Sayfa 1004/1023 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

700 k lık ev alırsın sıfır oturursün balkona çayını yudumlayacan.. üçüncü kattan halı silkelerler kafana.
    amerikadaki zenci arkadaşlarını mumla ararsın.

durum bu yani.

ona göre gel geleceksende.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MESUTK Yazıyı Oku
    Bora abi bugün t. şengöz doğru bir noktaya değindi.

yıllardan bu yana süregelen eğitimsizliğin, adaletsizliğin, fukaralığın ceremesi bunlar.

toparlanma 20 yıl mı sürer 50 yıl mı bilinmez.

konu hükumet değişikliğinin çok ötesinde.
    Yazık bu ülkeye...

Bu halka yazık diyemiyorum...

Üretmeden, tembel sepet, dünyanın tüm nimetlerini hakkı gören, çalışmadan iyi yaşamayı marifet sayan bu güzel ülkeyi hak etmeyen bir toplumuz.

İçim acıyor.

Bu başlıktaki çiğliklere de artık dayanamıyorum.

Bize ağırbaşlı, sorumlu davranmak yakışır diye düşünüyorum.

Bir müddet başlıkta yazmayacağım...

3. sataşma biraz artmaya başladı.

o doğru.

sakinlik iyidir.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    700 k lık ev alırsın sıfır oturursün balkona çayını yudumlayacan.. üçüncü kattan halı silkelerler kafana.
    amerikadaki zenci arkadaşlarını mumla ararsın.

durum bu yani.

ona göre gel geleceksende.
    Emlakta işler nasıl dostum? Son KDV indirimi ve faizlerin 0.98 ze çekilmesi ile piyasa canlandı mı?

5. Şunu da iyi bilmek lazım:Dolardan,hayatın pahalı olacağından, yaşam şartlarının agirlasacagindan neredeyse hiçbir şeyden haberi olmayan akşam evinde tamamen hükümet yalakalığı yapan ulusal kanalları izleyip bugünkü ekonomik bozukluğun yıllardır üretmeme üzerine kurulan basiretsiz politikalardan kaynaklandığını söylediğinizde size tüm hiddetiyle karşı çıkacak milyonlar olduğunu da unutmamak lazım...
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

6. 2016 yılı hain darbe girişiminden sonra Konsolosluktan bir belge gönderdiler.

İçinden İstanbul'da bir helikopter pistinin adresi vardı.

Ayrıca bir cep telefonu ve kod iliştirilmişti.

Türkiye'den acil olarak tahliye edilmem gerekirse verilen adresten teyid ederek transfer işlemlerini başlatabileceğim yazıyordu.

İlk anda kendimi james Bond gibi hissettim. Açık söyleyeyim epey de havaya girdim.

Hafta sonu ebeveynlerimi ziyarete gittim, bakın bir şey olursa buradan ücretsiz transfer edecekler dedim.

Herkes bir anda donuk bir şekilde yüzüme bakmaya başladı.

Ben tabii afalladım.Ne oldu demeye kalmadan kafama dank etti. Ve bir anda çöktüm.

Evet ben o helikoptere binip Türkiye'yi terk edebilirdim ama onlar gelemezdi.

Bana öyle bir bakıyorlardı ki yerin dibine geçtim. Türkiye yanıp yıkılacak ve ben onları burada bırakıp gideceğim ha.

Epey bir süre kendime gelemedim.

Peki ben bunu niye anlattım, Şunun için

Burada gerekli parasal gücü olduğu için yurt dışında ev alıp oraya giderim diyenler için anlattım.

İstediğiniz kadar paranız olsa da mutlaka sevdiklerinizi en iyi ihtimalle de ebeveynlerinizi burada bırakmanız gerekecek.

Çok büyük bir parasal güce de sahip olsanız gerek hukuksal , hukuksal prosedürü aşsanız dahi sosyal nedenlerden dolayı belkide en sevdiklerinizi götüremeyeceksiniz.

O nedenle ülke kavramının sosyal çevrenizin aslında parasal gücünüzden bağımsız olarak sizin ayrılmaz bir parçanız olduğunu unutmayın.

Çok büyük buhran zamanlarında para ile satın alınabilecek şeylerin değeri düşecek , dayanışma güven ve insani ilişkilerin kalitesi maksimum derecede önem arz edecektir.

O nedenle gerek forumda gerekse gerçek hayatta huzur ve insani ilişkilerimizi geliştirmek için çaba harcamalıyız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Adamın adı korkutucu..
    CB yurtdışına giderken yanında götürmesin sakın..
    Adamı takdim ederken adını yanlış anlar bu gavurlar korkarlar

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Fakıbaba: Fıstıktaki sorunu tatlıya bağladım
    Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba antep fıstığındaki sorunu çözdüğünü söyledi. Fakıbaba fiyatın şu an 160 liraya indiğini belirtti.
    https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...gladi-2422916/

Helal olsun sorun çözücü adam böyle olur, ülkenin EN BÜYÜK sorununu da böylelikle çözmüş oldu. Bu adamı MB başkanı yapsak Dolar işinide çözer mi !
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8. Dolar çıkıyor
    Euro çıkıyor
    Altın çıkıyor
    Borsa çıkıyor

Bu zarlar hileli
    Biri hile yapıyor..

Sayfa 1004/1023 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız