Sayfa 994/1006 İlkİlk ... 4948949449849929939949959961004 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,945 - 7,952 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Garanti olsun diyorsanız Eurobond'u başka bankaya virmanlayın, eğer gerçekten almamışsa virmanlaması da mümkün olmaz.
    o da güzel bir çözüm. bir ara bankaya eurobond transferinin komisyonu ne kadar diye soracaktım da üşendim. bilen varsa bu bilgi de çok faydalı olur...
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    o da güzel bir çözüm. bir ara bankaya eurobond transferinin komisyonu ne kadar diye soracaktım da üşendim. bilen varsa bu bilgi de çok faydalı olur...
    ücretsiz olduğunu duymuştum
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Bu tür risklere karşı dovizi şubeden çekmenizi ve gişede size verilmeden hemen önce para sayma makinasından geçirilirken verilen paraların seri numaralarını gösteren şerit fişin verilmesini istemenizi ve dekontla birlikte saklamanızı öneririm.
    Geçenlerde Vakıf'tan 2000 dolar çekmiştim..herhangi bir talebim olmamasına rağmen bahsettiğiniz şerit fişi çıkartıp imzalattılar sonra nüshayı kendilerine aldılar..pek bir anlam veremedim..ben sadece 100'lükleri yırtık var mı diye kontrol ettim..bilginiz var mı, kasa tutsun diyemi yapıyorlar bu işi..ilk defa karşılaştım böyle bir durumla..sonra şimdi sizden duymuş oldum..saygılar..

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    amerikada öğrenciyken tanıdık döviz bürosu sahibi
    elimde yırtık dolarlar var, merkez bankası dahi almıyor dedi
    ben de amerikada yırtık para diye bir kavram yok ver hepsini dedim
    adamın gözleri parladı bir dolardan yüz dolara bir tomar para verdi
    al bunları orada değiştir bir daha ne zaman tatile gelirsen iade edersin demişti
    ne değiştirmesi hepsini harcadım, amerikada bir haber programında
    farelerce yenmiş binlece doları parçaları tek tek tespit edip ödediklerini bilirim..
    aynı zamanda dolar banknotta tedavülden kalkma diye birşey yok eski dolarlar sonsuza kadar(daha doğrusu fed diyene kadar) geçerli. ha tabi gidip starbucksda elemana verirseniz almayabilir tabi o ayrı

"It is U.S. government policy that all designs of U.S currency remain legal tender, regardless of when they were issued. This policy includes all denominations of Federal Reserve notes, from 1914 to the present."

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    Genelde Eurobond'u satarken hamuduyla götürdükleri için virman için para almıyorlar. İş yatırım 18 $ demişti. Yapı Kredi ücret almıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Miktar sarti yok sanirim.
    Tarabya..
    Syg,
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

7. Merrill lynch 47 m lot garanti hissesi satmış bugün.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Geçenlerde Vakıf'tan 2000 dolar çekmiştim..herhangi bir talebim olmamasına rağmen bahsettiğiniz şerit fişi çıkartıp imzalattılar sonra nüshayı kendilerine aldılar..pek bir anlam veremedim..ben sadece 100'lükleri yırtık var mı diye kontrol ettim..bilginiz var mı, kasa tutsun diyemi yapıyorlar bu işi..ilk defa karşılaştım böyle bir durumla..sonra şimdi sizden duymuş oldum..saygılar..
    Genelde nakit döviz yatırırken seri numara listesini gösteren şerit fişi müşteriye imzalatır ve TCMB takasta kabul görmez ise müşteriye iade ederler, sorumluluk müşteriye ait. Nakit döviz çekerken de bazı bankalar seri numara listesini gösteren şerit fişi alır, saklarlar, ancak müşteriye imzalatma gereği duymazlar. Kasa dengesi ile değil, nakit dövizin sahte çıkması, güvenlik kontrollerinden çeşitli nedenlerle geçmemesi sorunlarına, ihtilaflarına karşı alınan tedbir olduğunu düşünüyorum. Hatta bazı bankalar nakit döviz yatırırken seri numara fişini müşteriye imzalatmanın yanısıra üzerinde yazı, karalama, leke, damga, çatlak, yırtık, çentik vb bulunan paraların ön ve arka yüzlerini de tarar, görüntülerini saklar. Şekerbank'a yolu düşenler bunu çok iyi bilir.

Sayfa 994/1006 İlkİlk ... 4948949449849929939949959961004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •