Sayfa 973/1023 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 7,777 - 7,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    Ne kadar berbat durumda olduğumuzun ana resmi...

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    benim AKP nin has adamı müteahhit bir komşum var. Ara sıra apartman işleri nedeniyle bana yasal mevzuat için danışır. Ben de kendisine sattığı yüzlerce daireden aldığı paracıkları hangi otlakta semirttiğini kibarca sorarım. Benim finans işiyle de uğraştığımı öğrendiğinden olacak, 2 yıldır sürekli kandil kutlaması, bayram tebriği vb. bahane ile piyasaları sorardı. Geçen ay bir hafta ABD yolculuğu yaptı. Dün görüştük. Havadan sudan derken dolarlarını ABD ye götürdüğünü ( güya oğlunu orada okutacakmış ), türkiye de sadece oturduğu daire ile bindiği jeep kalmış.

Ben bu sohbetten sonra sn. umutabi ve powerpc nin çığlıklarına kulağımı iyice kabarttım.
    Yalnız o beton hırsızı paraları ABD ye götürmüşse ABD deki maliye Türkiyedeki gibi yalama değildir , hırsıza af falan getirmez , doğru beyan etmemiş, paranın kaynağını istediklerinde ispat edemezse, vergiyi tam vermemişse ve yakalanırsa adamın anasını ..kerler.
    O nedenle Türkiyenin HIRSIZ takımının paralarını götüreceği en son ülke ABD olur. Sizin beton hırsızı aptal mı değil mi bilemem ama ABD ye paraları istiflemişse APTALDIR.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    onu avcılar vurmuş
    bugünkü bankaların hareketine bakınca bugübn yarın yada bu hafat içinde banklarda bir anda %5 lik düşüş bekler hale geldim

Yukarıda bahsettiğim faiz artış trendi ile birleştiğinde makul gözüküyor..YTD..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Ne kadar berbat durumda olduğumuzun ana resmi...

Yalnız burada MB'mız zamanında gerekli oranlarda faiz arttırabilseydi, kur bu kadar artamazdı sanırım..tabi o zamanda başka neleri kırar dökerdik ayrı konu..

Yeni kredi notu indirimlerine hazır ol aymaz takımı, Fitch habire not indirimi mesajları verip duruyor , cisim bu sefer 12 den girecek ve o girenle yaşamayı yada daha doğrusu sürünmeyi öğreneceksiniz.

Şimdilik görünen Dolarda KENDİLİĞİNDEN yani doğal yollardan olan bir düzeltme, ŞAM BABASI olarak MB nın yaptığı en ufak bir atraksiyon yok. Hal böyle oluncada eller tuşta ,gözler ekranda, her an yeni bir Dolar atağı gelecek .mı, .. tü dağıtacak gibi görünüyor.

Fitch: Türkiye'nin retoriği, politika çerçevesinin risklerini büyütüyor

Fitch, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Haziran seçimlerinden sonra politika öngörülebilirliğinin baskı altına girmesi olasılığını gündeme getiriyor

Fitch, "Yaşanan son gelişmeler bizim TCMB'nin kurdaki zayıflığa yanıt vermeye istekli olduğu görüşümüzü değiştirmedi"

Fitch, "Türkiye'nin para politikası bağımsızlığında daha büyük aşınma Türkiye'nin ülke kredi profili üzerinde daha da baskı yaratır"

Fitch, "Erdoğan'ın açıklamaları, sadece para politikası için değil tüm ekonomi politikası için seçimlerden sonra daha az öngörülebilir olma olasılığını artırıyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 973/1023 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •