Sayfa 522/1023 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Neyse...

Hepimizin bir yaradılış özelliği bir anomaliisi vardır.

Seninkinin, sanalda fazla sardırılmazsa karşındakine bir zararı olmayacağını düşünüyorum...

En azından fiili bir zarar...

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Neyse...

Hepimizin bir yaradılış özelliği bir anomaliisi vardır.

Seninkinin, sanalda fazla sardırılmazsa karşındakine bir zararı olmayacağını düşünüyorum...

En azından fiili bir zarar...

Bu arada Sn Bora Yaşar sizin ve forumdakilerin korkmasına gerek yok zira uçağın komple psikiyatr dolu olacağını bildiğim için dalaşmak için kendime en tırstırıcı profili seçtim. Konuşurken ona göre cevap verdim.
    Normalde çok hümanist bir insanımdır bilirsiniz. Çok acayip bir şey olmadığı sürecede her konuda eleştiriye açığımdır.
    Yani herkes rahat bir nefes alabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Erdoğan: Milli ve yerli parayla birlikte bu kur oyununu da bozacağız

Yeni bir para birimine mi geciyoruz acaba. Belki kendi fotograflarini bastirir.

Turkish Dinar
    Seçim öncesi popülist söylemler zira tüm ekonomi yönetimi para takas anlaşması yaptığımız ülkelerin tamamı ile (iran,rusya) cari açık verdiğimizi biliyor. Yani 20 milyar doların 1 milyar dolarını para takası ile halledip 19 milyar dolarını yine bulmamız gerekecek.
    Ayrıca o para takası yaptığımız 1 milyar dolar karşılığı para kadar da yurt içi döviz (dolar) likiditesi azalacak.

Altın için de benzer ya ada daha beter bir durum var. Allah akıl fikir versin.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu arada Sn Bora Yaşar sizin ve forumdakilerin korkmasına gerek yok zira uçağın komple psikiyatr dolu olacağını bildiğim için dalaşmak için kendime en tırstırıcı profili seçtim. Konuşurken ona göre cevap verdim.
    Normalde çok hümanist bir insanımdır bilirsiniz. Çok acayip bir şey olmadığı sürecede her konuda eleştiriye açığımdır.
    Yani herkes rahat bir nefes alabilir.
    Sevindim kendi hesabıma...

Şaka bir yana bu atışmalarımıza (!) esnaf üyemiz ne diyor acaba?

Malum sana toz kondurmamak ya da bana geydirmek için öyle bekliyor kenarda...

Onun da iyi yazılarını okudum...

Hakkında esnaf genellemesi ve pala olayıyla yanıldım galiba...

Neyse.

Sanalda her birimiz aslında birer meçhulüz...

Tanıyanımız az.

Hatta burada huy ve tavır değiştirenler bile epey vardır kanımca.

İyi günler herkese...

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sevindim kendi hesabıma...

Şaka bir yana bu atışmalarımıza (!) esnaf üyemiz ne diyor acaba?

Malum sana toz kondurmamak ya da bana geydirmek için öyle bekliyor kenarda...

Onun da iyi yazılarını okudum...

Hakkında esnaf genellemesi ve pala olayıyla yanıldım galiba...

Neyse.

Sanalda her birimiz aslında birer meçhulüz...

Tanıyanımız az.

Hatta burada huy ve tavır değiştirenler bile epey vardır kanımca.

İyi günler herkese...
    Bir esnaf ile konuştuk. Forumda çok acayip bir şey hareket olmaması durumunda forumdaşların birbirleri ile kaynaşmasının önemli olduğu konusunda uzlaştık. Bence sizi de bir-esnaf ile kaynaştırmalıyız. Bence kendisi de iyi bir insan.
    Sonuçta herkes birbiri ile atışırsa belirli bir zaman sonra forumda konuşacak adam kalmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Benim kendisi ile (hatırlayabildiğim) bir nizam, bir düşmanlığım hatta bir muhataplık durumum olmamıştır.

Eğer başka bir lakapla olmuşsa bilmem.

Kendisinin bana öfke ve garezini, itibarsızlaştırma gayretlerini anlamış değilim.

Sanalda duruşum itibariyle (geçmişte siyasi konularda yazardım) epey düşmanım olmuştur.

Ama epeydir daha mutedil takılıyorum.

Neyse.

Herkesle de anlaşacağız diye bir kural yok.

Mevlana olma iddiasında da değilim...

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Mevlana olma iddiasında da değilim...
    Merak etmeyin Mevlana'da söylendiği gibi öyle herkes ile barışık bir insan değilmiş. Normal hepimiz gibi bir insanmış. Hatta biraz da aksiymiş. O zaman kendisi için iyi bir PR çalışması yapılmış olmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Mevlana deyince hep aklıma gelir...

Hissenette bir zamanlar bir üstadı azam muazzam vardı...

Borsadan bile anlamazdı. Ama borsa gurusu kabul edilirdi.

Müthiş bir havası vardı.

Hiç bir konuda gelişmişliği yoktu.

Tam da memleketimin böyyük adamlarından.

Bir gün seans başlangıcında Mevlana'nın Türkçesine bayıldığını not ederek bir bildik şiirini paylaştı...

Millette tıs yok.

15 dakika kadar sonra dayanamadım...

- Mevlana tek satır Türkçe yazmadı...dedim.

O gün düşman olduk.

Cahiller (bu anlamda cahil https://medium.com/@oguzhandeniz/cah...r-4df58888f0b7), laik cumhuriyet ve Atatürk düşmanları, kadının gerçek anlamda eşitliğini kabul etmeyenler, doğa ve çocuk düşmanları ve tacizcileri, ırkçı faişstler, insana ve hayvana eziyet edenler vs beni düşman kabul edebilirler. Gurur duyarım.

Sayfa 522/1023 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •