Sayfa 159/1006 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    enparada ufak artış var.46 14.10 3 ay14.25
     Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    enpara piyasayı koklar...
    Rakibi cepteteb 14.25 yapmış enpara 13.90 dan 13.75 e düşürmüş üstelik faiz artışı olasılığı yüksek iken 32 günlüğü düşürmüş .

Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    seçim var diye TL faizleri neden düşürsünler ki? o zaman dolar daha da fırlar...

bence ölçülü bi faiz arttırımı şart...
    Bu koşullarda seçime gidilmez ya faizi hatrı sayılır oranda artırıp doları düşereçeksin yada doları serbest bırakıp millet fakirliğin dibine vurup dolar 5 lira olunca ( ki bu durumda enflasyon ve işsizlik rekor kırar)bakın bizi kıskananlar ekonomiyi ne hale getirdi diyeceksin millet koştura koştura eveti basacak göreceksiniz .bkz 2001secimi.

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Bu koşullarda seçime gidilmez ya faizi hatrı sayılır oranda artırıp doları düşereçeksin yada doları serbest bırakıp millet fakirliğin dibine vurup dolar 5 lira olunca ( ki bu durumda enflasyon ve işsizlik rekor kırar)bakın bizi kıskananlar ekonomiyi ne hale getirdi diyeceksin millet koştura koştura eveti basacak göreceksiniz .bkz 2001secimi.
    ewet seçilirsek oyunu bozarız da dedilermi tamamdır

4. Burganbank aylık 14.70 den 14.85 yapmışlar aman ne artış ne artık zararı kapatırız bu artışla

14 den günlüğe aldım kafalar karışık şimdilik günlükte bekliyelim

Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    Burganbank aylık 14.70 den 14.85 yapmışlar aman ne artış ne artık zararı kapatırız bu artışla

14 den günlüğe aldım kafalar karışık şimdilik günlükte bekliyelim
    14 günlük derken.gecelikmi.?3 para birimlimi?
    Güldüren mi?

6. Aktif günlük %16,04 devam ediyor,TL ci kafa karışıklığı yaşarken buradan ek getiri sağlayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    rxpu veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa....

Bir bankanın çıkardığı 120 günlük 16 bileşik faizli banka bonosunu vadesinden önce bozdurmak istesek ( şu ana kadar 20 gün oldu ) nasıl bir yol izlenmeli ? Çok zararımız olur mu ?
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu soruyu sn jondowes daha net yanıtlar ama bu isteğiniz tamamen banka ile yaptığınız bono sözleşmesine ve bu bononun 2.el piyasası olup olmadığına bağlı. Eğer 2. El piyasası yoksa sözleşmede öngörülen koşullar ile yine ihracci bankaya satabilirsiniz. Ama örneğin sözleşmede geri alım zorunluluğu yok ise satamayabilirsiniz ya da banka ile pazarlık edip onlara uygun gelen bir komisyon yani yüksek bir komisyon ile banka kabul ederse satabilirsiniz. Bazı yatırım kurumlarının sözleşmelerinde otomatik geri alım garantisi var. (Aktif bank ) . Ama bankaların sözleşmeleri farklı olabilir

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Komşumun sorunu için araştırmam. Ben hiç banka bonosu alıp- satmadım. Sözleşme felan yok elinde. O da bilmiyor ne imzaladığını. Sadece bono alım ekstresi var elinde. Orada birim fiyat, adet , tarih ve ihraç numarası vb. var.
    Yarın bankayı arayayım en iyisi.
    bugün bankaya bizzat komşumla gittim. Komşum saf ( temiz ) insan. Teklifleri ; yatırdığı 450 bin tl. 21 gün sonra kendisine 451625 tl. olarak verilecekmiş. Olmaz öyle şey dedim. bono 14,50 den yazıyor, hiç değilse 14,50 gecelik gibi hesaplayın stopajı %15 alın öyle verin dedim. Hemen bankacı komşumun koluna girerek '' sizinle müdür beye gidelim '' dedi. Benden için de beyefendi çay içsin dedi. Yani kibarca sen gelme dedi.

Saf komşum 15 dk. sonra imzayı atmış olarak geldi. Parayı öğleden sonra ödeyecekler dedi. Anında ''Hayırlı olsun komşum, bir daha basit işler için beni rahatsız etme, işim gücüm var. Görüyorum ki zaten finans cini olmuşsun '' dedim ve uzaklaştım.

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    bugün bankaya bizzat komşumla gittim. Komşum saf ( temiz ) insan. Teklifleri ; yatırdığı 450 bin tl. 21 gün sonra kendisine 451625 tl. olarak verilecekmiş. Olmaz öyle şey dedim. bono 14,50 den yazıyor, hiç değilse 14,50 gecelik gibi hesaplayın stopajı %15 alın öyle verin dedim. Hemen bankacı komşumun koluna girerek '' sizinle müdür beye gidelim '' dedi. Benden için de beyefendi çay içsin dedi. Yani kibarca sen gelme dedi.

Saf komşum 15 dk. sonra imzayı atmış olarak geldi. Parayı öğleden sonra ödeyecekler dedi. Anında ''Hayırlı olsun komşum, bir daha basit işler için beni rahatsız etme, işim gücüm var. Görüyorum ki zaten finans cini olmuşsun '' dedim ve uzaklaştım.
    Mevduat karşılığı yıllık %7,38 gibi bir orana denk gelmiş. Bu gibi durumlarda en iyisi %16,04 ile Aktifbank bonosu.

Sayfa 159/1006 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •