Sayfa 357/1023 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Değer düşüklüklerini de mahsup etme hakkı olacakmıymış ???
    Şimdi yine vergi konusuna başlarsak müdavimler kızacak. Ama bu konuda yaratıcı çözümler olabilir. Zarar oluşmuşsa bir sonraki seneki döviz değer artışı kazancından (varsa) mahsup edilebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Döviz hesaplarına kurumsallar için uygulanan değer artış vergisinin bireysellere de uygulanması ile ilgili dedikodular konusunda bilgisi olan var mı?
    Söylentisi gerçeği kadar ciddi bir durum bu...

Daha önce paylaştım bu konudaki endişelerimi...

Maliyeciye yukarıdan emir gelirse, "taaddüt" olayı (iddiası) ve tarhiyatlar hemen devreye girebilir.

Bankaların kayıtları sağlam olduğundan bankan alım satım yapanları tespit kolay.

Bir yılda birden fazla, birden fazla yılda ise bir tane bile olsa Maliye'nin 2.el araba alım satımına yaklaşımı belli.

Bundan (endişe) kurtulmanın yolu VİOP...

Bence tabi...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Değer düşüklüklerini de mahsup etme hakkı olacakmıymış ???
    2-3 sene öyle bi durum zor gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    yaşlanınca insanın çenesi düşüyor galiba... Sana acımaktan başka bir şey yapamam. Kusura bakma , bu da senin kaderin. Üzüntülerinle başbaşa bırakıyorum seni. Soyutlanmışlığın tadını çıkar.
    Bana acımak ha...

Yahu ressam falan diye seni sanatçı sınıfına sokmuştum.

Daha çok edepsiz bir serseri görüntün var.

Bu durumlarda Ayhan Beyin meşhur bir ilacı var...

Sana bir doz vermek lazım...

Neydi o Ayhan Bey?

İran'daki uygulamada bankadan nakit döviz çekenler belirlenmiş ve hepsine tebligat gönderilmiş. 10.000 Euro ve üzerindeki meblağları bankaya geri yatırmaları bildirilmiş. Yatırmayanlar için ayrı yaptırımlar uygulanıyormuş.

Sonuçta bankadan dövizi ne zaman çektiğiniz 10 yıl kayıt altında.
    Benim için bile ON yıla daha var yandık desenize. Ben o zaman şimdiden sağlam bir BOT ayarlıyayım BATMAYAN cinsinden.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tesadüfen gördüm ama diğer başlıklarda da belirtilmiş o nedenle başlığa takılmayalım , evet başlıkta bir garip millet acaip fantaziler kuruyor.
    birde fena halde fiziksel özelliklerine kafayı takmış psikomanyak tiplerde bu ara acaip bir şekilde sözlüğü işgal etmiş yok 1.90 dan uzun olanların ayak numarası yok kısa boylular yok şişkolar asıl boy dolarda 4.18

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Söylentisi gerçeği kadar ciddi bir durum bu...

Daha önce paylaştım bu konudaki endişelerimi...

Maliyeciye yukarıdan emir gelirse, "taaddüt" olayı (iddiası) ve tarhiyatlar hemen devreye girebilir.

Bankaların kayıtları sağlam olduğundan bankan alım satım yapanları tespit kolay.

Bir yılda birden fazla, birden fazla yılda ise bir tane bile olsa Maliye'nin 2.el araba alım satımına yaklaşımı belli.

Bundan (endişe) kurtulmanın yolu VİOP...

Bence tabi...
    Evet ama kağıt sabırlıdır derler. İsterlerse Viop'u da ufak bir yazılımla vergilendirebilirler. Buna benzer yönetmelikleri geçmişte çıkardılar. Örneğin kurumsal firmaların VIOP işlemleri bu tür bir vergiden muaftır diyebilirler.
    Bireyseller ayvayı yer.
    İstedikten sonra neden olmasın.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Evet ama kağıt sabırlıdır derler. İsterlerse Viop'u da ufak bir yazılımla vergilendirebilirler. Buna benzer yönetmelikleri geçmişte çıkardılar. Örneğin kurumsal firmaların VIOP işlemleri bu tür bir vergiden muaftır diyebilirler.
    Bireyseller ayvayı yer.
    İstedikten sonra neden olmasın.
    VİOP yasal hükme bağlandığında ileriye doğru vergilenir.

Şu anda stopaj var kanımca...

Oysa döviz al-sat'da geriye doğru işlem yapabilirler.

2. El araba ve ev alım satımında öyle olmuştu...

Sayfa 357/1023 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •