Sayfa 1005/1023 İlkİlk ... 5505905955995100310041005100610071015 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Yarın birgün dolar tahminlerinde üzerinde bir yerlerde olursa (umarım ve arzu ederim olmasin) muhalifler ve zamanında bu ülkeye yazık oluyor diyenler suçlu ve hatta (yaşlı amcanın dediği gibi hain) ilan edilecektir.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

2. Zaytung haberi...

Merkez Bankası 3.5 liradan dolar satması için BİM ve A101 ile görüşmeye hazırlanıyor...
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    İŞTE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNİN DEVELÜASYONLARI

-Türkiye de Devalüasyon Tarihleri nelerdir?
    -7 Eylül 1946 tarihinde % 54,3 oranında,
    -4 Ağustos 1958 tarihinde % 68,9 oranında,
    -10 Ağustos 1970 tarihinde % 40 oranında,
    -21 Eylül 1977 tarihinde % 9,1 oranında,
    -1 Mart 1978 tarihinde % 23 oranında,
    -10 Haziran 1979 tarihinde % 43,7 oranında,
    -24 Ocak 1980 tarihinde % 32,7 oranında,
    -5 Nisan 1994 tarihinde % 51 oranında,
    -22 Şubat 2001 tarihinde % 28,4 oranında,
    17 Aralık 2013 sonrası %70 oranında

Son develüasyon (içinde bulunduğuz) zamana yayılarak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük develüasyonu olmaya adaydır.
    İtirazı olan varsa bana aksini çürütecek gerekçelerini sunsun. Onu da bırak 1 tane pozitif bir beklenti sunsun ekonomi hakkında.
    2001 de %28 değildi. 300 TL den 1200 TL ye gitti dolar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    abbas kim ....
    RTE

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    700 k lık ev alırsın sıfır oturursün balkona çayını yudumlayacan.. üçüncü kattan halı silkelerler kafana.
    amerikadaki zenci arkadaşlarını mumla ararsın.

durum bu yani.

ona göre gel geleceksende.

Izmirde 700 bin liralik evde oturan adam heralde 3. kattan hali silkelemez heralde

6.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    2001 de %28 değildi. 300 TL den 1200 TL ye gitti dolar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Olabilir kaynak aldığım yer Google, liste komple yanlış olabilir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2016 yılı hain darbe girişiminden sonra Konsolosluktan bir belge gönderdiler.

İçinden İstanbul'da bir helikopter pistinin adresi vardı.

Ayrıca bir cep telefonu ve kod iliştirilmişti.

Türkiye'den acil olarak tahliye edilmem gerekirse verilen adresten teyid ederek transfer işlemlerini başlatabileceğim yazıyordu.

İlk anda kendimi james Bond gibi hissettim. Açık söyleyeyim epey de havaya girdim.

Hafta sonu ebeveynlerimi ziyarete gittim, bakın bir şey olursa buradan ücretsiz transfer edecekler dedim.

Herkes bir anda donuk bir şekilde yüzüme bakmaya başladı.

Ben tabii afalladım.Ne oldu demeye kalmadan kafama dank etti. Ve bir anda çöktüm.

Evet ben o helikoptere binip Türkiye'yi terk edebilirdim ama onlar gelemezdi.

Bana öyle bir bakıyorlardı ki yerin dibine geçtim. Türkiye yanıp yıkılacak ve ben onları burada bırakıp gideceğim ha.

Epey bir süre kendime gelemedim.

Peki ben bunu niye anlattım, Şunun için

Burada gerekli parasal gücü olduğu için yurt dışında ev alıp oraya giderim diyenler için anlattım.

İstediğiniz kadar paranız olsa da mutlaka sevdiklerinizi en iyi ihtimalle de ebeveynlerinizi burada bırakmanız gerekecek.

Çok büyük bir parasal güce de sahip olsanız gerek hukuksal , hukuksal prosedürü aşsanız dahi sosyal nedenlerden dolayı belkide en sevdiklerinizi götüremeyeceksiniz.

O nedenle ülke kavramının sosyal çevrenizin aslında parasal gücünüzden bağımsız olarak sizin ayrılmaz bir parçanız olduğunu unutmayın.

Çok büyük buhran zamanlarında para ile satın alınabilecek şeylerin değeri düşecek , dayanışma güven ve insani ilişkilerin kalitesi maksimum derecede önem arz edecektir.

O nedenle gerek forumda gerekse gerçek hayatta huzur ve insani ilişkilerimizi geliştirmek için çaba harcamalıyız.
    aa ben senin cifte vatandas oldugunu bilmiyordum

cok ozel degilse hangi ulke?

bu arada yazdiklarin cok dogru

benim gibi yurtdisina cikmis saplanip kalmis gariban olarak hayatinizi gecirirsiniz

devamli ozlersiniz sizi sevenleri sevdiklerinizi akrabalarinizi yemekleri kizlari apartmanin kapicisini

ben cok ozluyorum

valla bu forum olmasa kafayi usutebilirdim hic degilse samata kakara kikiri falan yapiyorum rahatliyorum

gurbetci olmak igrenc bir sey ne yapip edin ulkede kalin. Disarisi hicte gordugunuz gibi degil

ama yalan degil para cok hayat cok rahat

ama hayat yok

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    aa ben senin cifte vatandas oldugunu bilmiyordum

cok ozel degilse hangi ulke?
    Çifte vatandaş değilim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 1005/1023 İlkİlk ... 5505905955995100310041005100610071015 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •