Sayfa 495/1023 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    252325 adlı üyenin son paylaşımı 25.08.2017 tarihinde YGYO hissesi üzerine...

Bu gün birdenbire bütün başlıklara yazdıklarıyla rumenigge'nin neden atıldığını sormakta...

İlginç değil mi?

Anladığım...

Tekrar gelmek için bu üyenin lakabını ve şifresini almış...

Akraba, tanıdık, eşdost olabilir...

Onu kullanıyor.

Güneysu bu olayı beş dakikada çözer.

2.  Alıntı Originally Posted by MeDyUm Yazıyı Oku
    zor günler ve kriz söylemleri bilinçli şekilde söyleniyor olabilir, kriz, kriz, kriz, bilinç altına bu 3 kelimeyi yerleştir, dolarıda euroyuda vatandaş gider zirveden alır, 4,20/5,20 baksak %99 u vatandaş korku pisikolojisi altında almış olabilir, krizler hiç bir zaman kriz geliyor söylemleri ile olmaz, böyle olmuş olsa her 100 kişiden en az 60 o krize yakalanmazdı, krizler çoşku anında gelir, kimse ne olduğunu bile anlayamaz, her 100 kişiden 99 u buna yakalanır, kaçamaz, herşey güzel her şey mükemmel dendiği an dolarda alım anıdır, dolar o hafta dip yapar, birde borsa çok ucuzladı lafıda salata bir laf, uçuruma tepeden bakınca çok derin görünmez in bir yukarıya bak o zaman uçurum uçurumdur, seçime kadar piyasa tahminimce faiz destekli soğutulacak,ben seçimin ikinci turda sonuçlanacağını düşünüyorum, ikinci tur hangi tarih henüz açıklanmış bile değil, buda muamma, seri faiz artışları seçim öncesi kaçınılmaz, gelecektir, bu ay ve haziranda, belki vatandaşa vermezler, ama büyük paraya verirler, büyük para, fonlar gelir, f20 olsun gelir, risk geçekten varsa gelir dibs tarafına demir atar, borsaya bulaşmazlar, seçim sonrası ne olur, 3 ay bahar havası olur, bu günler hatırlanmaz bile, unutulur,
    Depremi krizle karıştırma

Her kriz adım adım gelir..
    Bir kısmı gerçekleri görür buna uygun önlem alır..

Diğerleri ise senin gibi düşünür..

2001 krizi herkesin bildiği gibi şubatta patlamadı..
    2000 ortalarından itibaren kokular iyicene su yüzüne çıktı 2000 sohbaharında bazı bankalardan işini bilenler paralarını çekti
    Bilemeyenler yada senin gibi ne krizi yaaaa diyenler şubat ayında gerçeklerle yüzleştiler..

Gerçeklerle yüzleşme anı ayrıca dolar da tepe borsada dip anı idi..

Herkes işte o noktada dolara saldırdı borsada kaçtı..

Keza 2008 krizin de de ABD de pis kokuların yayılmaya başlaması 2007 baharıdır

2007 yazında bu kokular TR piyasasında da konuşulmaya başlanmıştı..

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sen eski pazarcı olmalısın..Yazış stilin ona benziyor.

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    252325 adlı üyenin son paylaşımı 25.08.2017 tarihinde YGYO hissesi üzerine...

Bu gün birdenbire bütün başlıklara yazdıklarıyla rumenigge'nin neden atıldığını sormakta...

İlginç değil mi?

Anladığım...

Tekrar gelmek için bu üyenin lakabını ve şifresini almış...

Akraba, tanıdık, eşdost olabilir...

Onu kullanıyor.

Güneysu bu olayı beş dakikada çözer.
    Hayır sevgili abim..

Ne yazıkki hisse.net spekülatör yancı cepci troll paralı yazar şu bu tarafından ele geçirilmiş durumda.
    (Güneysu nun dikkatine)

Özellikle bazı hisselerde bazı adamlar pıtırak gibi devamlı yazıyorlar..Bir yazdıkları bir yazdıklarını tutmuyor ısrarla da yazıyorlar..
    Tersini söyleyeni bir anda afaroz etmeye başlıyorlar..
    Zamanında alınmış nickler duruma göre su yüzüne çıkarılıyor
    Veya bir süre dinlendiriliyor..

Hisse.net de ne yazıkki bundan 5-6 sene önceki saf hal kalmadı..
    Kah yanılır kah bilirdik ama hepimiz kendi çapımızda amatör acemi yatırımcılar idi..

Şimdi profesyoneller basmış ortalığı..

http://www.hisse.net/topluluk/showth...p?t=541&page=3

BABA nın görüşlerine katılıyorum.

4. 'Yerli İHA mız var ama güneş gözlüğümüz yok'

"Türkiyede şu anda güneş gözlüğü üretimi mevcut değil"

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre, geçen yıl en fazla güneş gözlüğüithalatının Çinden gerçekleştiğini aktaran Hocaoğlu, Geçen yıl Optik tarzda işlenmiş camları olan güneş gözlükleri plastik camlı güneş gözlükleri ve diğer güneş gözlükleri başlıklarında gerçekleştirilen ithalatta, adet ve tutar bazında ilk sırayı plastik camlı güneş gözlükleri aldı. Bu kalemde geçen yıl toplam 6 milyon 78 bin 213 güneş gözlüğü ithal edilirken, ödenen tutar 108 milyon 742 bin 413 dolar oldu. Toplamda ise Türkiyeye 2017 yılında ithal edilen 7 milyon 8 bin 765 güneş gözlüğü için, 135 milyon 323 bin 748 dolar ödendi. bilgilerini verdi.

https://www.yenisafak.com/ekonomi/ye...uz-yok-3246303

5. Seçimlerden sonra malum kazanırsa servet vergisi koyacakmış. Bunun örnekleri ne olabilir ? Mevcut kaydi sistemdeki tüm nakit varlıklar üzerinden mi yoksa + gayrimenkuller vs.. de dahil olabilir mi ?

Servet vergisi hakkında bilgisi olanlar biraz açabilirler mi konuyu ?

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    'Yerli İHA mız var ama güneş gözlüğümüz yok'

"Türkiyede şu anda güneş gözlüğü üretimi mevcut değil"

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre, geçen yıl en fazla güneş gözlüğüithalatının Çinden gerçekleştiğini aktaran Hocaoğlu, Geçen yıl Optik tarzda işlenmiş camları olan güneş gözlükleri plastik camlı güneş gözlükleri ve diğer güneş gözlükleri başlıklarında gerçekleştirilen ithalatta, adet ve tutar bazında ilk sırayı plastik camlı güneş gözlükleri aldı. Bu kalemde geçen yıl toplam 6 milyon 78 bin 213 güneş gözlüğü ithal edilirken, ödenen tutar 108 milyon 742 bin 413 dolar oldu. Toplamda ise Türkiyeye 2017 yılında ithal edilen 7 milyon 8 bin 765 güneş gözlüğü için, 135 milyon 323 bin 748 dolar ödendi. bilgilerini verdi.

https://www.yenisafak.com/ekonomi/ye...uz-yok-3246303
    Grafikçi kardeş, tamam bu tür örnekleri anladıkta, reca edecem birazda sebep sonuç ilişkisi kursan diyorum..gerçi senin uçan kuştan haberin vardır amma belli olmaz gözünden kaçmıştır, dilersen eğer uygun bir zamanda buradaki sebep-sonuç ilişkisini ben sana anlatabilirim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dostum kararsızlık iyi bir şey değildir..hele böyle volatilitenin yüksek olduğu ortamlarda..

Yanlış hatırlamıyorsam geçen ay dolardan ümidini kesip bozmuştun sanırım..Al yada alma ayrı konu tavsiyem olamaz ancak böyle ortamlarda sabırlı olmak gerekiyor bence..yeri geldiğinde ise azla yetinebilmek önemli..TL veya dolar farketmez..selamlar..
    saol dostum....evet sattım ama isdemir aldım sattım...şimdi geri dönecemde buradnmı alayım daha gevşermi bilemedim
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Seçimlerden sonra malum kazanırsa servet vergisi koyacakmış. Bunun örnekleri ne olabilir ? Mevcut kaydi sistemdeki tüm nakit varlıklar üzerinden mi yoksa + gayrimenkuller vs.. de dahil olabilir mi ?

Servet vergisi hakkında bilgisi olanlar biraz açabilirler mi konuyu ?
    Walla kör tuttuğunu...

Böyle bir şey olacaksa sistemdeki nakit varlıklar üzerinden kesinti yapmak kolay bir şey değil bence..sisteme olan güveni sarsar ve yastık altını güçlendirir, finansal sistemi yıllarca zora sokar..bunun yerine örn. gayrimenkul vergisi, araç vergileri bir sefere mahsus çift kat zamlı olur mesela..yada 1994 krizinde olduğu gibi kurumlar vergisi mükelleflerine beyan ettikleri matrah üzerinden bir sefere mahsus ek vergiler getirilebilir..

Geçici vergiler konur diyeceğim ama her geçici vergi kalıcı oldu memlekette..kaldımı geçici vergi koyulabilecek bir yer bilmiyorum..maden sodasında bile vergi konuldu 3-5 ay önce..benzin 6 lirayı geçti..ne olacak 10 lira, 15 lira mı olacak..neyse konu uzar gider, her tarafımız vergi zaten..

Nihayetinde fazla vergide piyasa usandırır ha..sonra kaş yapayım derken göz çıkar..

Sayfa 495/1023 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •