Sayfa 492/1023 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Reis neden hala bu adama tahammül ediyor? Arkasında Rupert murdoch olduğu için olabilir mi ?
    Oooo...

Baya demokratmışsın sen de..

Reis neden hala tahammül ediyor bu adama ha?

Vay beyim vay...

Efendi'den bir adama benziyor avatarın.

Yazılışı İngiliz asılzadesi özentisinde olsa da...

Neler varmış bu forumda neler.

2. Internette yaptığım araştırmada bankaların satılığa çıkarttıkları konut,arsa ve fabrikaların toplamı 10.047 olarak gözüküyor.
    Yani bu kadar kişi bankalara olan borcunu ödeyemediği için malına el konulmuş durumda.
    Adedi 500.000 TL olsa toplamı 5 milyar eder.
    Tüm bankalar için toplam rakam olan 5 milyar büyük bir miktar mıdır bilemedim.

Bence önümüzdeki aylarda bu veriyi de takip etmekte fayda var.

Kriz gelecekse (büyük çapta bir krizi kastediyorum, küçük çapta her zaman var zaten !!!) büyük ihtimalle emlak balonundan gelecek ve bankaları krize sokacak.

2001 krizi gibi bir kriz yaşarsak dolar'ı çift hanede görürüz.....
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Internette yaptığım araştırmada bankaların satılığa çıkarttıkları konut,arsa ve fabrikaların toplamı 10.047 olarak gözüküyor.
    Yani bu kadar kişi bankalara olan borcunu ödeyemediği için malına el konulmuş durumda.
    Adedi 500.000 TL olsa toplamı 5 milyar eder.
    Tüm bankalar için toplam rakam olan 5 milyar büyük bir miktar mıdır bilemedim.

Bence önümüzdeki aylarda bu veriyi de takip etmekte fayda var.

Kriz gelecekse (büyük çapta bir krizi kastediyorum, küçük çapta her zaman var zaten !!!) büyük ihtimalle emlak balonundan gelecek ve bankaları krize sokacak.

2001 krizi gibi bir kriz yaşarsak dolar'ı çift hanede görürüz.....
    Asıl kriz ordan gelmeyecek ki.Şimdi inanlar inşaatın projeleri üstünde banka kredileri var.Bu projeler zaten millete satılmış.Kredi tahsili için projenin icradan satılıp bankanın parasını alması lazım.E o iş nasıl olacak, tüm proje satılmış evlerin sahipleri ya da sahibi olduğunu zanneden evlerde oturan insanlar var.İnanlar da toz oldu.Bu kredi kimden nasıl tahsil edilecek.Ortada paraya çevrilecek bir mal da yok aslında.İsterseniz sur yapı tapu sorunu ,varyap tapu sorunu,nef tapu sorunu falan diye araştırın.Tüm projelerde aynı sorun var.Projeler bitmiş ve projeler üstünde ipotekler var.Evler satılmış paralar kayıp.Asıl gizlenen batık orda.Bu krediler bankalar nezdinde hala aktif ödenebilir kredi gibi gözüküyor.Geçen yıl ki KGF nin olayı da buydu.Bu batık şirketlere devlet eliyle paralar verildi.Riskin bir kısmı da devlet tarafından üslenildi.Ben maketten ev alanlara çok üzülüyorum.Yıllarca tapu falan da alamazlar belki de evleri de gidebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Nasıl uygun görürdünüz acaba !?!?
    bir ferman salınsın
    vurdursunlar boynunu..
    Boynun tiz vurula...

Hakimler, savcılar, gardiyanlar.

Görev başına.

Doğru söyleyen var.

Milleti derin uykusundan uyandıran var...

5. Dediğiniz gibi 3 harfli inşaatçılarla ilgili tapu sorunlarına internette baktım yüzlerce şikayet var...millet dairenin parasını ödemiş tapu alamıyor...firma telefonlara cevap vermiyor...tam bir hüsran..
    Şikayetlerin çoğu şu şekilde;

Sur Yapı İdilia Projesi'nden daire aldık diyemiyorum, çünkü Sur Yapı borcumuz bitmesine, yaklaşık 2 yıl önce de tapu masraflarını ödememize rağmen tapularımızı hala vermemiştir. Defalarca telefonla aramama rağmen telefona cevap verecek hiçbir muhatap bulamıyorum, mail gönderiyorum ama ona da cevap yok, sur yapıdan bir an önce tapularımızın dağıtımının yapılmasını istiyoruz. Yetkililerden de bu konuda daha fazla mağduriyet yaşanmaması için gereğinin yapılmasını rica ediyoruz

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Asıl kriz ordan gelmeyecek ki.Şimdi inanlar inşaatın projeleri üstünde banka kredileri var.Bu projeler zaten millete satılmış.Kredi tahsili için projenin icradan satılıp bankanın parasını alması lazım.E o iş nasıl olacak, tüm proje satılmış evlerin sahipleri ya da sahibi olduğunu zanneden evlerde oturan insanlar var.İnanlar da toz oldu.Bu kredi kimden nasıl tahsil edilecek.Ortada paraya çevrilecek bir mal da yok aslında.İsterseniz sur yapı tapu sorunu ,varyap tapu sorunu,nef tapu sorunu falan diye araştırın.Tüm projelerde aynı sorun var.Projeler bitmiş ve projeler üstünde ipotekler var.Evler satılmış paralar kayıp.Asıl gizlenen batık orda.Bu krediler bankalar nezdinde hala aktif ödenebilir kredi gibi gözüküyor.Geçen yıl ki KGF nin olayı da buydu.Bu batık şirketlere devlet eliyle paralar verildi.Riskin bir kısmı da devlet tarafından üslenildi.Ben maketten ev alanlara çok üzülüyorum.Yıllarca tapu falan da alamazlar belki de evleri de gidebilir.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Yaw bu gelin seçimden önce doğum yapar mı acaba?komple dolara mi geçsem..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Uğur Civelek'in yıllardır söylediklerinin onda biri gerçekleşse, Erdoğan beş seçimi de kaybetmiş, Türkiye batalı on sene olmuştu.

Anlattıkları bizim düşüncemizdeki insanların hoşuna gitse de malesef durum bu.

O da ihtiyarladı ben de...

Hala aynı yerdeyiz...
    Söyledikleri bence hep tuttu, parasal genişlemenin ekmeğini yiyerek buhranları geciktirmek marifet değil, güney koreyle farkımızın bu kadar açılmasının bi sebebi var son 15 yılda. O sebep de hocanın anlattıkları. Battık bittik modu göreceli bi kavram olduğu için eee hani o zaman Bak hala yaşıyoruz gibi bir tepki veriyoruz ama tencerenin altı yanıyo ve su yavaş yavaş ısınıyo, bizde içindeki kurbağa misali su aniden ısınmadığı için ve canımız yanmadığı için sıçramıyoruz. Ancak dünyanın geri kalanı ile bir kıyaslamaya girilirse kimlerden nasıl uzaklaştığımız, teknolojinin nimetlerine rağmen nasıl fakirleştiğimiz, sosyolojik ve refah seviyesi olarak kimlere yakınlaştığımız çok acı şekilde görülebilir.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. En azından dolar 2 lirayken dolarda yükseliş kaçınılmaz faiz artışı bile engel olamayabilir tezi bile Türkiye çok güçlü dinamiklerimiz şöyle potansiyelimiz böyle dolar spekületif yükseliyo daha da ykselemz hatta düşecek savunucularının yanında gayet makul kalıyo

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 492/1023 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •