Sayfa 712/1006 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    şaşırmamak lazım. 21. yüzyılda şiirlerle oy toplanır mı? yapacak hiç birşeyi kalmadığı için şiir okuyan birinin seçimleri kazanması dahi bizi şaşırtacak mı? bu ülkede hiç bir şeye şaşırmam. tam tersine normal durumlar beni şaşırtır.

21. yüzyılda zamanında işportacılık yapmış birini başbakan yaptılar ülkede..

2. Eğer para basıldığı haberini alırsam bütün nakiti dolara çevirir ve bankadan çekerim. Hiç düşünmem, beklemem bile.

3.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Bloomberg de konuşan bir genci de ben geçen sene izlemiştim.
    Hanım altın alalım deyip duruyordu,
    114 tl olmuştu gramı...
    Konuşan genç ''girenin eli yanar'' deyip diyordu.
    Almaya cesaret edemedim,
    Sonuç malum, 195 tl ...
    Geçen gün Bloombergte Gökhan Şen 2008 de askerdeyken altın aldırarak komutanlarını zengin ettiğinden bahsetti. Şu an ise altından hiç ümidi olmadığından bahsetti. Benim şahsi düşüncem. Bu adamların dediğinin zıttını yapmak

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Geçen gün Bloombergte Gökhan Şen 2008 de askerdeyken altın aldırarak komutanlarını zengin ettiğinden bahsetti. Şu an ise altından hiç ümidi olmadığından bahsetti. Benim şahsi düşüncem. Bu adamların dediğinin zıttını yapmak

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şu an altını destekleyen EURO ve Japonya parasal genişlemedir....Onlarda durdurur ve FED gibi sıkılaşmaya giderse altın tarzı emtialar dolar bazlı yatay aşağı trend oluşturur...Fakat TRY fiyatı dolarında yönüne bağlı olduğundan birşey söylemek zor....

5. Fibabanka banka bonosu talep toplama başlamış.27/6 ihraç tarihi 10/10 itfa 105 günlük 18.90 (mevduat karşılığı 20.01)
    %10 fonlu mevduat 19.00-19.50 arası ,düz mevduat 18.25-19.00 arası miktara göre değişen.Önerdikleri faktoring şirketlerinin bono-tahvilleri %22.00-%25.00 arasıymış.

6. Arkadaşlar konu biraz da mevduatı ilgilendirdiği için buraya yazmak istedim

300k için Denizbank 17.2, Akbank 16.5 veriyor

Akbank'ın özel tahvil bonosuna bakıyorum bileşik faiz %19 görünüyor 1 ay vadede.

Ee Akbank batmayacağına göre bu daha mantıklı değil mi? Nerede hata yapıyorum?

Alıntı Originally Posted by astalavista Yazıyı Oku
    Arkadaşlar konu biraz da mevduatı ilgilendirdiği için buraya yazmak istedim

300k için Denizbank 17.2, Akbank 16.5 veriyor

Akbank'ın özel tahvil bonosuna bakıyorum bileşik faiz %19 görünüyor 1 ay vadede.

Ee Akbank batmayacağına göre bu daha mantıklı değil mi? Nerede hata yapıyorum?
    İtfa 1 ay sonra ise neden olmasın diyip dalacaksın ama piyasa da 19 oranı mevduata rahat bulursun ,hatta üzerini....Bono tarafında

çok daha yukarılar var....Para senin karar senin..........

Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    Eğer para basıldığı haberini alırsam bütün nakiti dolara çevirir ve bankadan çekerim. Hiç düşünmem, beklemem bile.
    Aslında para basılıp basılmadığı MB nın yayınladığı verilerde rahatlıkla görülmeli. Lakin geçmişte hokus pokus yöntemi ile nasıl daha fazla basılacağı konusunda şöyle bir haber vardı sonrası ne oldu olmadı bir daha ortaya çıkmadı. Ama ben bu haberi gördüğüm günden beri ( aslında çok daha önce bunları yapabileceklerini tahmin edip güvenli limana yanaşmıştım ya neyse) dilim döndüğünce tüm yakın çevreme bir an önce Tl yatırımından vaz geçin deyip durdum . Yapan yaptı ve bana dua ediyor yapmayan şimdi bana siz vatan hainisiniz Dolar tutuyorsun biz Tl tutup vatan millet Sakaryacılık oynuyoruz diyorlar.Ama emin olun hepsinin gözü ciğerci kedisi gibi Dolarda, Dolar bir düşsede bizde Dolara geçsek diye sabah akşam Doları takip etmekten helak oluyorlar.

MERKEZ BANKASI PARA BASACAK 14.05.2017
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/me...ak-163523h.htm

Sayfa 712/1006 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •