Sayfa 919/1023 İlkİlk ... 4198198699099179189199209219299691019 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 7,345 - 7,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Sayın rxpu'nun dediği gibi tl verip dolar alıyorlardı , ya tl faizinden memnun değiller yada merkezin bugun yada yarın faiz yönünde bir artış yapacağı beklentisi var.. 24 Nisan'da da 0 teklif gelmişti ertesi gün merkez glp arttırmıştı. Artık hamle kaçınılmaz , şayet gelmezse daha da ilginç rakamlar bizi bekliyor .
    Şayet gelirsede ilginç rakamlar bizi bekliyor olabilir..

Böyle iyi..

2.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    Speküle edeceğim.
    TCMB faiz arttırmıyor.
    Faiz arttırsa konut sektörü çöküp bankacılık sektörüne zarar verecek.
    Bence bir çıkmazda.
    Bu yüzden bekliyor.
    İnşaatı kurtarmak için sanayinin batmasına göz yumuluyor.
    Aslında inşaatı da kurtarabildiğini söyleyemeyiz zira %0.98 kızgın taşların üzerine atılmış bir damla su gibi, bankalar bu oranı seçimlerden önce jenerik olarak kullanıyor ama bu orandan verecekleri kredileri de tahminimce sınırlıyorlar. Yani öyle 50-100 milyar TL kredi kullandırılmayacak bu faizlerden.

Tcmb aslında bu hamlesiyle her ikisini de kaybediyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Arkadaslar yerı zamanı degıl belkıde fx yapan varmı aranızda hala
    Yada yurtdısı vs admınmarkt var arayıp duruyor
    Ben cogunlukla emtıada ıslem yapardım bu arada dogal gaz gold vs

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Yapmasınlar müdahale filan..
    Evet dolarımız yok ama ürettiğimiz malın tüm hammaddesi dolar bazlı yurt dışından geliyor.. 40 kuruşa sattığım ürün olmuş 1 lira.. yine aynı miktarda satıyorum..
    enflasyon şu an % 50 nin üzerinde..

Gidin bir pastaneden pasta alın.. geçen sene 25 lira olan pasta bugün 45-50 lira..

Dolar artmasına sevinenler yemekte dolar yiyor sanırım. Bir cebinize %10 fazla girip öteki cevinizden %20 fazla çıkıyor bilin sadece.. şu an tüm üreticiler doların artışının 2 katı zam yapıyor ürettiklerine..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayın Üye bazı espirili yanıtlar sizi kızdırmış olabilir ama ben dahil bu forumdaki bir çok üye doları sadece ellerindeki 3 kuruşun değer kaybını önlemek için tutuyor,yoksa sabit tl gelirli benim gibi insanların dolardaki 1 birim artışın,temel tüketim mallarında 2 birim artış ve fakirleşme olarak kendisine döneceğini biliyor,ama elimizden hiçbir şey de gelmiyor..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu sıkıntılı seviyeler MB'sının müdahale ihtimaline karşı böyle ha..belirsizlik ortadan kalktığı anda ne olur tahmin edemiyorum..belkide MB'sı farkında olmadan doğruyu yapıyor olabilir şu sıralar..yeter ki dışarıda EM'ler açısından ortalık biraz yatışsın..

Çok güçlü bir faiz artışı yapmaktan başka çaresi yok aslında, bu durum epeydir böyle..dışarısı bu şekilde olduğu müddetçe o bile bir süre idare edebilir..
    Bugün en geç yarın ( gece acil toplantı yaparak) yaptı yapmadı kestaneyi çizdirmeyi bırakın birileri o kestaneyi patlatırlar. Mb`nın bugünkü ihalesine talep olmaması bence kesin bir gösterge lakin bunların yada bunları zorlayanın akıl sağlığı yerinde olmadığı için kesinde bir şey diyemem.

amerikalı ünlü ekonomist john perkins’in “bir ekonomik tetikçinin itirafları†adlı kitabından birkaç alıntı;

* kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız..
    * sonra onlara arabalarımızı satarız..
    * daha sonra bankalarını satın alırız..
    * o bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız..
    * böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle..

o ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. o ülkede ‘proje’ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır..
    aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton yığınları oluşur ve bizim şirketlerimiz kazanır..
    o ülkedeki birileri de nemalandırılır. toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkânsızdır. plan böyle işler..

sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki;
    “bize büyük borcunuz var. ödeyemiyorsunuz. o zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin!
    askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, birleşmiş milletlerde bizim için oy verin!.
    elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! onları amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!â€
    ve bu arada;
    sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemlerini ele geçiririz..
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    Ben bu işe hastane gibi bakıyorum.
    Hasta gelir hastaneye yatar.
    Uygun dozajda tedaviye başlarsan bir iki aya iyileşir.
    Yok adamı yatırıp sen iyisin dersen süre geçtikçe daha fazla ilaç vermen gerekir.
    Ama hasta ölecek hale geldi ise ilacı versen de artık iş işten geçer.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. baba oğlunu günlük 4.50 lirayı aşan harcaması için uyarmıştır böyle gidersen harçlığını azaltırım demiştir çocuk biraz ürkmüştür önce hafif azaltmıştır daha sonra babasının davranışlarından tekrar özgüven sağlayıp tekrar 4.50 lira harcamaya başlamıştır babası o günkü uyarısından beri sessizdir çocuk artık 4.50 lira harcadığı gibi extra lolipop ciklet almaktadır ...........

Sayfa 919/1023 İlkİlk ... 4198198699099179189199209219299691019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •