Sayfa 157/1006 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Siz defter işletmeye bankaya mı gidiyorsunuz...çok şaşırdım.
    Ben defter bile almıyorum. Internetten takip ediyorum.
    Banka defterinin hukuki bir geçerliliği yok sanırım.
    Defter ile banka kayıtları arasında bir fark görülürse bankadaki kayıtlar geçerlidir, bu yüzden defterin pek önemi yok bence.
    Tabii çok bankada hesabı olup da "hangi bankada neyim vardı" diye unutmamak isteyenler için defter biriktirmek anlamlı olabilir...
    eskiler hep böyle.. defterci..

ama bilmiyorlar ki defterle istediği kadar oynayabilir mt..

syg,

2.  Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    banada öyle geliyor ama bunların işi belli olmaz

iki arada birderede kaldı mevduatçı 18 ayda %50 değerlenen euro %35-40 değerlenen dolar

para zaten eridi %14-15 faizlerle 1-2 yıl geçirsek döviz aynı kalsa belki zarar kurtarılır

ama oda çok zor

bide full dolara geçip bunların faizi arttırmasıyla gol yersek var halimize

ben reizin faiz faiz diye bağırmasına inanmıyorum

U donuşu bunlarda alışkanlık olmustur
    Sepet yapmak lazımmış en baştan. O zaman hacıyatmaz gibi oluyorsun, her zaman dimdik..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. rxpu veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa....

Bir bankanın çıkardığı 120 günlük 16 bileşik faizli banka bonosunu vadesinden önce bozdurmak istesek ( şu ana kadar 20 gün oldu ) nasıl bir yol izlenmeli ? Çok zararımız olur mu ?

4. Banka defterini almak yasal zorunluluk. Islak imzalı defter olması koşulu ile bir çok hakkınız var. Gün gelir banka topu dikerse gider o defterle alacağım var diye devlete başvuru yaparsınız. Hadi gitti kayıtları değiştirdi art niyetli davrandı nah bu defterim der bddk ya başvurursun. Elinde belge olur.

Yeni nesil baya kofti yahu. Çiftlikbank'a para yatıran nesilden ne beklenirdi zaten? Herşeyleri ezbere ve herşeyi iyi bildiklerini zannediyorlar.

Çok hoşuma giden bir laf vardır, gençler yaşlıların aptal olduklarını zannederlermiş, yaşlılar ise gençlerin aptal olduklarını bilirlermiş.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    rxpu veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa....

Bir bankanın çıkardığı 120 günlük 16 bileşik faizli banka bonosunu vadesinden önce bozdurmak istesek ( şu ana kadar 20 gün oldu ) nasıl bir yol izlenmeli ? Çok zararımız olur mu ?
    ikinci piyasada alıcısı varsa bozdurursun..

yoksa.. vade sonuna kadar beklersin..

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    rxpu veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa....

Bu soruyu sn jondowes daha net yanıtlar ama bu isteğiniz tamamen banka ile yaptığınız bono sözleşmesine ve bu bononun 2.el piyasası olup olmadığına bağlı. Eğer 2. El piyasası yoksa sözleşmede öngörülen koşullar ile yine ihracci bankaya satabilirsiniz. Ama örneğin sözleşmede geri alım zorunluluğu yok ise satamayabilirsiniz ya da banka ile pazarlık edip onlara uygun gelen bir komisyon yani yüksek bir komisyon ile banka kabul ederse satabilirsiniz. Bazı yatırım kurumlarının sözleşmelerinde otomatik geri alım garantisi var. (Aktif bank ) . Ama bankaların sözleşmeleri farklı olabilir

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu soruyu sn jondowes daha net yanıtlar ama bu isteğiniz tamamen banka ile yaptığınız bono sözleşmesine ve bu bononun 2.el piyasası olup olmadığına bağlı. Eğer 2. El piyasası yoksa sözleşmede öngörülen koşullar ile yine ihracci bankaya satabilirsiniz. Ama örneğin sözleşmede geri alım zorunluluğu yok ise satamayabilirsiniz ya da banka ile pazarlık edip onlara uygun gelen bir komisyon yani yüksek bir komisyon ile banka kabul ederse satabilirsiniz. Bazı yatırım kurumlarının sözleşmelerinde otomatik geri alım garantisi var. (Aktif bank ) . Ama bankaların sözleşmeleri farklı olabilir

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Komşumun sorunu için araştırmam. Ben hiç banka bonosu alıp- satmadım. Sözleşme felan yok elinde. O da bilmiyor ne imzaladığını. Sadece bono alım ekstresi var elinde. Orada birim fiyat, adet , tarih ve ihraç numarası vb. var.
    Yarın bankayı arayayım en iyisi.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Banka defterini almak yasal zorunluluk. Islak imzalı defter olması koşulu ile bir çok hakkınız var. Gün gelir banka topu dikerse gider o defterle alacağım var diye devlete başvuru yaparsınız. Hadi gitti kayıtları değiştirdi art niyetli davrandı nah bu defterim der bddk ya başvurursun. Elinde belge olur.

Yeni nesil baya kofti yahu. Çiftlikbank'a para yatıran nesilden ne beklenirdi zaten? Herşeyleri ezbere ve herşeyi iyi bildiklerini zannediyorlar.

Çok hoşuma giden bir laf vardır, gençler yaşlıların aptal olduklarını zannederlermiş, yaşlılar ise gençlerin aptal olduklarını bilirlermiş.

30 yıldır bankalar ile çalışırım, bir kez bile hesap cüzdanı almadım. Şu anda her işimi internetten yapıyorum. Bugün hesap açtıysam akşam internet bankacılığından 5 dakika tutar, faiz ve vade kontrolü yaparım. Bilgi işlem kayıtlarının değiştirilmesi çok zordur. Hesap bir günde uçmaz, eskiden olurdu, bir şube çalışanı onlarca müşterisinin hesabını boşaltırdı, müşterilerin yıllarca haberi olmazdı.

Bu konuda kazaya uğranması için öncelikle bankanın batması lazım, banka batmadığı sürece muhatabın bankadır, teftiş kuruluna bir dilekçe yazarsın, 3 günde ilgili şube halaç pamuğuna döner. Banka batacaksa bir günde batmaz, aylarca davul çalınır, sen de bu arada sıvışırsın. Bu başlığı takip eden bir kimse batacak bankada para bırakmaz, merak etmeyin.

Çiftlik Bank'ın müşterilerinin ortak özelliği yeni kuşak olmaları değil, milli ve yerlici ak kuşak olmalarıdır. Bunu gözden kaçırmayalım.

Biri çıkıyor, banka adı kullanarak para topluyor, dolandırıcılık yapıyor. Başka bir ülke olsaydı bu gelişmeyi seyreden BDDK, SPK yöneticilerinin ve ilgili bakanların kafası uçardı ama adamlar mehterlerle, mevlütlerle, ilahilerle film dekorundaki gibi boş binalarla açılışlar yaptı, bütün yetkililer aldıkları milli ve yerli terbiye nedeniyle gözleri kamaştı, dolandırıcılığı göremediler.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 157/1006 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •