artıyordu, yani biz bunları daha önce sürekli yaşadık.. ama parama el koyacaklar, banyomdaki fayansları sökecekler, arabamın aküsünü çalacaklar...

bırakın bunları ya, algı operasyonu yapmayı, milletin kafasını bulandırmayı, sadece ve sadece kendi çıkarları için; yaşadığı & ekmeğini yediği ülkenin batmasını arzulamakta nasıl bir kafadır ?

bu vatandan bir gram bile yararlanıp böyle davrananlara yazıklar kere yazıklar olsun...

syg,
    Sen yanlış gelmişşin kardeş...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 104/1006 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •