Sayfa 14/1006 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. TL faizlerin mutlaka bir şekilde yükselmesi gerekiyor...aksi takdirde bu kur seviyesinde iflaslar görülmeye başlar diye düşünüyorum...TCMB parayı çok kısıyor...yakında nefessizlikten ölenler olabilir...Tek çare bence faiz arttırımı...bakın rusya bunu yaptı brezilya yatpı önden bir sıkıntı çekti ama sonra rahatladı...yanlış mı düşünüyorum sizce ?

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Tl faizleri yetmiyor, iyice düşmeye başladı,

küçük bankalar bile 14-15 veriyor.

Brüt bide nete geldiğinde aylık %1 ya eder ya etmez.

2. TL faizlerinin yükselmesi gerekiyor artık....

Bugün pilav üstü doner20 TL den 24 e çıkmış.enflasyon tam gaz.ama bizim oranlar assagi enflasyon kaç acaba.

4. işte ben de onu diyorum...faizleri arttırsalar hem enflasyonla hem de kurla mücadele ederler...ama faiz takıntısı olan bir hükümet var karşımızda ve maalesef bence yanlış kararlar alıyorlar...

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bugün pilav üstü doner20 TL den 24 e çıkmış.enflasyon tam gaz.ama bizim oranlar assagi enflasyon kaç acaba.

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    pınar süt 4.25 tl olmuş daha üç ay önce 3.3 civarına alıyordum

bu arada küçük bankalardan oran alan arkadaşlar 14,50-14,70 den bahsediyor vakıf bunlardan yüksek ( özel bankacılık )

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Çarşı-pazar gerçek enf. olmuş %25 en az...Bunlar %10'la milleti uyutmaya devam ediyor..Markete giriyorsun her seferinde birşeylere tekrar zam gelmiş oluyor.Geçen hafta gene peynirlere zam gelmiş.Eylülde 11-12 liraya aldığım sütaş 1 kg beyaz peynir 16.95'den şu an en düşük 18.95 olmuş....dolara rabia'ya,euro da dünya 5'ten büyüktüre dayadı.Bakalım çöküş ne zaman gerçek anlamında piyasaya yansıyacak..
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

7. mesela muzun kilosu Migroslarda 12-13 lira...bu kurdan bile çevirseniz ABD'den, Almanya'dan çok daha pahalıya muz yiyoruz dostlar...

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Çarşı-pazar gerçek enf. olmuş %25 en az...Bunlar %10'la milleti uyutmaya devam ediyor..Markete giriyorsun her seferinde birşeylere tekrar zam gelmiş oluyor.Geçen hafta gene peynirlere zam gelmiş.Eylülde 11-12 liraya aldığım sütaş 1 kg beyaz peynir 16.95'den şu an en düşük 18.95 olmuş....dolara rabia'ya,euro da dünya 5'ten büyüktüre dayadı.Bakalım çöküş ne zaman gerçek anlamında piyasaya yansıyacak..

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    mesela muzun kilosu Migroslarda 12-13 lira...bu kurdan bile çevirseniz ABD'den, Almanya'dan çok daha pahalıya muz yiyoruz dostlar...
    Durum yurtdışına çıkınca daha da içler acısı.paramız 3-4 milyar dolar GSMH olan devletlerin parası karşısında bile pul oldu.Yurtdışına gidicem,para real anlamda örneğin moldova leyi karşısında bile 2 yılda %50 değer kaybetti...Yazıııııkkk koca ülkeye...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

Sayfa 14/1006 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •