Sayfa 916/1006 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ayrıca bizlerin başka bankaya gecmemizde
    Evet ne yazık ki herkes aynı gemide. Herkesin halihazırdaki parası aslında %10 oranında ortada yok tcmb günlük tamamlayıp geri alıyor. Gerçek bu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    O aşamadan önce zorunlu karşılıkları düşürüp enflasyonu daha da azdırmak gibi bir yol kalıyor. Ama ciddi sorun şu ki ,son 1 yıldır zorunlu karşılıklar sıfırlansa dahi likidite açığı oluşmaya başlıyor.

Bankacılık sisteminin devam edebilmesi için

ya hiper enflasyon + fakirlik + nispi olarak kalitesiz ama geniş kitlelere yayılmamış yüksek işsizlik (stagflasyon)

ya da resesyon + fakirlik + kontrol altına alınmış ama nispi yüksek enflasyon ve geniş kitlelere yayılmış aşırı yüksek işsizlik. (slumpflasyon)
    Enf + risk primi kadar faiz verilseydi , bugünkü durumda olmazdık !

Krediler, ithalat, dış açık vsvs patlamazdı.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Enf + risk primi kadar faiz verilseydi , bugünkü durumda olmazdık !

Krediler, ithalat, dış açık vsvs patlamazdı.
    Ama o zaman işsizlik seçimlerden önce artar ve başkanlığı kazanmayı sağlayan o %2.2 lik oy riske girebilirdi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ama o zaman işsizlik seçimlerden önce artar ve başkanlığı kazanmayı sağlayan o %2.2 lik oy riske girebilirdi.
    Ben genel son 16 yılı kasttetim.

Son 16 yılda mb'nın enflasyon altı fonlaması ile faizler suni olarak oluştu.

Şimdi bedelini ödedik, ödüyoruz.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ben genel son 16 yılı kasttetim.
    Evet 2007-2011 arası ciddi para girişi olduğunda tedbir almadılar. Ama belki de tedbir almayıp bu parayı popülist işler için harcamaları %34 olan oy oranını %45'ler seviyesine çekmekte araç olarak kullanılmıştır. Çünkü %34 ten %45'e artış tam da yurt dışından gelen bu sıcak ve bol paranın popülist hedefler için harcandığı döneme denk geliyor.
    Politikacı açısından uygun ama Halk için orta ve uzun vadede acı bir reçete.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
    Meyve sebzenin bu mevsimde bile cok pahali olmasinin nedeni saniyorum ihracat.

Baska bir aciklama bulamiyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. arkadaşlar paramı fibadan aktife kaydırmayı düşünüyorum...oran çok cazip günlük 19.58

aktifte eft limiti ne kadar günlük?

ayrıca aktiften daha iyi oran yok dimi piyasada?

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Aktif gecelik 16.04, bugün biraz bono satıp para çektim,her şey çok kolay oldu.
    aynen her şey çok kolaydı.

Sayfa 916/1006 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •