Special Days Image
Sayfa 487/1023 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dün yazdığım Tusiad'la ilgili yazıya değişik tepkiler gelmişti..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Walla benim yazdığım yazıda anafikir bu değil..birilerinin(bir tek) sözlede olsa karşı durabiliyor olması..bilmem anlatabiliyormuyum..
    Yazar Alaattin Aktaş bugün benzer bir konuya vurgu yapmış;

Lider ne derse doğrudur

Dün... Parti önemli değil. Hemen hepsini aynı diye düşünebiliriz. Lider kürsüde:

"Erken seçim hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Seçimler zamanında yapılacaktır."

Milletvekillerinde bir coşku, bir alkış tufanı, sormayın gitsin. Dinleyici localarını dolduranların tezahüratları sanki kulakları sağır edecek ölçüde:

"Türkiye seninle gurur duyuyor..."

Ne yani "seçim zamanında yapılacak" denildiği için mi bu gurur!

Bugün... Aynı parti, aynı lider yine kürsüde:

"Şartlar seçimi erkene almamızın daha iyi olacağını gösteriyor. Biz de öyle yapmaya karar verdik."

Bu kez milletvekillerinde daha büyük bir coşku; karar ayakta alkışlanıyor. Hani neredeyse okul kapanırken birbirlerine sarılan çocuklar gibi heyecanlılar. Neyi alkışlıyorlar, bir süre sonra o koltuğu kaybedecek olmalarını mı, yoksa onlara "lider ne söylerse alkışlanacak" diye mi öğretilmiş.

Bu topluluk psikolojisi midir; bilen, çözebilen varsa ve bizi de aydınlatırsa pek makbule geçer.

Meğer seçim ne kadar gerekliymiş!

Haydi milletvekillerinin geleceği liderlerinin iki dudağı arasında. Sizin de mi öyle, yoksa çok daha fena mı bağlı geleceğiniz iktidarda olan siyasi parti liderlerine...

Sözümüz kendini iktidarın aldığı her kararı alkışlama ihtiyacı içinde hisseden iş insanları örgütlerine...

İktidar partisi "Ne seçimi, seçim zamanında" diyor. Bir takım kuruluşların etkili ve yetkili isimleri demeçleri patlatıyor:

"Zaman iş yapma zamanı, Türkiye'nin seçimle uğraşacak lüksü yok."

İktidar partisi seçimi erkene alıyor, artık doğru görülen bu, yine demeç üstüne demeç:

"Türkiye önünü görmüş, belirsizlik ortadan kalkmıştır. Erken seçim kararı çok isabetli olmuştur."

Yapmayın etmeyin! Bu kadarı fazla. Hiç olmazsa arada bir susmayı deneyin!

Hem madem erken seçim bu kadar iyiydi, yararlıydı, adeta olmazsa olmazdı, niye erken seçim kararı alınana kadar hiç sesiniz çıkmadı, bu yönde bir çağrı yaptığınızı hiç duymadık?

Yapmayın etmeyin! Belinizi çalıştırmak için başka egzersizler deneyin!

TÜSİAD'ın Bahçeli'nin açıklamasından sonra erken seçime karşı çıkarak burada kastedilen kuruluşlardan ayrıldığını belirtelim.

2. Syn bora yasar gbp usd euro usd gibi pariteler yukselisin boyutunu anlamamiz acisindan faydali olacagi kanaatindeyim. Sizlerin vergi vb konulardan bahsetmenizde dolayli olarak konuyu etkiledigi icin ana konudan sapilmadikca ve abarti sekilde uzatilmadikca bu tarz paylasimlarin faydali olacagi kanaatindeyim.

Syglar,

Z988 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    elimde doalrlar çalı dibinde bekliyorum hemide tam 2 yıldır
    Aynen bende..TL mevduattan yüklü miktardaki alımımı sizle aynı seviyeden yapmışız..CB'nın fazla ısrarlarına da dayanamamıştım o zaman..sağolsun birikimlerimi korumama yardımcı oldu..

Bu sayfada emek verip grafikler paylasiyorum, taktir edilecegime, tam tersi bir muamele goruyorum

Sadece USDTRY ye paylassam sorun yok ancak butun pariteler belli bir korelasyon seklinde calisiyor.

Sizlere genis pencereden bakma imkani verir.

Burada teknik analize hic gerek yok, hatta temel analize de gerek yok.

Burasi Turkiye, dolarda yukselis zaten kacinilmaz.

O zaman ne diye zaman harciyorum ki.

Dolar ha 4 olmus ha 3.95 ne fark eder ki sonucta zaten yukselecek.

Bol kazanclar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Rxpuhayrani Yazıyı Oku
    Syn bora yasar gbp usd euro usd gibi pariteler yukselisin boyutunu anlamamiz acisindan faydali olacagi kanaatindeyim. Sizlerin vergi vb konulardan bahsetmenizde dolayli olarak konuyu etkiledigi icin ana konudan sapilmadikca ve abarti sekilde uzatilmadikca bu tarz paylasimlarin faydali olacagi kanaatindeyim.

Syglar,

Z988 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vergi konusunu burada hayranı olduğunuz rxpu açtı... Hazırundan izin alarak...Nazikçe...

Vergi konusuna şahsen benim fazla bir ilgim olduğu söylenemez.

Bıkmışım.

Burada muhabbet için çeşitli konulara değiniyoruz can sıkıntısından.

Ama GLP nin de Avronun da bu bölümde ayrı başlıkları var.

Benim itirazım ona idi.

Saygı bizden...

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bu sayfada emek verip grafikler paylasiyorum, taktir edilecegime, tam tersi bir muamele goruyorum

Sadece USDTRY ye paylassam sorun yok ancak butun pariteler belli bir korelasyon seklinde calisiyor.

Bol kazanclar.
    bence paylaşmaya devam edin benim grafiklerle çok işim olmaz ama al sat yapanlar destek direnç takip edenler bakıyorlardır. yorumlarınızıda beğeniyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bol kazanclar.
    Bak bunda elhak haklısın...

Takım tutar gibi dolar tutuyoruz bu başlıkta.

Grafikçilerin analizlerine bakarak pozisyon alanların sayısı da fazla değildir.

Ben bu başlıkta grafikçi arkadaşın tavsiyesine uyarak en son aldığım pozisyondan bu temelde epey zarar ettim doğrusu.

3,86 ya gelmesini beklerken dolar fişekledi. Kala kaldım.

Kaldı ki benim itirazım tümüyle yukarıda açıkladığım temelde.

Her katkıya başlık müdavimleri olarak teşekkür ediyoruz.

Bol kazanclar.
    Herkesin fikri farklı farklı olabilir..doğru yada yanlış anlaşılmalarda olabilir..sonuçta paylaşımlarda bulunuyoruz..dün birisi Tusiad yazımdan sonra econ 101 dersini almadığımı hissetti ki vurgulama ihtiyacı duydu, ne yapalım şimdi..

Yazmaya, grafikler paylaşmaya devam edin bence..saygılar..
    Son düzenleme : enki; 20-04-2018 saat: 12:51.

Sayfa 487/1023 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •