Sayfa 128/1006 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    kesinlikle katılıyorum, garanti bankasının parayı ihtiyacı hiçbir zaman olmamıştır.çünkü oda (ç)akbank gibi istihdam ettiği personeline zulmederek, borçlandırarak, ailelerini soyup soğana çevirerek, acındırarak mevduat toplar. bankacı arkadaşlarımız oldu ve ifadeleri aynen şöyle; - müşterinin parasını alabilmek için 1 haftadır çocuğunu okuldan alıp evlerine bırakıyorum.... böyle bir zalimlik, böyle bir vahşet, böyle bir istismar var mı ? biz bunlarla çalıştıkça bunlar daha da abartacaklar, yapmayın arkadaşlar, bu kölelik zincirinin bir halkası olmayın..

o kadar bankacılıktan uzak bir sistemleri vardır ki.. müşterinin hesabına para gelir, müşterinin haberi yoktur, para vadesizde mışılll mışılll uyuyacaktır, mt arar müşteriyi, ulaşamazsa da karısını, kefilini vs birine ulaşır ve paranın olduğunu cümle aleme söyler, gelin size vadeli hesap açalım hemde şu orandan diye.. adamda boşta bekleteceğine tabiki hesabı açar..

böyle cahil bir zihniyetle, ticareti bilmeyen, bankacılığın dinamiklerinden uzak bankalarla çalışmak sizleri de cehalete sürükleyecektir arkadaşlar..

gerçek anlamda birikiminize makul oranlar veren ve sizi acıtasyonla, duygu sömürüsü ile kölelik zincirine dahil etmek isteyen bankalardan uzak durun..

mesela işbankası tamam düşük faiz veriyor ama gidiyorum personeli mutlu, kovulma derdi yok, sinir stress yok, parayı almak için türlü oyunlara, sahtekar işlere girmiyor, abi faiz bu diyor.netler, severim sevmem ayrı bir konu ama işin ruhunda sömürgecilik, duygu istismarı yok.

bence tüketici hakem heyeti gibi bir çsgb & bddk heyeti özellikle bu iki bankayı incelemeli, personellerinden ve müşterilerinden bilgi almalı..

o zaman nasıllll 3.5 atacaklar göreceğiz...

köleliği, sömürgeciliğe, insan ticaretine hayır !

syg,
    ben zamanın da köleliğe, sümürgeciliğe, insan ticaretine hayır dediğim için görece en yüksek faiz veren bankaya gittim..

devlet devlet tahvilindeki tasarurfuma çöktü .. böyle bir durumda ne önerirsiniz?

2. 5 günde tl deki zararım buraya yazılacak gibi değil. Mevduat üzerindeki baskı çok net ters tepiyor. Bu noktadan ne alınır ne yapılır, ciddi güç bir karar.

3. fiba bence fena değil...

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bu tutarla garanti bankası ile çalışmanız doğru değil, garanti bankası asla ve asla en iyi faizi vermez, personelleri cahildir bankacılıkla ilgili bilgileri yoktur. ÖB için 500K üzeri olmanız lazım ki öylesiniz, ÖB personeli de piyasa ile ilgili bilgili olsada bankacılığını yine bilmezler. Akbank keza aynı, bu tutarı en güzel vakıf,finans,deniz,halkbank gibi bankalarda değerlendirebilirsiniz.

asla ve asla zorunda kalmadıkça garanti ve (ç)akbank ile çalışmam. ikiside personeline eski tabirle zenci köleler gibi davranır. hele hele Akbank bu işte tam bir ustadır, biz bu bankalar ile çalışmaya devam ettikçe bu insan tüccarları zulüme devam edeceklerdir.

syg,

4. YKB de düşünülebili,r...koç gurubunun....

Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    herkes herşeyi söyler.. bence paranızı 4-5 parçaya bölmek gibi bir durumunuz yoksa garanti bankasından ayrılmayın derim.. burası türkiye ne olur, ne olmaz..

bir arkadaş 14.3 e-vadeli garanti bankasının verdiğini söylemiş.. iyi oran bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
     Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    "bankalarla ilişkilerinizi en düşük seviyeye çekin" bu nedir?

1milyon tl mevduatı var adamın çeksin mi yani?
    Uzun vadede siz karli cikarsiniz demektir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Yılların birikimini 1 haftada vermeye niyetim yok tl mevduat konusu benim için kapanmıştır.

Devir ana parayı koruma devridir...

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Yılların birikimini 1 haftada vermeye niyetim yok tl mevduat konusu benim için kapanmıştır.

Devir ana parayı koruma devridir...
    nedir,tavsiyeniz ,bu saatten sonra ne yapılabilir ,kuru mevduattan baska..?

8. peki ya bu dolar bilincli bir sekilde artirilip;yabancinin konut vb alimi icin disarida ki 1 birim parasini burada 5 birime cevirip satislari artirma hedefi var ise?

Sayfa 128/1006 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •