Sayfa 567/1006 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Artık kimse uzun vade bağlamadığından olsa gerek ki cepteteb ve enpara uzun vadeye 1.75 puan daha yüksek oran veriyor. Uzun vadede faizlerin artacağı beklentisinden dolayı böyle çoğu bankalar.

Kanımca seçimden sonra bu hükümet kazanırsa yine faizlere baskı uygulamaya çalışacaklar malum bu faizlerle kimse ev almaz o yüzden faizlere uygulayacakları her baskı yine doların ateşini yükseltecek bunun sonucunda yine enflasyon artacak sonra mecburen yine faizleri arttırmak zorunda kalacaklar. Fed Parasal sıkılaştırmaya devam ettiği sürece yüksek kur-yüksek faiz sarmalı mecburen devam edecek. Bu durum artık hükümetlerin bastırabileceği bir durumdan çok uzklaştı. Dolar küresel anlamda çekiliyor o yüzden nakit eskisinden daha çok kral olacak. 2015 e kadar olan ezberlerinizi değiştirin cash is king

2. Bpp % 17.1510 aracı kurun oran

3. Parayı, bankada günlükte tutmak yerine aracı kurumda tutmak daha mantıklı değil mi? Takasbank para piyasası ortalama oran %17,20. Aracı kurumunda güvenilir olması lazım tabi.

4.  Alıntı Originally Posted by Doksandokuz Yazıyı Oku
    Parayı, bankada günlükte tutmak yerine aracı kurumda tutmak daha mantıklı değil mi? Takasbank para piyasası ortalama oran %17,20. Aracı kurumunda güvenilir olması lazım tabi.
    16.50 marifetlide tutuyorum kaldıraçlı viopda bir operasyon yapıp geri marifetliye aktarıyorum parayı fakat bu sıralar gerek yok marifetliden daha yüksek veriyor ne zaman 16.50 altınna sarkar bpp o zaman marifetliye alırım hatta çalışığım 4 aracı kurum var bpp
    17.50 üzerine geçerse 4 kuruma yayarım parayı bu arada eskiden viop neması piyasadan daha yüksekti şu an durum nedir bilen var mı?

Alıntı Originally Posted by oguzozi Yazıyı Oku
    Chucky uzun zaman oldu.. beni gectin mi merak ediyorum bi iddamiz vardi

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mumkun degil seni gecebilmem....o zamanlarda açik ara ondeydin...hatirlarsan o donem fena carpilmistik)...dondunmu belçikadan??...kocaelinin kodomani olmussundur artik...aldigin ev duruyormu??

Alıntı Originally Posted by asman35 Yazıyı Oku
    Bankacı ne diyorsa,tersini uygulamalı.Fırsatını yakalarsa acımadan öper.Bunlar aracı kurumların tavsiyede bulunan broker yada uzman ekiple aynı famılyadan.Aman deyim.Zaten yıllarca faize baskı ile karllıklar Max.edildi,mevduat sahipleri üzerinden.Acımamak lazım.Hatta mevcut faizler dövizi sadece tutabiliyor.İndirmeye bile mecali yok.
    Bu şartlarda mümkün mertebe kısanın kısası.Seçim sonrası faizleri düşürsünler.Sonucuna katlanırlar.Yüzde ellinin üzerıne dolarizasyon anında çıkar.Türk milleti bu işi öğrendi artık.Bedava kimse kimseye bedava mama vermiyor.Herşeyin bedeli var.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Devir artik gunluk mevduat yapmak...ustelik normal vadeliden daha avantajli.....hemen hemen normal vadeliyle ayni getiriye sahip...gunlukte herzaman konforlu bir hareket alanina sahipsin...baktin dolar dip yapti dalarsin dolara baktin mevduat faizleri dahada artti gecersin daha yuksek faize...oysa oburunde firsatlar vade icinde faizi bozulacagi icin hep kaciyor...ben şu anda aktifteyim..%18.54 gunluk faizi....az degil..yeni yaptilar zaten....eski 16.94 olani bozup hemen buna geçtim...amacim 4.10-4.15 gibi bir dolar kuru kazaren yakalarsam gecebilmek....gelmessede sorun yok...faizde guzel...

Chucky.......................yeşil

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    buradaki sorun faizlerde tepeyi bulduk mu?
    Eger Tepe bulunduysa faizlerde düşmeye başlar demektir.
    o zaman uzun bağlanmalı.
    sanırım daha faizde tepenin bulunmadığını düşünüyorsun
    faizlerde olması gereken %25 civarı. ama millet %17-18'leri görüp atladığı için merkez arttırmayabilir de...

bu arada ben enflasyon menflasyon anlamam. tl faizi eğer doların getirisi + dolar faizinden düşük getiriyorsa tl'yi piyasaya bırakır dolara geçerim (ki öyle de yaptım).
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Vakıfbank ARI hesap ta günlük %16 bağlatmıştım dün %16,75 e çıkmış ama benimkini %16 ile devam ettirmişler neden acaba bilen var mı? Yani hesabı açtığımız gün hangi oransa hep o aynı oranla mı devam edecek acaba? Cepteteb ve enparadaki hesaplar gibi oran artışları yansıtılmayacak mı? bilen var mı bu konuyu?
    evet malesef aynı oranla devam ediyorlar...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 567/1006 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •