Sayfa 3/1006 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. tl için oran paylaşımı bekliyoruz....

2. bence merkez eninde sonunda mecbur kalacak ve faizleri arttıracak başka çaresi oldupunu sanmıyorum açıkçası...

3.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    bence merkez eninde sonunda mecbur kalacak ve faizleri arttıracak başka çaresi oldupunu sanmıyorum açıkçası...
    SnRugan ben mevduat faizlerinin TCMB faizleri ile direkt ilişkili olduğunu sanmıyorum. Bankadan bankaya hatta şubeden şubeye dahi TL mevduata açık pozisyonları değişebilir. TCMB nın haftalık repo faiz oranı yahut Geç Likitide Penceresinden verilen faiz oranı dahi daha çok; piyasa düzenleyicidir. Mesela bunun önüne geçebilmek için bir çok şube eft yada havale limiti getirirler çünkü akşama açık pozisyona düşer ve bu açık kapanmadan şube KASA kapatmaz. Şube açık pozisyonunu Genel Müdürlük Hazinesinde karşılar Banka Hazinesinin ise dengesi bozulmuş ise dengeyi sağlamak için o gün gün sonunda TCMB sından Geç Likitide Penceresinden borçlanır. Para ister.. Sanırım şu an %12,95 sanırım GLP...

Kısaca GLP ben hesabımı yapamıyorum, kasayı denkleştirebilmem için bana yardım et durumudur. Aslında GLP anormal bir durum değildir. Alman ABD bankaları bile kullanabilir...

Anormal durum bu olan; GLP denilen Anormal durumu bizim bankaların NORMAL bir usülmüş gibi Haftalık repo faizi gibi kullanmalıdır... Bu da bir evin içinde çeki düzensizlik demektir...

Biraz karışık olmuş olabilir o sebeble banka dışarıdan yabancıdan "Kupon Kredi" kullanana kadar içeride daha az maliyetli mudi avlar. Dışarıdan kredi bulmak içeriye borçlanmaktan genelde daha tuzlu olabilir..

Mesela banka kredi verme oranı düşmüşse bankanın mevduata ihtiyacı yok yada azalmış ise; TCMB istediği kadar yabancı için FAİZ artırsın Banka Mevduat oranını artırmaz...

Ancak TCMB faiz artırır ise; TL yi değerlendirir, USD'ı ezer. TL yatırımcısı için USD alma fırsatı doğabilir.

O kadar....

Bu arada bir oran paylaşımda kimse kızmasın....

7 Mart 2018 1M %14,75 Vakıfbank ( 1 gün Valörlü)

12 Mart 2018 344K %14,60 Vakıfbank(Valörsüz)

4.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    32 gün 500k 14.35 fiba
    Temditmi hocam merak ettim.Oran çok düşük çünkü.

5. 70 bin tl, 32 gün için

burger, yenileme, % 14.50
    tbank, yeni giriş, % 14.70

Rodeo'nun verdiği oranı paylaşmıyorum, oran değil, rezalet
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Ahme doğru değil buradakilerin %70'i TL de. şu an doları izlemekten oran yazmaya vakit kalmıyordur. Bak ben her gün Aktif'in oranını yazıyorum. %16 gecelik sana da uyar. Aktif'in bana verdiğini babam vermedi yahu.
    Sayın powerpc,

Aktifbank bonosuna nasıl bu kadar çok güvenebiliyorsunuz?
    Ben babamın bile bana vermediğinden şüphe duyarım açıkçası.

7. 350;binvakıfbank 14.85..1 milyon üzerine bir yoldaş 15"ten bağladı. .oda vakıf

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Aktif günlük 16,04'ü kullanıyordum. Bir süredir o/n TEB 14,50% kullanıyorum.

Sayfa 3/1006 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •