Sayfa 440/1023 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Nasıl ve neden..biraz açarsanız iyi olur..

Dışarısı için oluşacak gerçekler belli..ve biz büyük oranda sıcak para ile dönüyoruz şu sıralar..bir kaç aydır giriş azaldı, ne olduğunu hep birlikte görüyoruz..
    kurdaki volatilitenin kur seviyesinden daha önemli olduğu hep vurgulanır her gün bir aşağı 3 yukarı çıkan kur ihracatçının da işine gelmez bunun içinde yapılacak şey ekonomide belli !! tabi ben bilimsel bakıyorum olaya fantastik bakarsak kur galaksiler arası yolculukta yapabilir

2.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Oooooo erken seçim muhabbeti başladı..

4,1074 +0,0102

26 Ağustos 2018 diyor Bahçeli..
    Bahçalı'nın ipiyle kuyulara inenler o kuyulardan çıkamadı geçmişte. Şimdi de aynısı olacak. Bahçalı'nın borazanlık veya küçük çocukluk yaptığını zannetmiyorum, sadece 30 milletvekilliğinin bile zora girdiğini gördü ve bir an önce seçim olsun istiyor. Ya da birileri Bahçalı'yı başka bir senaryo için goygoya getirmiş olabilir. O senaryoyu ben ancak şu şekilde tahmin edebilirim: AKP normal tarihe kada çok kan kaybedecek, bu arada biz 2001 yılındaki gibi armudun tümünü yiyebiliriz (seçimde armut 3 koalisyon partisinin bi tarafına kaçmış ve akp yaratılmıştı), bu süreçte akp'siz yüzde 11'lik oyumuzu yüzde 20'lere çıkarabiliriz.

3. Bahçelinin erken seçim çağrısı ile endek %-2 üzerinde nasıl çakıldı. Cumhur Başkanı seçimler 2019 deyince ufak ufak toparlandı. Yüksek Faiz+Yüksek Kur+Yüksek Enflasyon+Enerjiye Gelen Zamlar+ Yüksek cari Açık+Neredeyse 3. Dünya Savaşıona evrilebilecek derecede Jeopolitik Riskler varken Birde Bu gün Erken Seçim çağrısı geldi. Trump bir twet atınca %3-4 arası düşen, erken seçim çağrısı gelince dakikasında -%2.5 düşen borsada riskin duyulmasından 1-2 saat sonra hemen tekrar BİST te pozisyon alınıyor. Benim borsa ve yatırımcımız ile ilgili meşhur bir tespitim var. DÜNYA SAVAŞI ÇIKSA 2 BOMBARDIMAN ARASINDA İNTERNET KAPALI OLSA BANKAMATİĞE KOŞARAK HİSSE ALAN YATIRIMCILARIMIZ VAR. BORSA ÇÖKTÜĞÜNDE ZIR ZIR ZIRLAYARAK FORMDA FERYAT FİGAN EDİP AĞLAMA DUVARINA ÇEVİREN YATIRIMCILARIMIZ VAR. BORSA 100 BİN ALTINA ÇAKILDIĞI GÜN BURAYA GELİP O YATIRIMCIYA KENDİN ETTİN KENDİN BULDUN KARDEŞ ZIRLAMA DİYECEM.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    kurdaki volatilitenin kur seviyesinden daha önemli olduğu hep vurgulanır her gün bir aşağı 3 yukarı çıkan kur ihracatçının da işine gelmez bunun içinde yapılacak şey ekonomide belli !! tabi ben bilimsel bakıyorum olaya fantastik bakarsak kur galaksiler arası yolculukta yapabilir
    Duruma yüzeysel baktığınızı düşünüyorum..

Sadece yerelde değil, globalde de volatilite artıyor..bu volatilite durumları genelde pek hayra alamet durumlar değildirler..geleceği de muştulayabilirler..yukarıda nedenlerindan bahsettim..içeriye değinmeye zaten gerek yok..

İster şirketler, ister ekonomiler olsun ''junk'' olanlar önden buyuracak gibi duruyor..tabii herkesin düşüncesi kendine..saygılar..

5.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    *cumhurbaşkanı erdoğan ve bahçeli yarın görüşecek
    Bu ne sürat yahu 11:11 de Bahçeli erken seçim gerekli diyor, anında görüşülüyor.

26 Ağustos2018 de seçim yapılmalı lafları ortaya çıkıyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. bahçelinin erken seçim istemesindeki paradoksa bakmak lazım
    erken seçim ülkenin iyi yönetilmediği iddiasındaki muhalefet partilerince istenir
    sen zaten desteklediğin ve halihazırda ülkeyi iyi yönetemediğini söylediğin aynı partiyle ortaklık yapıyorsun..?
    seçim sonrası ne değişecek, amaç tabii ki başka lakin kendi içinde mantıksız..!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bahçelinin erken seçim istemesindeki paradoksa bakmak lazım
    erken seçim ülkenin iyi yönetilmediği iddiasındaki muhalefet partilerince istenir
    sen zaten desteklediğin ve halihazırda ülkeyi iyi yönetemediğini söylediğin aynı partiyle ortaklık yapıyorsun..?
    seçim sonrası ne değişecek, amaç tabii ki başka lakin kendi içinde mantıksız..!!
    Onun kendi özel hesabı vardır mutlaka...

Seda Sayan'ın programının tatiline denk getirmek istemiş olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Onun kendi özel hesabı vardır mutlaka...

Seda Sayan'ın programının tatiline denk getirmek istemiş olabilir.

amaç tabii ki iyi partiyle bağlantılı lakin tarihte kurban bayramı tatiline denk geliyor..

Sayfa 440/1023 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •