Sayfa 541/1023 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu musallatlar 16 yıl önce başımıza geldiğinde %20 li faizler vardı işsizlik çok dahamı yüksekti !
    O noktada gözden kaçırdığınız bir kaç nokta var
    Borcumuz bugünkü kadar değildi...
    İhracatın ithalatı karşılama oranı bu kadar düşük değildi...
    Yani bu kadar dışa bağımlı bir ekonomi değildik...
    Kaldi ki o ekonomi 99 depremini yaşadı
    Yani 2002 öncesi ekonomimiz bugünden iyi olduğu kanaatindeyim...
    Sadece Krizi iyi yönetemedikleri düşünüyorum...(öncesinde de gerekli tedbirleri tam alamadılar)
    Bununda faturası acı oldu...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

FAİZMETRE

1- ayhan53 0,50 yükseltir.
    2- Tengri 0,50 yükseltir
    3- DJKARIZMA06 0.25 yukseltir
    4- Bahri 50 baz puan artış
    5-human01 0.25 yükseltir
    6- rxpu 0.50 yükseltir.
    7)Bora Yaşar Yükseltmez
    8)Alinichev Yükseltmez
    9)Elma 125 baz puan yükseltir
    10- bir-esnaf yükseltmez
    11.gundwane Oranlarla oynar birisini indirir diğerini çıkarır bazılarına göre faiz inmiş olur bazılarına göre çıkmış.
    12- Kozalak_1: 100 baz puan yükseltir.
    13- thermofluid: 0.25 yükseltir

3. Heyecan dorukta

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    O noktada gözden kaçırdığınız bir nokta var
    Borcumuz bugünkü kadar değildi...
    İhracatın ithalatı karşılama oranı bu kadar düşük değildi...
    Yani bu kadar dışa bağımlı bir ekonomi değildik...
    Kaldi ki o ekonomi 99 depremini yaşadı
    Yani 2002 öncesi ekonomimiz bugünden iyi olduğu kanaatindeyim...
    Sadece Krizi iyi yönetemedikleri düşünüyorum...(öncesinde de gerekli tedbirleri tam alamadılar)
    Bununda faturası acı oldu...

saygılar/başarılar
    Neyse zaten ha Ali Veli ha Veli Ali değişen bir şey yok , ya seve seve TL faizi varoluş sebepleri olan SICAK para için cazip hale gelecek yada seve seve DOLARDA yükseliş kaçınılmaz olacak. Ben 2. şık ta karar kıldıklarını düşündüğümden pozisyonumu o yönde korumaya devam ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Neyse zaten ha Ali Veli ha Veli Ali değişen bir şey yok , ya seve seve TL faizi varoluş sebepleri olan SICAK para için cazip hale gelecek yada seve seve DOLARDA yükseliş kaçınılmaz olacak. Ben 2. şık ta karar kıldıklarını düşündüğümden pozisyonumu o yönde korumaya devam ediyorum.
    Aynı şeyleri farklı uslup ve metinlerle paylaşıyoruz..
    Yok aslında birbirimizden farkımız...
    Hatta ben sizden daha karamsarım..

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6. powerpc den de bir tahmin beklerdik forumda değil galiba

7. Doları ekonominin doğası dışı enstürmanlarla (Jölelinin aklıyla) baskıladıkları sürece dolarda oynaklık devam edecektir. Jölelinin mermisi (kamu bankalarındaki dolar rezervleri) azaldıkça dolar yukarı yönlü sert hareketlerine devam edecektir. Doları bu şekilde düşürmek sadece saatlik veya günlük çözümler olarak kalacaktır. En ufak krizde dolarda 10-20 kuruşluk ani yükselişler Jöleli ve ekibine balata sıyırttırıp kara duman salmasına neden olacaktır. Bu balata sıyırma döviz ayağı ve borsa ayağında aynı anda olursa şaşırmam. O günlerde yakın gibi. Belkide MB nın Reis talimatlı bu gün atacağı adım Dolarda bu hareketlerin başlangıcı olabilir.
    Son düzenleme : colkutupayısı; 25-04-2018 saat: 13:34.

Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Doları ekonominin doğası dışı enstürmanlarla (Jölelinin aklıyla) baskıladıkları sürece dolarda oynaklık devam edecektir. Jölelinin mermisi (kamu bankalarındaki dolar rezervleri) azaldıkça dolar yukarı yönlü sert hareketlerine devam edecektir. Doları bu şekilde düşürmek sadece saatlik veya günlük çözümler olarak kalacaktır. En ufak krizde dolarda 10-20 kuruşluk ani yükselişler Jöleli ve ekibine balata sıyırttırıp kara duman salmasına neden olacaktır. O günlerde çok uzak değil yakın gibi.
    Deminde belirttim, mızıkçılık yapıp verin kaybettiğimiz Dolarlarımızı eski fiyattan demesinler de ne mok yerlerse yesinler.

Sayfa 541/1023 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •